Horvátország vs. Anglia – 2018/07/11

2018. July 8. Sunday in Elemzés, Mérkőzés elemzés, PRÉMIUM tartalom, Sportfogadás, Világbajnokság 2018

Horvátország VS

VB 2018

2018/07/11 20:00 (CET),

Luzsnyiki Stadion

Anglia
Teljesítmény:

Az oroszországi világbajnokság második elődöntőjében a moszkvai Luzsnyiki stadionban Horvátország Anglia válogatottjával találkozik.

Horvátország a D csoportot nyerte meg 9 ponttal Argentína válogatottja előtt, a nyolcaddöntőben Dániával találkozott és 1-1-es végeredmény után büntetőkkel dőlt el a horvátok továbbjutása, a negyeddöntőben az ellenfél Oroszország volt, 90 perc után 1-1 volt, hosszabbítás után 2-2-re alakult az eredmény és itt is csak a büntetők tudtak dönteni.

Anglia válogatottja a G csoportban lett 2. Belgium mögött, a nyolcaddöntőben Kolumbia volt az ellenfél, de 1-1 maradt a végeredmény hosszabbítás után is, ezért ezen a meccsen is a büntetők döntöttek, a negyeddöntőben az angolok Svédország válogatottjával találkoztak és viszonylag simán 2-0-ra győzni tudtak.

A szakemberek szoros mérkőzésre számítanak, de jóval nagyobb esélyt adnak a győzelemre Anglia válogatottjának.

1 | 3.40 1 | 3.40 Sportingbet X | 3.10 X | 3.10 Winmasters 2 | 2.33 2 | 2.33 Sportingbet

Horvátország nemzeti kapitánya, Zlatko Dalic bízik abban, hogy tanítványa képesek lesznek túljutni az angol válogatotton. Dalic pályára lépő csapatában biztosan ott lesz Mandzukic, Rakitic, Modric, Lovren és Rebic is.

Anglia szövetségi kapitánya, Gareth Southgate azt szeretné ha játékosai még az első 90 percben kiharcolnák a döntőbejutást. Southgate kezdőcsapatában több mint valószínű, hogy ott lesz Sterling, Kane, Henderson, Lingard és Stones is.

A két válogatott eddig 6-szor találkozott egymással, 2-szer Horvátország győzött, 4-szer pedig Anglia diadalmaskodott, a legutóbbi mérkőzésen, 2009-ben egy VB selejtezőn Anglia válogatottja 5-1-re fölényesen győzött.

Az utóbbi mérkőzéseik:

Csapat Mérkőzések száma Győzelem Döntetlen Vereség
Horvátország 10 5 3 2
Anglia 10 6 3 1

Úgy gondolom, hogy Modric és társai képesek lesznek legyőzni Anglia válogatottját még az első 90 percben. Tippem tehát 1-es.