You are browsing the archive for debreceni vsc Archives - Page 5 of 7 - Elit Sportfogadók Klubja.

by

Labdarúgó NB I – Sorozatban negyedszer kapott ki a címvédő Debrecen

2012. November 17. Saturday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A címvédő Debrecen hazai környezetben kétgólos vereséget szenvedett az MTK-tól a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójának szombati játéknapján, ezzel a fővárosiak a hajdúságiakat megelőzve feljöttek a tabella második helyére.

Kondás Elemér alakulata sorozatban negyedik összecsapásán kapott ki.

OTP Bank Liga, 15. forduló:

DVSC-TEVA – MTK Budapest 0-2 (0-1)

Debrecen, 6000 néző, v.: Vad II.
gólszerzők: Kanta J. (9.), Korhut (77., öngól)
sárga lap: Bódi (33.), illetve Wolfe (58.)

Debrecen:

Verpecz – Bernáth, Simac, Szűcs I., Korhut – Czvitkovics, Varga J., Kulcsár T. (Pölöskey, 15.; Sidibe, a szünetben), Bódi, Rezes (Sel. Bouadla, 68.) – Coulibaly

MTK:

Hegedüs L. – Wolfe, Vukmir, Kelemen, Hidvégi – Könyves (Vass P., 72.), Zsidai – Kanta J., Vadnai, Csiki (Nikházi, 80.) – Tischler (Balajti, 92.)

Jól kezdett a Debrecen, beszorította az MTK-t, ennek ellenére a kék-fehérek egy gyönyörű ellentámadás végén a 150. bajnoki mérkőzésén szereplő Kanta József révén megszerezték a vezetést. Ez kissé görcsössé tette a hazai alakulatot, amely próbálkozott ugyan, de komoly helyzetet nem tudott kialakítani az első félidőben.

A fordulást követően is inkább a hazaiak irányították a mérkőzést, ám mivel egyre inkább ki kellett nyílniuk, így az MTK-nak jóval több lehetősége akadt a gyors kontrák vezetésére. Egy ilyen akció végén a csereként beállt Vass középre adását a menteni igyekvő Korhut saját kapujába rúgta, amivel eldőlt az összecsapást.

sgg \ sgj \ kho

MTI 2012. november 17., szombat 17:58

by

Labdarúgó NB I – Az üldözők egymás ellen – ELŐZETES

2012. November 15. Thursday in Előzetes, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A hétvégi meccsek eredményétől függetlenül már biztos őszi bajnok Győrt egyaránt hatpontos hátránnyal üldöző két csapat, a címvédő Debrecen és az újonc MTK éppen egymással csap össze a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójában.

A listavezető Győrnek – a papírforma szerint – könnyű dolga ígérkezik a szintén újonc Eger ellen, azaz jó eséllyel megtartja előnyét, sőt, amennyiben az őt követő csapatok összecsapásán döntetlen születne, még növelheti is a különbséget.

Az Európa Ligában szereplő, a bajnokságban negyedik helyen álló Videoton Pécsen folytathatja jó szériáját: a sorozatban három győzelmet aratót székesfehérváriak újabb siker esetén felkapaszkodnak a dobogóra.

Az elmúlt hetekben szintén jó formában futballozó Ferencváros Kaposvárra látogat, azaz volt vezetőedzőjének, Prukner Lászlónak a csapatával találkozik.

Read the rest of this entry →

by

Labdarúgó NB I – A Ferencváros legyőzte a címvédőt

2012. November 11. Sunday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A Ferencváros hazai pályán egy hajrában értékesített büntetővel 2-1-re legyőzte a címvédő Debrecent a labdarúgó OTP Bank Liga 14. fordulójának vasárnapi rangadóján.

A hajdúságiak sorozatban harmadik vereségüket szenvedték el.

OTP Bank Liga, 14. forduló:

Ferencváros – DVSC-TEVA 2-1 (1-1)

Albert Stadion, 7000 néző, v.: Fábián
gólszerzők: Böde (34.), Józsi (90., 11-esből), illetve Coulibaly (10.)
sárga lap: Besic (61.), Cukic (84.), illetve Nagy Z. (39.), Spitzmüller (75.), Mészáros N. (89.)

Ferencváros:

Jova – Jovanovic, Besic, Otten (Somalia, 71.), Bönig – Cukic, Józsi, Ionescu, Gyömbér, Jenner – Böde (Klein, 91.)

DVSC-TEVA:

Verpecz – Nagy Z., Mészáros N., Simac, Korhut – Bouadla (Czvitkovics, 72.), Spitzmüller, Varga J., Rezes – Coulibaly, Pölöskey (Sidibe, 66.)

A Debrecen kezdte jobban a mérkőzést és egy szöglet után vezetést szerzett. Ezt követően a Ferencváros az elmúlt fordulókban mutatott jó formáját igazolva mezőnyfölénybe került, állandó nyomást gyakorolt az ellenfélre, s ennek meg is lett az eredménye, mert a szünetre már 1-1-es döntetlennel vonulhattak a játékosok.
A folytatásban is a hazaiak irányították a játékot, a címvédő hajdúságiak teljesen beszorultak, a fővárosiak pedig sorra vezették a veszélyes akciókat és dolgozták ki a helyzeteket, de csak lesgólt sikerült szerezniük, illetve egyszer a kapufa mentette meg a címvédőt. A hajrában aztán egy büntetőből elért góllal végül mégis a Ferencváros szerezte meg megérdemelten a győzelmet.

sgj \ slr \ ksy

MTI 2012. november 11., vasárnap 18:48

by

Labdarúgó NB I – Ferencváros-Debrecen és MTK-Győr rangadó – ELŐZETES

2012. November 8. Thursday in Előzetes, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A címvédő Debrecen a Ferencváros otthonában lép pályára a labdarúgó OTP Bank Liga 14. fordulójának vasárnapi rangadóján.

Mindkét gárdának van mit törlesztenie szurkolói felé. A hajdúságiak legutóbbi két mérkőzésüket elveszítették, előbb a Videoton otthonában rendezett rangadón, majd hazai környezetben a Pakstól kaptak ki, ráadásul utóbbi mérkőzés egy tizenöt hónapos hazai veretlenség végére tett pontot.

A Ferencváros az előző fordulóban az MTK elleni örökrangadón kapott ki 4-2-re, amivel megszakadt a gárda hét mérkőzésből álló veretlenségi sorozata. Ami a zöld-fehér szimpatizánsoknak ennél is fájóbb lehet, hogy az együttes úgy kapott ki a Hidegkuti Stadionban, hogy – a Győr elleni, egy héttel korábbi döntetlenhez hasonlóan – hatalmas mezőnyfölényben futballozott, és rengeteg helyzetet elpuskázott.

A listavezető Győr éppen az MTK vendége lesz. Pintér Attila együttese a második forduló óta őrzi veretlenségét, igaz, a legutóbbi fordulóban hazai pályán csak gól nélküli döntetlent ért el a Honvéd ellen.

Read the rest of this entry →

by

Labdarúgó NB I – Tizenöt hónap után kapott ki otthon a Debrecen

2012. November 3. Saturday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A címvédő Debrecen hazai pályán 1-0-s vereséget szenvedett a Paks együttesétől a labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulójának szombati játéknapján.

Kondás Elemér együttese ezt megelőzően legutóbb a 2010/11-es idény utolsó mérkőzésén, a Haladástól kapott ki hazai pályán a bajnokságban.

OTP Bank Liga, 13. forduló:

DVSC-TEVA – MVM Paks 0-1 (0-0)

Debrecen, 3000 néző, v.: Szilasi
gólszerző: Tököli (63.)
sárga lap: Se. Bouadla (42.), Bernáth (66.), illetve Lázok (34.), Sifter (42.), Bori (68.)

Debrecen:

Verpecz – Bernáth, Simac, Mészáros N., Korhut – Rezes (Yannick, a szünetben, Pölöskey, 66.), Varga J., Se. Bouadla, Bódi (Czvitkovics, 61.) – Coulibaly, Sidibe

Paks:

Csernyánszki – Heffler T., Éger, Szabó J., Csehi T. – Kulcsár D. (Bartha, 81.), Sifter, Lázok (Mészáros I., 92.), Bori, Vayer – Tököli (Eppel, 85.)

A csúszós talajon nem alakult ki folyamatos játék, közepes színvonalú küzdelmet láthattak kilátogató nézők az első félidőben. Mindkét csapatnak adódtak ugyan lehetőségei, ám a befejezéssel már meggyűlt a játékosok baja.
A szervezetten és fegyelmezetten játszó Paks meglepetésre megszerezte a vezetést a találkozó 63. percében. Ezután magasabb fokozatba kapcsolt a bajnokcsapat, de a csereként érkező Czvitkovics és Pölöskey sem tudott segíteni ezen az estén.
A Debrecen több mint 15 hónap elteltével szenvedett vereséget hazai pályán a bajnokságban.

kf \ sgg \ sgr \ bdó

MTI 2012. november 3., szombat 20:40

by

Labdarúgó NB I – A Videoton legyőzte a címvédő Debrecent

2012. October 28. Sunday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A címvédő Debrecen 3-1-es vereséget szenvedett a legutóbb ezüstérmes és az Európa Ligában remeklő Videoton vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójának vasárnapi rangadóján.

A székesfehérváriak öt nyeretlenül megvívott bajnoki mérkőzés után tudtak ismét nyerni.

OTP Bank Liga, 12. forduló:

Videoton FC – DVSC-TEVA 3-1 (1-0)

Székesfehérvár, 3000 néző, v.: Kassai
gólszerző: Torghelle (22.), Oliveira (61.), Nikolics (75.) illetve Coulibaly (66.)
sárga lap: Nagy Z. (79.)

Labdarúgó OTP Bank Liga - Videoton FC - DVSC-TEVA

Székesfehérvár, 2012. október 28.
Varga József, a DVSC-TEVA és Tóth Balázs, a Videoton játékosa a labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójában játszott Videoton FC – DVSC-TEVA mérkőzésen a székesfehérvári Sóstói Stadionban 2012. október 28-án. A találkozót Videoton 3-1-re nyerte.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Read the rest of this entry →

by

Labdarúgó NB I – A Debreceni siker a keleti rangadón

2012. October 21. Sunday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A címvédő Debrecen 2-0-ra legyőzte a vendég Diósgyőrt a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.

A hajdúságiak sikerükkel a tabella élére ugrottak, de a Győr visszaveszi első helyét, amennyiben legyőzi az Újpestet a forduló zárómérkőzésén.

OTP Bank Liga, 11. forduló:

DVSC-TEVA – Diósgyőri VTK 2-0 (1-0)

Debrecen, 8500 néző, v.: Szabó Zs.
gólszerzők: Yannick (24.), Coulibaly (77.)
sárga lap: Elek (20.), Hanek (42.), illetve Ribánszki (78.)

Labdarúgó OTP Bank Liga - DVSC-TEVA - Diósgyőri VTK

Debrecen, 2012. október 21.
A Debrecen csapatában játszó Mbengono Andoa Yannick gólöröme a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójának DVSC-TEVA – Diósgyőri VTK mérkőzésén a debreceni Oláh Gábor utcai stadionban 2012. október 21-én.
MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Debrecen:

Verpecz – Bernáth, Simac, Mészáros N. (Bouadla, 84.), Korhut – Bódi (Spitzmüller, 78.), Varga J., Szakály P., Yannick (Kulcsár T., 60.) – Sidibe, Coulibaly

Diósgyőr:

Ribánszki – Takács P., Gal, Hanek, Gohér – Bacsa (Luque, 55.), Abdouraman, Elek Á. (Csirszki, 87.), Fernando – Tisza, Seydi (Gosztonyi, 69.)

Read the rest of this entry →

by

Labdarúgó NB I – Siófokon nyert a címvédő Debrecen

2012. October 7. Sunday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A címvédő Debrecen 2-0-ra nyert a sereghajtó és továbbra is nyeretlen Siófok vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga tízedik fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.

FGSZ Siófok – DVSC-TEVA 0-2 (0-1)

Siófok, 500 néző, V: Radványi
gólszerzők: Coulibaly (33., 11-esből), Bódi (62.)
sárga lap: Kecskés (32.), Pál Sz. (45.), illetve Szakály P. (80.)

Siófok:

Kurucz – Mogyorósi, Fodor M., Deák, Fejes – Horváth B. (Dajic, 57.), Kecskés (Egerszegi, a szünetben), Gál A., Pál Sz. – Kiss M. (Sipos N., 75.) – Zamostny

DVSC:

Verpecz – Bernáth, Simac, Mészáros, Korhut – Rezes (Spitzmüller, 81.), Varga J., Szakály P. (Kulcsár, 87.), Bódi (Dombi, 78.) – Coulibaly, Sidibe

Az első félidő egyetlen ziccerét a házigazdák hagyták ki Horváth révén, míg a vendégeknek helyzet sem kellett a gólhoz: Kecskés szabálytalansága után egy Coulibaly-büntetővel vezetéshez jutottak.
Fordulás után Rezes és Sidibe is gólt szerezhetett volna, ez végül Bódinak sikerült, aki el is döntötte a mérkőzést. A siófokiaknak a hátralévő időben már csak egy Zamostny-kapufára futotta.
Horváth Károly vezetésével a balatoniak az utóbbi négy mérkőzésen veretlenek voltak a Debrecennel szemben, amely 2009 áprilisa óta először nyert újra.

sgj \ sma \ bpt

MTI 2012. október 7., vasárnap 20:33

by

Labdarúgó NB I – Hazai győzelmével második a Debrecen

2012. September 29. Saturday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A címvédő Debrecen 2-0-s győzelemmel otthon tartotta a három pontot szombaton a Haladással szemben a labdarúgó OTP Bank Liga kilencedik fordulójában, ezzel feljött a második helyre.

DVSC-TEVA – Szombathelyi Haladás 2-0 (1-0)

Debrecen, 4000 néző, V: Iványi
gólszerzők: Rezes (38.), Kulcsár (80.)
kiállítva: Fehér (73.)
sárga lap: Korhut (52.), illetve Rajos (17.), Fehér (48.), Halmosi (73.), Nagy G. (83.), Devecseri (85.)

DVSC:

Verpecz – Nagy Z., Mészáros, Szűcs I. (Spitzmüller, 78.), Korhut – Rezes (Dombi, 67.), Varga J., Szakály P., Bódi – Coulibaly (Kulcsár, 61.), Sidibe

Haladás:

Rózsa – Guzmics, Fehér, Iszlai, Búrány – Schimmer, Andorka (Ugrai, a szünetben), Rajos (Jagodics, 76.), Nagy G., Halmosi – Kenesei (Devecseri, 71.)

Labdarúgás - OTP Bank Liga - DVSC-TEVA - Szombathelyi Haladás

Debrecen, 2012. szeptember 29. Kenesei Krisztián (b) a Haladás játékosa a debreceni Mészáros Norbert harcol a labdáért a labdarúgó OTP Bank Liga 9. fordulójának DVSC-TEVA – Szombathelyi Haladás mérkőzésén a debreceni Oláh Gábor utcai stadionban 2012. szeptember 29-én. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Read the rest of this entry →

by

Labdarúgó NB I – Az újonc Eger meglepte a Debrecent

2012. September 22. Saturday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Az újonc Eger meglepetésre 1-0-ra legyőzte a címvédő Debrecent Miskolcon a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójának szombati játéknapján, így a hajdúságiak nem tudták kihasználni a listavezető MTK pénteki vereségét, s maradtak a tabella második helyén.

OTP Bank Liga, 8. forduló:

Egri FC – DVSC-TEVA 1-0 (0-0)

Miskolc, 200 néző, v.: Szőts
gólszerző: Németh N. (56.)
sárga lap: Preklet (20.), Kabele (77.), illetve Szűcs I. (75.), Ferenczi J. (88.)

Eger:

Brljak – Preklet, Kovács G., Knakal, Mecinovic, Balog Zs. – Stanislaw – Pavlov (Kabele, 68.), Dobric (Katona, 80.), Németh N. (Piller, 71.) – Vujovic

DVSC:

Verpecz – Bernáth, Simac, Szűcs I., Korhut – Kulcsár T. (Ferenczi J., 60.), Varga J., Szakály, Bódi (Lucas, 78.) – Coulibaly (Pölöskey, 66.), Sidibe

Labdarúgó OTP Bank Liga - Egri FC - DVSC-TEVA

Diósgyőr, 2012. szeptember 22. A debreceni Ibrahima Sidibe (k) és az egri Jasmin Mecinovic (b) küzd a labdáért az OTP Bank Liga 8. fordulójában játszott Egri FC – DVSC-TEVA labdarúgó-mérkőzésen, a diósgyőri stadionban 2012. szeptember 22-én. Jobbra az egri Petr Knakal. MTI Fotó: Vajda János

Read the rest of this entry →