by

Deschamps: Van tennivaló még

2015. June 8. Monday in Egyéb, Hírek

Didier Deschamps
Egy évvel az Európa-bajnokság előtt nincsen még formában a francia labdarúgó-válogatott, vasárnap meglepetésre nagy pofont kapott hazai pályán.

Persze a VB résztvevő Belgiumtól ki lehet kapni, de a nézők és az újságírók szerint nem így.

A nézők döbbenten látták az 50.percben, hogy a vendégek már 3-0-ra vezetnek, az első félidőben a Manchester United játékosa, Marouane Fellaini kétszer talált be, a szünet után pedig Radja Nainggolan bombázott a francia kapuba.

Három perccel később még Mathieu Valbuena büntetőből szépített, de rá egy percre Eden Hazard hasonló módon válaszolt. Végül nem lett 4-1-es kiütés a végeredmény, mert a franciák részéről két cserejátékos betalált, a 89. percben Nabil Fekir, a 91.-ben pedig Dimitri Payet szépített, beállítva a 3-4-es végeredményt.

Didier Deschamps, szövetségi kapitány belátta, hogy az ellenfél sokkal jobban futballozott és elsősorban az első félidei játékkal nem volt elégedett.

“Sajnos vannak csapatok, amelyek jobbak, mint mi. Amikor néhány éve hasonló kaliberű ellenfelekkel meccseltünk, mindig jobban teljesítettünk. Ez a belga csapat iszonyú jó, fiatal, még csak 22-25 éves játékosok alkotják, és egy kis tapasztalat kell ahhoz, hogy még jobb legyen. De a tavalyi vb-szereplés sokat segített. Mi viszont láthattuk, van még némi tennivaló, ha azt akarjuk, hogy még hatékonyabbak legyünk. Ezúttal nem nyerhettünk, mert az ellenfél sokkal jobb volt” – mondta sportszerűen Deschamps.

Deschamps szerint a számukra gyenge első félidő után a cserék lendítettek a csapaton, és örült annak, hogy három gólt is sikerült szerezni, ebből kettőt a hajrában, tanítványai egy pillanatig sem adták fel.

A franciák szombaton Albánia ellen lépnek pályára egy barátságos mérkőzésen, míg Belgium pénteken Cardiffban játszik Eb-selejtezőn. A walesiek győzelmére 15/4 az odds, a döntetlenre 13/5, Belgium idegenbeli sikerére pedig 8/11 szorzóval lehet fogadni.

Forrás: Unibet