You are browsing the archive for Győr Archives - Page 10 of 13 - Elit Sportfogadók Klubja.

by

A mumushoz látogat a Győr

2014. May 17. Saturday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Noha a bajnoki címre hajt a Győr, a Kaposvár pedig sereghajtóként már biztosan kiesett az élvonalból, nem lesz könnyű dolga a címvédőnek a Rákóczi otthonában szombaton este a labdarúgó NB I-ben.
Ferenc Horvath

Az ETO győzelmével bebiztosíthatja a második helyét.

A címvédő Győrnek még van esélye a bajnoki címre, noha két fordulóval a vége előtt a Debrecen három pont előnnyel vezeti a tabellát. A Győrnek ezért mindenképp nyernie kell szombaton, amikor a már biztosan kiesett sereghajtót, a Kaposvárt fogadja. Horváth Ferenc, a győriek vezetőedzője alaphangon arra készül, hogy az ezüstérmet megnyerje a csapattal, ezt már szombaton megteheti, az aranyéremre csak ezután gondol, ha lesz rá lehetőség.

Read the rest of this entry →

by

Tovább üldözi a Debrecent a címvédő Győr

2014. May 11. Sunday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A címvédő Győri ETO FC hazai pályán fordulatos mérkőzésen 4-2-re nyert a Budapest Honvéd ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.

 

Horváth Ferenc együttese sorozatban ötödik találkozóját nyerte meg, s így továbbra is három pont hátránnyal követi a listavezető Debrecent, míg a fővárosiak egymást követő nyolcadik összecsapásukon maradtak pont nélkül.

OTP Bank Liga, 28. forduló:

Győri ETO FC-Budapest Honvéd 4-2 (2-2)

Győr, 1500 néző, v.: Iványi
gólszerzők: Rudolf (11.), Pátkai (29., 77.), Burgos (93.), illetve Vécsei (32.), Kapacina (45.)
sárga lap: Rudolf (35.), illetve Botka (73.), Job (83.)

Read the rest of this entry →

by

Sokat érhet a győzelem a Debrecennek új stadionjában

2014. May 8. Thursday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Első mérkőzését játssza szombaton új stadionjában a listavezető Debrecen, amelynek szinte kötelező győznie az Újpest ellen, hogy megőrizze kedvező helyzetét közvetlen üldözőjével, a hárompontos hátránnyal második, címvédő Győrrel szemben a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulója után is.

 

A bajnoki formákat tekintve Kondás Elemér csapata egyértelmű favoritja a május 1-jén átadott Nagyerdei Stadionban sorra kerülő meccsnek, már csak azért is, mert legutóbbi két találkozóján öt-öt gólt rúgva nyert, míg a fővárosi együttes legutóbbi hat mérkőzésén összesen egy pontot szerzett. A hétközi Magyar Kupa-elődöntők ugyanakkor némileg árnyalják a képet, az Újpest ugyanis 3-0-ra legyőzte az MTK-t, ezzel fináléba jutott, míg a DVSC az első mérkőzésen kiharcolt 4-2-es előnyét percek alatt elvesztette Diósgyőrben a szerdai visszavágón, s 2-0-s vereségével kiesett.

Az üldöző Győr magabiztosan menetel az elmúlt hetekben, így meglepetés lenne, ha négy mérkőzéses győzelmi sorozata éppen vasárnap a Budapest Honvéd ellen szakadna meg. A kispestieknél a múlt héten edzőváltás történt, ám így sem sikerült megtörni a csapat rossz sorozatát, amely már hat vereségből áll.

A DVTK MK-fináléba jutásával a dobogó harmadik fokáért zajló harc jelentősége alaposan megnőtt szerda este óta. A Diósgyőr ugyanis jelen állás szerint – az Újpest nemzetközi kupákból történt kizárása miatt – akkor is Európa Liga-induló lesz, ha kikap a döntőben, így a bajnokságból csak a második és a harmadik helyezett vehet részt a második számú európai kupasorozat selejtezőjében.

Read the rest of this entry →

by

Felcsútra látogat a címvédő

2014. May 4. Sunday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Norbert Farkas

Az utolsó három fordulóban öt pontot hozott a listavezető Debrecenen a címvédő Győri ETO labdarúgócsapata, így az utolsó négy körre ismét szorossá és izgalmassá vált a bajnokság. A Debrecen 53 ponttal vezet, a Győrnek 50 pontja van, azaz a zöld-fehéreknek nem szabad már botlani, ha szeretnének aranyérmet nyerni.

 

Amíg az NB I második helyén álló ETO az utolsó hét fordulóban nem kapott ki, sőt mi több hat győzelme mellett mindössze egyszer veszített pontokat, éppen a debreceni 2-2-es döntetlen alkalmával. A Puskás Akadémia ugyanakkor a legutóbbi négy bajnokijából hármat elveszített, és csak a Pécs ellen szerzett egy pontot a hazai 1-1-es döntetlennek köszönhetően.

Read the rest of this entry →

by

A Debrecen Pápára, a Győr Felcsútra látogat

2014. May 1. Thursday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A bajnoki címért harcoló Debrecen és Győr is idegenben lép pályára a labdarúgó OTP Bank Liga 27. fordulójában.

 

A hárompontos előnnyel listavezető hajdúságiak a három mérkőzés óta nyeretlen Pápához látogatnak, míg a címvédő győriek az elmúlt négy bajnoki meccsén egyetlen pontot gyűjtött Puskás Akadémia vendége lesz Felcsúton, így a papírforma szerint nem valószínű, hogy változik a különbség a két aranyéremre hajtó gárda között.

A harmadik helyért küzdő négy csapat közül kettő éppen egymással találkozik, ugyanis a Ligakupában fináléba jutott Diósgyőr a Szombathelyi Haladást fogadja, s a vesztés minden bizonnyal lemondhat dobogós álmairól. A jelenleg harmadik Videotonra könnyűnek ígérkező feladat vár, mivel a sorozatban öt vereségnél járó és hétfőn edzőváltáson átesett Budapest Honvéd otthonában lép pályára. A Ferencváros pedig idegenben a bennmaradásért küzdő újonc Mezőkövesddel találkozik, amely legutóbbi négy összecsapásán egyetlen pontot szerzett.

Read the rest of this entry →

by

A szezon után távozik a Videoton vezetőedzője

2014. April 28. Monday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A szezon végén távozik a Videoton labdarúgócsapatától José Gomes vezetőedző.

 

A portugál szakember ezt a Sport TV Harmadik Félidő című műsorában mondta el:

“Agresszív kritikákban volt részem, körülbelül három héttel ezelőtt leültem a felelős vezetőkkel tárgyalni. Egy plusz egyéves szerződésem van, de én azt mondtam, nem akarom ezt a pénz, a szezon végével véget ér a munkám, és szeretném, hogy addig a legjobbat hozzuk ki magunkból” – fogalmazott Gomes.

A Videoton ugyan az elmúlt két fordulóban győzött – előbb az Újpest, majd a Puskás Akadémia ellen – előtte azonban 12 mérkőzésen (10 bajnoki, 2 kupameccs) csak egyszer tudott nyerni.

Read the rest of this entry →

by

Tovább üldözi a Győr a Debrecent

2014. April 27. Sunday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A tabellán második Győr egygólos győzelmet aratott a vendég Újpest felett a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén, így továbbra is három pont a hátránya az éllovas Debrecennel szemben.

 

A címvédő hazaiak utóbbi hét bajnokijukból hatot megnyertek, ebben az időszakban éppen a Debrecennel játszottak csak döntetlent.

OTP Bank Liga, 26. forduló:

Győri ETO FC-Újpest FC 1-0 (0-0)

Győr, 5000 néző, v.: Vad II.
gólszerző: Andric (64.)
sárga lap: Rudolf (42.), Andric (65.), Wolfe (88.), illetve Heris (28.)

Read the rest of this entry →

by

Folytatódhat a DVSC és a Győr versenyfutása az aranyért

2014. April 24. Thursday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A listavezető Debrecen és az őt hárompontos hátránnyal üldöző címvédő Győr is otthon lép pályára a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójában, így a papírforma szerint a hétvégén folytatódhat a versenyfutás az elsőségért.

 

A hajdúságiak a Kecskemétet látják vendégül, és még azzal együtt is esélyesei a szombati mérkőzésnek, hogy az elmúlt két körben meggyűlt a bajuk a gyengébb csapatokkal: kikaptak az MTK-tól, illetve csak döntetlent értek el Pakson. A Győr hat veretlenül megvívott meccsel a háta mögött az Újpestet látja vendégül.

A dobogóért harcoló négy gárda találkozói közül kiemelkedik a harmadik helyen álló Videoton és a Puskás Akadémia összecsapása, mivel először lesz helyszíne bajnoki találkozónak a hétfőn felavatott felcsúti Pancho Aréna.

A székesfehérváriakhoz hasonlóan 42 pontos Ferencváros a sereghajtó Kaposvárt fogadja, míg az ugyanennyivel álló Diósgyőr hazai pályán az utolsóelőtti, 18 bajnoki meccs óta nyeretlen Pakssal játszik majd. Az eddig 41 pontot gyűjtött Szombathelyi Haladás szintén otthon a bennmaradásért küzdő Mezőkövesddel találkozik.

Read the rest of this entry →

by

Egy góllal nyert a Győr Pápán

2014. April 19. Saturday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A címvédő Győr 2-1-re nyert Pápán a labdarúgó NB I 25. fordulójának első szombati mérkőzésén.

 

Az immár hat bajnoki óta veretlen vendégek sikerükkel két pontra csökkentették hátrányukat a listavezető Debrecennel szemben, a hajdúságiak 16 órától Pakson lépnek pályára.

OTP Bank Liga, 25. forduló:

Lombard Pápa Termál FC-Győri ETO FC 1-2 (0-2)

Pápa, 2000 néző, v.: Iványi
gólszerző: Eszlátyi (81.), illetve Kamber (40.), Strestík (45.)
sárga lap: Tóth G. (32.), Sekour (64.), Struhár (87.), illetve Strestík (57.), Trajkovic (69.), Kamenár (86.)

Read the rest of this entry →

by

Győzelemre tör a Pápa a Győr ellen

2014. April 17. Thursday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Présinger Ádám, a Lombard Pápa labdarúgócsapatának balhátvédje szerint a Videoton elleni bravúreredmény után akár le is győzhetik a hétvégén bajnoki címvédő Győri ETO együttesét.

rok-kronaveter

A Lombard Pápa bravúros eredményt ért el az NB I legutóbbi fordulójában a Videoton otthonában. Noha a vendégek kétszer is vezettek, és csak döntetlenre végződött a meccs, a székesfehérváriak stadionjából bravúrnak számít elhozni egy pontot. A találkozó egyik legjobbja Présinger Ádám volt, aki elárulta, hogy sokan a csapatból nem számítottak arra, hogy pontot fognak szerezni a Sóstói Stadionban. “Az első félidőben elég jól futballoztunk, a vezetést is megszereztük, az előnyünket azonban a második játékrészben nem tudtuk megőrizni” – mondta a védelem oszlopa, majd hozzátette: ha nagyobb szerencséjük van, akár három ponttal is távozhattak volna Székesfehérvárról, de a döntetlent igazságos eredménynek tartja.

Read the rest of this entry →