You are browsing the archive for videoton Archives - Page 12 of 20 - Elit Sportfogadók Klubja.

by

A hibátlan Videoton és veretlen Újpest csap össze

2014. September 11. Thursday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A százszázalékos teljesítménnyel listavezető Videoton a még veretlen Újpestet látja vendégül a labdarúgó OTP Bank Liga hetedik fordulójában.

Joan Carrillo együttese saját közönsége előtt eddig ötször lépett pályára, 17 rúgott és mindössze 2 kapott gól a mérlege, így még úgy is egyértelmű esélyese a találkozónak, hogy a vasárnapi rivális lila-fehérek még nem találtak legyőzőre.

A fővárosiak elsősorban remek védekezésüknek köszönhetően nem szenvedtek vereséget még a szezonban, ugyanis a Videotonhoz és a Pakshoz hasonlón mindössze két gólt kaptak, ugyanakkor Nebojsa Vignjevic vezetőedzőnek a támadósorral meggyűlik a baja, mivel csak négy gólt hozott össze. Ezen a téren vasárnap sem várható sok változás: Kabát Péter műtét után lábadozik, míg az új igazolás, a nigériai Kim Ojo megsérült a keddi Magyar Kupa-mérkőzésen.

A forduló pénteki nyitómérkőzésén a Pápa az MTK-t fogadja, a hazaiak kispadjáról már hiányozni fog Mátyus János, aki múlt csütörtökön meglepő hirtelenséggel távozott az együttes éléről, így a kapusedző Kovács László irányítja a csapatot.

Read the rest of this entry →

by

Kovács Ferenc szerint a tétmeccsek görcse alól kell felszabadítani a csapatot

2014. September 9. Tuesday in Hírek, Magyar válogatott

Az MLSZ utánpótlásprogramjáért felelős szakmai igazgató, Kovács Ferenc nem temetne a szerinte nagyon rossz ütemben jött vasárnapi Eb-selejtezős vereség (1-2) után, ám hiányol néhány fiatalt a válogatottból, amely szerinte a szokásos magyar betegségbe esett: nem volt képes felszabadultan játszani, kerülte a kockázatokat.

A mesteredző a DIGI Sport Reggeli Start című műsorában elmondta, ezt a görcsöt kellene feloldani edzőnek, pszichológusnak.

“A szurkolókhoz hasonlóan nekem is nagyon kellemetlen volt nézni az első Eb-selejtezőt az északírek ellen. Nagyon rossz ütemben jött ez a hazai vereség csodálatos telt ház, fiatal futballrajongók előtt. Azt hittem, végre tudunk valamit adni a közönségnek, hogy továbbra is támogassák a magyar labdarúgást – nyilatkozott Kovács Ferenc. – A baki becsúszott, ez a három pont nagyon fog hiányozni, de azért nem szabad temetkezni. Az alaposabb elemzés most az MLSZ elnökségének dolga, nekem nem tisztem beleszólni – ha megkérdeznek, nyilván elmondom a véleményem. Egy biztos, senkit nem megbántva, de nagyon sok múlik azon, hogyan készítek fel egy-egy játékost a fontos mérkőzésre – ezek edzői, sőt pszichológusi feladatok is.”

A Videotonnal UEFA Kupa-győztes tréner hiányolta a fiatalokat, akik biztatóan teljesítenek. Hozzátette: ebből a gárdából most az összeszokottság hiányzott.

Read the rest of this entry →

by

Góllövőlista

2014. August 31. Sunday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A labdarúgó OTP Bank Liga góllövőlistája:

 

7 gólos: Nikolics (Videoton)

5 gólos: Könyves (Paks), Pátkai (Győr)

4 gólos: Böde (Ferencváros), Kanta J. (MTK)

3 gólos: Bajzát (Nyíregyháza), Horváth Zs. (MTK), Juhász (Videoton), Kovács I. (Videoton), Rudolf (Győr)

Read the rest of this entry →

by

A Videoton magabiztosan győzte le a Puskás Akadémiát

2014. August 30. Saturday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A listavezető Videoton rendkívül könnyedén, 3-0-ra nyert a vendég Puskás Akadémia ellen a labdarúgó OTP Bank Liga hatodik fordulójának szombati játéknapján, ezzel továbbra is száz százalékos.

 

OTP Bank Liga, 6. forduló:

Videoton FC – Puskás Akadémia FC 3-0 (1-0)

Székesfehérvár, 3100 néző, v.: Kassai
gólszerzők: Gyurcsó (26.), Nikolics (69.,76.)
kiállítva: Kelic (28.)
sárga lap: Harsányi (7.), Kelic (11.), Szélesi (84.)

Read the rest of this entry →

by

Szolnoki volt csapata ellen bizonyíthat

2014. August 30. Saturday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Szolnoki Roland
A listavezető és még veretlen Videoton a tabella tizennegyedik helyén szerénykedő Puskás Akadémiát fogadja szombaton este a labdarúgó NB I hatodik fordulójában.

 

Ellentétesen szerepel a Videoton és a Puskás Akadémia az idei szezonban, hiszen amíg a listavezető székesfehérváriak az összes meccsüket megnyerték, addig a felcsútiak még nyeretlenek, a két döntetlen mellett három vereségük van, ezzel a 14. helyen állnak a tabellán, csak a Dunaújvárost és a Kecskemétet előzik meg. Ennek ellenére a Videoton vezetőedzője, Joan Carillo nem számít könnyű meccsre, sőt, szerinte a PFLA sokkal jobb csapat annál, mint amilyen helyen áll a bajnokságban.

Read the rest of this entry →

by

Döntetlenjével kiesett a Debrecen

2014. August 29. Friday in Hírek, UEFA Európa Liga

A Debreceni VSC csütörtökön gól nélküli döntetlent ért el a svájci Young Boys ellen a labdarúgó Európa Liga-selejtező negyedik, utolsó fordulójának hazai visszavágóján, így az idegenben elszenvedett 3-1-es vereség miatt kiesett.
Bódi Ádám; Lecjaks, Jan

Debrecen, 2014. augusztus 28. A debreceni Bódi Ádám (b) és Jan Lecjaks, a svájci csapat játékosa a labdarúgó Európa Liga-selejtezőjének 4. fordulójában játszott Debreceni VSC – Young Boys mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2014. augusztus 28-án. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
Azonosító: DEBRE20140828015

Read the rest of this entry →

by

Győr-Fradi rangadó az NB I-ben

2014. August 17. Sunday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Horváth Ferenc
A labdarúgó NB I zöld-fehér rangadóján a Győri ETO FC a Ferencvárost fogadja vasárnap, ez lesz az első hazai rangadója Horváth Ferencnek a győriek kispadján.

 

A Győr és a Ferencváros sem úgy kezdte a bajnokságot, ahogy szerette volna, a győrieknek például három forduló után már két vereségük is van, a Pakstól és a Videotontól is kikaptak, míg a Fradi egy győzelemmel és egy vereséggel áll, mivel a Chelsea elleni stadionavató meccs miatt csak két bajnokit játszott eddig.

Read the rest of this entry →

by

Győzött Nyíregyházán és élre ugrott a Videoton

2014. August 16. Saturday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A Videoton 2-0-ra nyert Nyíregyházán a labdarúgó OTP Bank Liga negyedik fordulójának szombati játéknapján, ezzel egyedüli százszázalékos csapatként a tabella élére ugrott.

 

OTP Bank Liga, 4. forduló:

Nyíregyháza Spartacus FC – Videoton FC 0-2 (0-1)

Nyíregyháza, 2744 néző, v.: Solymosi
gólszerző: Kovács (8.), Nikolics (77.)
sárga lap: Rezes (5.), Balogh (57.) illetve Simon (25.), Caneira (85.) Alvarez (88.), Nikolics (90.)

Read the rest of this entry →

by

Az újonchoz látogat a hibátlan Vidi

2014. August 16. Saturday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Roland Szolnoki
Az eddig mind a három meccsét megnyerő Videoton szombaton az újoncként eddig jól szereplő Nyíregyháza Spartacus otthonába látogat a labdarúgó NB I negyedik fordulójában.

 

A Videoton az idei bajnokságban eddig nagyszerűen teljesít, három forduló után százszázalékos, nyolc gólt lőtt és csak kettőt kapott, így a Pakssal együtt vezette a tabellát a pénteki játéknap előtt, míg az újonc Nyíregyháza egy-egy győzelemmel, döntetlennel és vereséggel a nyolcadik helyen áll a tabellán.

Read the rest of this entry →

by

A legnagyobb riválisok is megférnek majd egymás mellett Csákváron

2014. August 13. Wednesday in Egyéb, Hírek

A tervek szerint négy nagy európai bajnokság élvonalbeli csapatainak, illetve a labdarúgó NB I együtteseinek logójával ellátott egy-egy szék kerül majd az NB II-be idén feljutott csákvári csapat stadionjába.

Az 5000 lakosú kisváros együttesének szerdai sajtótájékoztatóján elhangzott, Nagy Sándor klubelnök ötlete volt, hogy vegyék fel a kapcsolatot a spanyol, az angol, a német és az olasz liga egyesületeivel, s kérjenek tőlük egy-egy emblémás széket. A stadion a stadionban elnevezésű kezdeményezésnek a sportszerűség, a tolerancia népszerűsítése a célja, a székek azt jelképezik, hogy jól megfér egymás mellett az Újpest és a Ferencváros, a Real Madrid és a Barcelona vagy a Liverpool és a Manchester United.

Gelei József sajtófőnök tájékoztatása szerint a megkeresett klubok 75 százaléka már reagált, méghozzá pozitívan, az MU például öt perccel az elküldés után válaszolt a csákváriak emailjére. A sajtóeseményen a Hertha BSC, a Videoton és a DVSC székét be tudták mutatni, ezek már a bajnoki rajton ott lesznek a stadionban.

Az Aqvital FC Csákvár fiatal csapattal készül a másodosztályú bajnokság rajtjára. Mint kiderült, Bognár György együtteséből az alapemberek közül senki sem távozott, ugyanakkor több fiatal, 19 és 21 év közötti futballistával erősítették meg a keretet a nyáron.

scp \ sgr \ bku

MTI 2014. augusztus 13., szerda 13:45