Háromgólos vereséget szenvedett a Győr

2014. July 18. Friday in Hírek, UEFA Európa Liga

A bajnoki ezüstérmes Győr hazai pályán 3-0-s vereséget szenvedett a svéd IFK Göteborgtól a labdarúgó Európa Liga-selejtező 2. fordulójának első, csütörtöki mérkőzésén.
Gyõri ETO1

Győr, 2014. július 17. A svéd Lasse Vibe gólt rúg Lubos Kamenár (j) kapujába a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének 2. fordulójában játszott Győri ETO FC-IFK Göteborg mérkőzésen a győri ETO Parkban 2014. július 17-én. MTI Fotó: Krizsán Csaba Azonosító: DKRCS20140717020

Az április eleje óta veretlen vendégek már a 8. percben vezetést szereztek Lasse Vibe révén, majd Jakob Johansson az 56. percben megduplázta az előnyt, a végeredményt pedig a 83. percben May Mahlangu állította be.

A sorozatba a mostani körben bekapcsolódott Győr hazai kudarca miatt rendkívül nehéz helyzetből várhatja az egy hét múlva esedékes visszavágót.

Európa Liga-selejtező, 2. forduló, első mérkőzés:

Győri ETO FC-IFK Göteborg (svéd) 0-3 (0-1)

Győr, 3000 néző, v.: Anatolij Abdula (ukrán)
gólszerzők: Vibe (8.), J. Johansson (56.), Mahlangu (83.)
sárga lap: Trajkovic (69.), Pátkai (77.), illetve Augustinsson (35.)

• Győri ETO FC: Kamenár – Svec (Varga R., a szünetben), Windecker (Trajkovic, 59.), Had, Dinjar – Pátkai, Kamber, Kronaveter (Koltai, 57.) – Dudás, Rudolf, Andric
  • IFK Göteborg: Sandberg – Bjärsmyr, Jónsson, Smedberg (Sobralense, 80.), A. Johansson – Augustinsson, J. Johansson, Mahlangu (Allansson, 87.), Vibe (Söder, 70.) – Svensson, Larsson

Jobban kezdte a mérkőzést a svéd csapat, fölénye pedig hamar góllá érett. A félidő közepéig továbbra is a vendégek akarata érvényesült, majd a Győr fokozatosan átvette a játék irányítását, sőt, ígéretes akciókat vezetett, három-négy helyzetet is kidolgozott, azonban a befejezésekbe rendre hiba csúszott.

A folytatásban is az ETO támadott az egyenlítésért, de nem járt sikerrel, sőt, egy szöglet után kissé szerencsés góllal megduplázta előnyét a Göteborg. Ezt követően a Győr már csak erőlködött, így pedig riválisa biztosan őrizte az eredményt, sőt, a hajrában egy gyors ellentámadás végén a kegyelemdöfést is megadta.

Rudolf Gergely

Győr, 2014. július 17. A svéd Mattias Bjarsmyr (b) és Adam Johansson (j), valamint Rudolf Gergely (k) a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének 2. fordulójában játszott Győri ETO FC-IFK Göteborg mérkőzésen a győri ETO Parkban 2014. július 17-én. Győri ETO FC-IFK Göteborg 0-3. MTI Fotó: Krizsán Csaba
Azonosító: DKRCS20140717025