Felcsúton kerül sor az MTK-Honvéd fővárosi rangadóra a labdarúgó OTP Bank Liga hétvégi negyedik fordulójában, amelynek során a címvédő Debrecen az Újpest, míg a legutóbb bronzérmes Ferencváros az előző idényben második Győr vendége lesz.
Az MTK azért kényszerül vidéki helyszínen lejátszani aktuális mérkőzését, mert saját arénája, a Hidegkuti Stadion felújítása megkezdődött, s a csapat ideiglenesen épp a Honvéd pályáján, a Bozsik Stadionban játssza a hazai meccseit, ez a helyszín azonban a párosítás miatt nem jöhetett szóba. A szurkolók vélhetően ezzel együtt jó mérkőzésre számíthatnak, mindkét együttesnek van javítani valója, az MTK az előző körben 3-0-ra kapott ki a három forduló után százszázalékos Paks otthonában, a Honvéd pedig hazai környezetben szenvedett 1-0-s vereséget az újonc Nyíregyházától.
Ugyancsak izgalmas csatát ígér az előző idény ezüst- és bronzérmesének, azaz a vendéglátó Győrnek és az új stadionját, a Groupama Arénát múlt vasárnap este az angol Chelsea elleni barátságos meccsel felavató Ferencvárosnak a csatája. A győriek az előzetes várakozásokhoz képest gyengébben rajtoltak, egyelőre csak a 11. helyen állnak, az FTC pedig az előző körből a stadionavató miatt kimaradt, most az eddigi 50 százalékos mérlegét javíthatja, ez azonban nem ígérkezik könnyű feladatnak a Győr otthonában.
Read the rest of this entry →