A Videoton fordulatos meccsen verte a Győrt

2014. August 9. Saturday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A Videoton fordulatos mérkőzésen 3-2-re legyőzte hazai pályán a Győrt a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójának szombati játéknapján, ezzel továbbra is százszázalékos.
Rudolf Gergely

Székesfehérvár, 2014. augusztus 9. Szolnoki Roland, a Videoton (b) és Rudolf Gergely, a Győr játékosa az OTP Bank Liga Videoton FC – Győri ETO mérkőzésén, a székesfehérvári Sóstói Stadionban 2014. augusztus 9-én. MTI Fotó: Beliczay László
Azonosító: DBELO20140809004

OTP Bank Liga, 3. forduló:

Videoton FC – Győri ETO FC 3-2 (0-1)

Székesfehérvár, 3645 néző, v.: Iványi
gólszerzők: Wolfe (59., – öngól), Juhász R. (75.), Nikolics (83.), illetve Pátkai (42.), Rudolf (66.)
sárga lap: Vinícius (51.), Juhász R. (51.), Nikolics (54.), illetve Lang (67.), Priskin (71.), Kocic (89.)

• Videoton: Calatayud – Szolnoki, Juhász, Vinícius, Stopira – Sándor, Simon Á. (Feczesin 76.) – Gyurcsó, Kleinheisler (Trebotics 64.), Oliveira (Álvarez 70.) – Nikolics
  • Győr: Kocic – Wolfe, Lipták, Lang, Völgyi – Varga R. (Andrics 80.), Pátkai, Kamber, Koltai (Kronaveter 46.) – Priskin, Rudolf

A nagy meleg ellenére jó iramú első félidőt produkáltak a csapatok, amelyekben összesen 11 magyar válogatott labdarúgó futott ki kezdőként a gyepre. Videoton-kapufa, valamint a két kapu előtti helyzetek jelezték, hogy a három pontot szeretné mindkét fél. Az első félidő második felére fölénybe került a vendéggárda, majd egy partdobás után Pátkai révén a vezetést is megszerezte.

Fordulást követően nagyobb sebességre kapcsolt a Videoton és egy kontra végén öngóllal egyenlített. A Győr nem sokkal később szép támadásból szerzett ismét vezetést, majd Juhász idénybeli harmadik fejesgólja után újra egyenlő lett az állás. A hazai találatot követően némileg megzavarodott a vendéggárda, így hamarosan újabb Videoton-gól követett. Változatos találkozón, nagy küzdelemben maradt százszázalékos a székesfehérvári csapat, miközben a Győr már második vereségét könyvelhette el az idényben.

Juhász Roland

Székesfehérvár, 2014. augusztus 9. Juhász Roland, a Videoton (b) és Lipták Zolán, a Győr játékosa az OTP Bank Liga Videoton FC – Győri ETO mérkőzésén, a székesfehérvári Sóstói Stadionban 2014. augusztus 9-én. MTI Fotó: Beliczay László
Azonosító: DBELO20140809001

Videoton FC-Gyõri ETO

Székesfehérvár, 2014. augusztus 9. Marko Caneira, Nemanja Nikolics, Simon Ádám és Szolnoki Roland (b-j) ünnepelnek az OTP Bank Liga Videoton FC – Győri ETO mérkőzésének végén, a székesfehérvári Sóstói Stadionban 2014. augusztus 9-én. Videoton – Győr 3-2. MTI Fotó: Beliczay László
Azonosító: DBELO20140809013