A Vidi várja a Fradit vagy a Diósgyőrt

2014. April 30. Wednesday in Hírek, Magyar kupa

A Videoton már bejutott a labdarúgó Ligakupa fináléjába, miután újra legyőzte a Debrecent. A másik ágon a Diósgyőr egygólos előnnyel várja a Ferencváros elleni hazai visszavágót.
Tomislav Szivics

Szivics szerint a Fradi erősebb lesz, mint a budapesti első meccsen.

A magyar labdarúgó Ligakupa elődöntőjének visszavágóján a Videoton hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Debrecent. Az egyetlen gólt Gyurcsó Ádám szerezte a 38. percben, de a továbbjutás már az első meccsen eldőlt, amikor a székesfehérvári együttes idegenben 5-1-re nyerni tudott. José Gomes csapata így kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel kvalifikálta magát a fináléba. A fehérváriak ötödször küzdhetnek meg a Ligakupáért a sorozat hetedik kiírásában.

A Ligakupa másik elődöntőjének első meccsén a Diósgyőr idegenben William Alves és Bacsa Patrik góljával 2-1-re le tudta győzni a Ferencvárost, így előnyből várhatja a hazai visszavágót, amelyet szerdán este rendeznek. Tomiszlav Szivics, a miskolciak vezetőedzője ugyanakkor óva inti csapatát az elbizakodottságtól, szerinte ez egy teljesen más meccs lesz, már csak azért is, mert akkor a Fradi nem a legerősebb összeállításában lépett pályára, de szerinte ez most másképp lesz.

“Részünkről egy hasonló csapat lép pályára, mint amely a Puskás Ferenc Stadionban játszott, de az ellenfél a legerősebb összeállításában fog pályára lépni. Idegenben 2-1-re győztünk, de nem szabad azt hinni, hogy már a mérkőzés előtt be is jutottunk a döntőbe. Minden meccs más és más, nekünk úgy kell kimennünk a pályára, mintha 0-0 lenne az összesített eredmény. A Ligakupában is a döntő a célunk, amitől már csak 90 perc választ el” – fogalmazott Szivics.

A DVTK hazai pályán az élvonal egyik legjobb mutatóval rendelkező csapata, ezért is volt meglepetés, hogy hétvégén 4-0-ra kikapott a kiesés elől menekülő Pakstól a miskolci stadionban. A Fradi ugyanakkor remekel a bajnokságban, zsinórban öt meccset nyert meg, és jó eséllyel küzd a dobogóért.

A Diósgyőr győzelmére 2.50 az odds, a döntetlenre 3.20, a Ferencváros sikerére pedig 2.62 a szorzó.

Forrás: Unibet