You are browsing the archive for videoton Archives - Page 15 of 20 - Elit Sportfogadók Klubja.

by

Székesfehérvári vereségével kiesett a Kaposvár

2014. May 10. Saturday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A Videoton hazai pályán 2-0-ra legyőzte szombaton a sereghajtó Kaposvárt, amelynek kiesése így biztossá vált a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójában.

 

A Videoton november 8. után nyert ismét bajnoki mérkőzést hazai pályán.

OTP Bank Liga, 28. forduló:

Videoton FC-Kaposvári Rákóczi 2-0 (0-0)

Székesfehérvár, 2466 néző, v.: Farkas Á.
gólszerzők: Zé Luis (51.), Nikolics (74.)
piros lap: Mbemba (84.)
sárga lap: Caneira (77.), Juhász (89.), illetve Kink (42.), Badis (59.), Okuka (67.), Mulemo (82.), Diallo (89.)

Read the rest of this entry →

by

Tíz év után kieshet a Kaposvár

2014. May 10. Saturday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Jose Gomes

Selymes Tibor téli kinevezésével sem változott meg a helyzet drasztikusan a Kaposvár labdarúgócsapatnál, az együttes az őszi 17 bajnokin kilenc pontot szerzett, de sereghajtóként tavasszal sem sikerült előrébb lépnie.

 

Idén tíz bajnokiból tíz pontot gyűjtött, legyőzte a Mezőkövesdet (1-0) és a Haladást (2-0), a Pakssal 0-0-s döntetlent, míg a Pápával, az Újpesttel és a Puskás Akadémiával 1-1-re végzett. A csapat három fordulóval a szezon vége előtt 19 ponttal még mindig utolsó, és kilenc pontra van a bennmaradást jelentő 14. pozíciótól. Azaz matematikailag még van esély, de igazából csoda kellene, hogy elkerülje a kiesést.

Read the rest of this entry →

by

Egygólos Videoton-siker Kispesten

2014. May 4. Sunday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A Videoton 1-0-ra nyert a Honvéd vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 27. fordulójának szombati első mérkőzésén.

 

A hazai csapat – amely sorozatban a hatodik vereségét szenvedte el – először játszott az eddigi pályaedző, Simon Miklós irányításával, aki a hétfőn lemondott Marco Rossi helyét vette át.

A Videoton egymás után harmadszor győzött idegenben, s őrzi harmadik helyét a tabellán.

OTP Bank Liga, 27. forduló:

Budapest Honvéd – Videoton 0-1 (0-1)

Bozsik Stadion, 1000 néző, v.: Solymosi
gólszerző: Stopira (43.)
sárga lap: Baráth (54.), Hidi (75.), Lovric (87.), illetve Sándor (30.), Oliveira (55.), Nildo (79.), Calatayud (89.), Lupeta (92.)

Read the rest of this entry →

by

Új edzővel rohamoz a Honvéd

2014. May 2. Friday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Marco Rossi

Az edzőváltáson átesett Budapest Honvéd Simon Miklóssal a kispadon fogadja az NB I-ben azt a Videotont, amelynek edzője, José Gomes a héten szintén bejelentette, hogy távozik az idény végén a székesfehérvári együttestől.

 

A héten Marco Rossi felmondott Kispesten, a vezetőség pedig el is fogadta. Utóda Simon Miklós lett, aki két edzést vezényelt a csapatnak, majd elmondta, hogy a legfontosabb feladatának most az látja, hogy megtalálja azokat a játékosokat, akik a legtöbbet tudják kihozni magukból.

Read the rest of this entry →

by

Döntőben a Diósgyőr

2014. April 30. Wednesday in Hírek, Magyar kupa

A Diósgyőr lesz a kedden továbbjutott Videoton ellenfele a labdarúgó Ligakupa döntőjében.

 

A szerdai elődöntős visszavágón a DVTK – amely az első mérkőzésen, idegenben 2-1-re győzött – hazai pályán döntetlent játszott a Ferencvárossal úgy, hogy 40 percen keresztül emberhátrányban futballozott.

Ligakupa, elődöntő, visszavágó:

Diósgyőri VTK-Ferencváros 1-1 (1-0)

Továbbjutott: a Diósgyőr, 3-2-es összesítéssel.

kedden játszották:

Videoton FC – DVSC-TEVA 1-0 (1-0)

Továbbjutott: a Videoton FC kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel.

A döntőt május 13-án, Diósgyőrben rendezik.

sgr \ scp \ ksy

MTI 2014. április 30., szerda 19:30

by

A Vidi várja a Fradit vagy a Diósgyőrt

2014. April 30. Wednesday in Hírek, Magyar kupa

A Videoton már bejutott a labdarúgó Ligakupa fináléjába, miután újra legyőzte a Debrecent. A másik ágon a Diósgyőr egygólos előnnyel várja a Ferencváros elleni hazai visszavágót.
Tomislav Szivics

Szivics szerint a Fradi erősebb lesz, mint a budapesti első meccsen.

A magyar labdarúgó Ligakupa elődöntőjének visszavágóján a Videoton hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Debrecent. Az egyetlen gólt Gyurcsó Ádám szerezte a 38. percben, de a továbbjutás már az első meccsen eldőlt, amikor a székesfehérvári együttes idegenben 5-1-re nyerni tudott. José Gomes csapata így kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel kvalifikálta magát a fináléba. A fehérváriak ötödször küzdhetnek meg a Ligakupáért a sorozat hetedik kiírásában.

Read the rest of this entry →

by

Kettős győzelemmel jutott döntőbe a Videoton

2014. April 29. Tuesday in Hírek, Magyar kupa

A Videoton idegenbeli, fölényes sikerét követően a keddi, hazai visszavágón is legyőzte a bajnokságban listavezető Debrecen csapatát a labdarúgó Ligakupa elődöntőjében.

 

A székesfehérváriak ezúttal 1-0-ra nyertek, ami azt jelentette, hogy 6-1-es összesítéssel kerültek a fináléba.

Ligakupa, elődöntő, visszavágó:

Videoton FC – DVSC-TEVA 1-0 (1-0)

Továbbjutott: a Videoton FC kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel.

szerdán játsszák:
Diósgyőri VTK-Ferencváros 17.30 (az első mérkőzésen: 2-1)

sgj \ spi \ ksy

MTI 2014. április 29., kedd 19:23

by

Rossi lemondott a Honvédnál

2014. April 29. Tuesday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Az olasz Marco Rossi azonnali hatállyal lemondott a Budapest Honvéd vezetőedzői posztjáról, a portugál José Gomes pedig a szezon végén távozik a Videoton labdarúgócsapatától.
Marco Rossi

Rossi az utóbbi hetekben már nem tudta motiválni csapatát.

“Marco Rossi, mint a Budapest Honvéd FC vezetőedzője, a mai nappal bejelentette lemondását. Megköszönte a klub vezetésének és játékosainak az eddig belé vetett bizalmat. Az OTP Bank Ligában szereplő csapat vezetőedzője a 2013/2014-es szezon végéig a csapat eddigi pályaedzője, Simon Miklós lesz. A 2014/2015-ös szezon vezetőedzőjének kinevezése június hónapra várható” – olvasható a Budapest Honvéd labdarúgócsapatának közleménye a klub honlapján.

Read the rest of this entry →

by

Még nem veszi biztosra a döntőt a Vidi

2014. April 29. Tuesday in Hírek, Magyar kupa

Véghajrájához érkezett a második számú hazai kupasorozat, kedden és szerdán a Ligakupa elődöntőinek visszavágóit rendezik. A Videoton fél lábbal már a fináléban érezheti magát.
Jose Gomes

A Videoton négygólos előnyben várja a tartalékos Lokit.

Egy héttel ezelőtt a Videoton némi meglepetésre kiütéses győzelmet aratott Debrecenben, a Ligakupa-elődöntő első meccsén. Az 5-1-es fehérvári diadal után a visszavágó formalitásnak tűnhet, de a Vidi játékosai nem akarják elbízni magukat, az ellenfél ugyanis a bajnokságot vezető, az NB I-es aranyérem legfőbb várományosának tekinthető Loki lesz.

Read the rest of this entry →

by

A szezon után távozik a Videoton vezetőedzője

2014. April 28. Monday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A szezon végén távozik a Videoton labdarúgócsapatától José Gomes vezetőedző.

 

A portugál szakember ezt a Sport TV Harmadik Félidő című műsorában mondta el:

“Agresszív kritikákban volt részem, körülbelül három héttel ezelőtt leültem a felelős vezetőkkel tárgyalni. Egy plusz egyéves szerződésem van, de én azt mondtam, nem akarom ezt a pénz, a szezon végével véget ér a munkám, és szeretném, hogy addig a legjobbat hozzuk ki magunkból” – fogalmazott Gomes.

A Videoton ugyan az elmúlt két fordulóban győzött – előbb az Újpest, majd a Puskás Akadémia ellen – előtte azonban 12 mérkőzésen (10 bajnoki, 2 kupameccs) csak egyszer tudott nyerni.

Read the rest of this entry →