You are browsing the archive for Győr Archives - Page 9 of 13 - Elit Sportfogadók Klubja.

by

A Diósgyőr kedvező, az FTC nehéz, a Győr kilátástalan helyzetben

2014. July 23. Wednesday in Hírek, UEFA Európa Liga

A labdarúgó Európa Liga selejtezőjének második fordulójában érdekelt három magyar csapat közül a Diósgyőr várhatja a legkedvezőbb előjelekkel a csütörtöki visszavágót, miután 2-0-ás előnnyel kezd majd Nyíregyházán a bolgár Liteksz Lovecs ellen.

Szivics Tomiszlav együttese a múlt héten Bulgáriában szervezett védekezéssel és kiváló helyzetkihasználással szerzett komoly előnyt a második mérkőzésre, s még úgy is a párharc egyértelmű esélyese, hogy a hazai meccsét nem vívhatja meg saját stadionjában, ráadásul szektorbezárással is büntették a szurkolói miatt.

A DVTK számára ugyanakkor rossz hír, hogy az első mérkőzésen megsérült Barczi Dávid hetekre kidőlt, miután eltört a lábujja, így a csütörtökön 20.30-kor kezdődő meccsen sem számíthat rá a csapat.

A másik két magyar csapat közül a Ferencváros helyzete nehéz, de nem kilátástalan, mivel 1-0-ra kapott ki a horvát Rijeka otthonában. Thomas Doll együttese az eredménnyel lehetett a legelégedettebb a múlt csütörtöki találkozó után, melyen kapura lövési kísérletük sem volt a zöld-fehéreknek.

Read the rest of this entry →

by

Priskin hazatért Győrbe

2014. July 23. Wednesday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Hazatért élete első NB I-es csapatához Priskin Tamás. A magyar válogatott csatár négyéves szerződést kötött a Győri ETO FC futballcsapatával.

Generic

A 28 éves támadó 2003 és 2006 között 68 mérkőzésen 28-szor volt eredményes győri színekben, majd három évig a Watford, újabb három évig pedig az Ipswich Town játékosa volt, de előbbi a Prestonnak, utóbbi a Queens Park Rangersnek, a Swansea Citynek, majd a Derby Countynak adta kölcsön.

Read the rest of this entry →

by

Priskin Tamás visszatért Győrbe

2014. July 22. Tuesday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Ismét a Győri ETO FC-t erősíti Priskin Tamás 44-szeres válogatott labdarúgó.

 

A klub honlapja szerint a 27 esztendős csatár négyéves szerződést írt alá, azaz 2018. június 30-ig kötelezte el magát nevelőegyesületéhez. A révkomáromi születésű támadó minden idők egyik legfiatalabbjaként, alig több mint 16 évesen mutatkozott be az ETO felnőtt csapatában az élvonalban, ahol 68 mérkőzésen 28 gólt szerzett, mígnem 2006-ban a Premier League-be igazolt. Az Angliában töltött öt év után az orosz

Vlagyikavkazhoz szerződött, majd idén januárban az Austria Wienhez írt alá. A bécsi egyesület fél évre kölcsönadta őt az izraeli Makkabi Haifának.

Priskin még nem léphet pályára az IFK Göteborg ellen az Európa Liga-selejtező 2. fordulójának csütörtöki visszavágóján, de vasárnap a Paks elleni bajnokin már újra felhúzhatja az ETO zöld-fehér szerelését.

sma \ skt \ sag

MTI 2014. július 22., kedd 16:42

by

Egy győzelem, két vereség a magyar mérleg

2014. July 18. Friday in Hírek, UEFA Európa Liga

A Győri ETO gyakorlatilag minden esélyét elveszítette a továbbjutásra, a Ferencváros nehéz helyzetbe került, a DVTK viszont előnyben várja az Európa Liga-selejtező párharc visszavágóját.
Horváth Ferenc

Horváth Ferenc együttesén már csak egy kisebb csoda segíthet.

Az OTP Bank Liga előző idényébnek ezüstérmese, a Győri ETO a svéd Göteborgot fogadta az EL-ben csütörtökön. A győrieknél nem léphetett pályára a csapat két válogatott belső védője, a sérült Lipták Zoltán és a beteg Lang Ádám. Az ETO megérezte a hiányukat, már a 8. percben gólt kapott a svédektől, akik azzal az előnnyel érkeztek Győrbe, hogy náluk folyamatosan zajlik a bajnokság, míg a zöld-fehérek még a felkészülési fázisban járnak.

Read the rest of this entry →

by

Háromgólos vereséget szenvedett a Győr

2014. July 18. Friday in Hírek, UEFA Európa Liga

A bajnoki ezüstérmes Győr hazai pályán 3-0-s vereséget szenvedett a svéd IFK Göteborgtól a labdarúgó Európa Liga-selejtező 2. fordulójának első, csütörtöki mérkőzésén.
Gyõri ETO1

Győr, 2014. július 17. A svéd Lasse Vibe gólt rúg Lubos Kamenár (j) kapujába a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének 2. fordulójában játszott Győri ETO FC-IFK Göteborg mérkőzésen a győri ETO Parkban 2014. július 17-én. MTI Fotó: Krizsán Csaba Azonosító: DKRCS20140717020

Read the rest of this entry →

by

Egymás utáni hetedik sikerével zárta az idényt a Győr

2014. June 1. Sunday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Sorozatban hetedszer nyert a Győri ETO FC a labdarúgó OTP Bank Ligában, amelynek utolsó, 30. fordulójának szombati játéknapján a kisalföldi gárda a már kiesett Mezőkövesdet győzte le könnyedén.

 

A tavalyi bajnok, most rosszabb gólkülönbsége miatt ezüstérmes együttes ezzel a sikerrel 11 meccsesre nyújtotta veretlenségi sorozatát, hetes győzelmi szériát pedig 2012 után produkált újra. A találkozóra Gyirmóton került sor, mert az ETO Parkban a július 19-én rajtoló U19-es Európa-bajnokság miatt felújítják a játékteret.

OTP Bank Liga, 30. (utolsó) forduló:

Győri ETO FC – Mezőkövesd-Zsóry 5-0 (2-0)

Gyirmót, 3000 néző, v.: Erdős
gólszerzők: Lang (28.), Wolfe (36.), Trajkovic (79.), Djordjevic (82.), Kronaveter (88.)
sárga lap: Kronaveter (37.), illetve Takács P. (20.)

Read the rest of this entry →

by

Szombaton bajnokavatás, vasárnap eldől a bronzérem sorsa

2014. May 29. Thursday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Szombaton este a Budapest Honvéd elleni találkozója végén új arénájában, a Nagyerdei Stadionban története hetedik bajnoki címét ünnepelheti a Debrecen labdarúgócsapata, mely az OTP Bank Liga utolsó fordulója előtt három ponttal és 14-gyel jobb gólkülönbséggel előzi meg a címvédő Győrt.

 

A DVSC vasárnap, a Puskás Akadémia otthonában aratott 1-0-s sikerével döntötte el a 2013/2014-es szezon aranyérmének a sorsát, mivel így a zárókörben még egy – váratlan – vereség esetén is csak úgy veszíthetné el a bajnokságot, ha az ezúttal Gyirmóton pályára lépő Győr a gólkülönbséget tekintve beérné. A címvédésre ugyanakkor a győri csapatnál sem látnak valós esélyt. A klub honlapja kiemeli, hogy története eddigi legnagyobb bajnoki győzelme egy 9-0-s siker volt.

A 30. forduló egyetlen nyitott kérdése így az, hogy melyik csapat végez a harmadik helyen. A bronzérem megszerzése és ezzel az Európa Liga-szereplés kiharcolása a remek tavaszt produkáló Ferencváros kezében van, amely két hete sorozatban nyolcadik bajnoki sikerét aratta, s a Videoton újabb botlását kihasználva két ponttal riválisa elé került. Thomas Doll együttese számára a feladat egyértelmű: le kell győznie a Puskás Ferenc Stadionban a Paksot, így a Videoton Diósgyőr elleni meccsének eredményére nem kell figyelnie. Amennyiben a zöld-fehérek pontokat veszítenek a négymeccses győzelmi sorozatnál járó riválisukkal szemben, a Videoton visszaelőzi a fővárosiakat, ha nyer.
A nyolcadik helyen álló MTK számára is különleges lesz a záróforduló, ugyanis szombaton játssza majd utolsó mérkőzését a jelenlegi Hidegkuti Stadionban, amelynek helyén egy új, 5000 férőhelyes aréna épül.

Read the rest of this entry →

by

Gyirmóton fogadja a Mezőkövesdet a Győr

2014. May 26. Monday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A második helyen álló Győri ETO FC szombaton nem saját stadionjában, hanem Gyirmóton fogadja a már kiesett Mezőkövesdet a labdarúgó OTP Bank Liga utolsó, 30. fordulójában a magyar szövetség (MLSZ) versenybizottságának hétfői döntése értelmében.

 

A helyszínmódosítás oka, hogy Győr az egyik helyszíne lesz a július 19-én rajtoló U19-es Európa-bajnokságnak és ennek kapcsán megkezdődik a játéktér felújítása. A találkozó az eredetileg kijelölt időpontban, azaz 20 órakor kezdődik.

A címvédő zöld-fehérek papíron még megszerezhetik az aranyérmet, de erre reálisan nincs esélyük, mert három pont a hátrányuk a listavezető Debrecennel szemben, a gólkülönbségük pedig 14-gyel rosszabb a hajdúságiakénál.

Az MLSZ tájékoztatása szerint a testület arról is határozott, hogy az NB II-ben szereplő Gyirmót a Győr miatt szintén az utolsó, 30. fordulóban szombat helyett vasárnap 18 órától fogadja a Tatabányát, illetve a múlt vasárnap elmaradt Balmazújváros-Gyirmót találkozót kedden 18 órától pótolják.

sgj \ sgg \ sag

MTI 2014. május 26., hétfő 16:20

by

Az arany- és bronzéremért küzdők egy időben játszanak a zárókörben

2014. May 21. Wednesday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A bajnoki címért versenyben lévő Debrecen és Győr szombaton, míg a nemzetközi szereplést jelentő harmadik helyért csatázó Ferencváros és Videoton vasárnap játszik egy időben a labdarúgó OTP Bank Liga jövő heti utolsó fordulójában.

 

A magyar szövetség versenybizottsága szerda délelőtt alakította ki a 30. forduló menetrendjét, mely szerint az éllovas DVSC Budapest Honvéd elleni, valamint a második Győr Mezőkövesddel szembeni találkozója egyformán május 31-én 20 órakor kezdődik.

A bajnoki szezon az FTC-Paks és a Videoton-Diósgyőr összecsapással zárul majd június 1-jén.

Read the rest of this entry →

by

Kiütötte a Kaposvárt a Győr, második helye már biztos

2014. May 18. Sunday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A címvédő Győr rendkívül magabiztosan, 5-0-ra nyert a már kiesett sereghajtó Kaposvár vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójának szombati játéknapján. Horváth Ferenc együttese – amely sorozatban hatodik bajnokiján győzött – így legrosszabb esetben is másodikként zárja a szezont, valamint pontszámban beérte a listavezető Debrecent.

 

OTP Bank Liga, 29. forduló:

Kaposvári Rákóczi-Győri ETO FC 0-5 (0-3)

Kaposvár, 1000 néző, v.: Fábián
gólszerzők: Andric (3.), Lipták (8.), Rudolf (31., 66.), Trajkovic (73.)
sárga lap: Lebbihi (23.), Hadaró (30.), Bőle (81.), illetve Kamber (10.), Strestík (11.), Lipták (59.)