Bombameglepetés: Costa Rica legyőzte Uruguayt

2014. June 14. Saturday in Hírek, Világbajnokság 2014

Costa Rica válogatottja bombameglepetésre 3-1-re legyőzte a négy éve negyedik Uruguay csapatát a brazíliai labdarúgó-világbajnokság D csoportjának nyitómérkőzésén.

A legnagyobb sztárját, Luis Suarezt sérülés miatt nélkülöző Uruguay az első félidő 23. percében még vezetést szerzett Edinson Cavani értékesített büntetőjével, de a második játékrészben Costa Rica kevesebb mint negyedóra alatt fordított Joel Campbell és Oscar Duarte találatával, majd a csereként beállt Marco Urena első labdaérintéséből a 84. percben végleg eldöntötte a találkozót. A vereséget nehezen viselték az uruguayiak és sorozatos durvaságok után a német játékvezető kiállította Maximiliano Pereirát.

Uruguay csütörtökön Angliával, míg Costa Rica pénteken Olaszországgal találkozik a második fordulóban.

D csoport, 1. forduló:

Costa Rica-Uruguay 3-1 (0-1)

Fortaleza, Castelao Stadion, 45 000 néző, v.: Felix Brych (német)
gólszerzők: Campbell (54.), Duarte (57.), Urena (84.), illetve Cavani (23., 11-esből)
piros lap: Pereira (94.)
sárga lap: Lugano (50.), Gargano (56.), Caceres (81.)

• Costa Rica: Keylor Navas – Cristian Gamboa, Oscar Duarte, Giancarlo Gonzalez, Michael Umana, Junior Diaz – Celso Borges, Yeltsin Tejeda (José Miguel Cubero, 75.) – Bryan Ruiz (Marco Urena, 82.), Christian Bolanos (Michael Barrantes, 89.) – Joel Campbell
  • Uruguay: Fernando Muslera – Maximiliano Pereira, Diego Lugano, Diego Godin, Martin Caceres – Egidio Arevalo Rios, Walter Gargano (Alvaro Gonzalez, 60.), Christian Stuani, Cristian Rodriguez (Abel Hernandez, 76.) – Diego Forlan (Nicolas Lodeiro, 61.), Edinson Cavani

I. félidő:
22-23. perc: Forlán bal oldali beadása után Díaz húzta vissza Luganót, a megítélt büntetőből pedig Cavani a bal alsó sarokba lőtt (0-1).

II. félidő:
54. perc: egy jobb oldali beadás után Bolanos megcsúsztatta a labdát, amely Campbell elé került, a támadó pedig 10 méterről a kapu bal oldalába bombázott (1-1).
57. perc: Bolanos jobb oldali szabadrúgásból ívelt középre, Duarte a hosszú oldalon érkezve az alapvonalhoz közel egy védő szorításában előrevetődve fejelt a bal alsó sarokba (2-1).
84. perc: Campbell indította a 16-os jobb oldalán Urenát, aki a kapujából feleslegesen kifutó Muslera mellett elgurította a labdát a jobb alsó sarokba (3-1).
94. perc: Pereira szándékosan és nagy erővel belerúgott Campbell lábába, a bíró kiállította.

Az uruguayiak birtokolták többet a labdát, de támadó játékuk korántsem volt hatékony, így alig veszélyeztették a papíron szerényebb játékerőt képviselő riválisuk kapuját. A félidő derekán a dél-amerikaiak mégis vezetést szereztek Cavani értékesített büntetőjével. Ezt követően Costa Rica bátrabban futballozott, ennek eredményeként több lehetőség is adódott Muslera kapuja előtt, de a közép-amerikai együttesnek nem sikerült egyenlítenie a szünetig.

A folytatásban sem változott a játék képe, az esélyesebb Uruguay kényelmesen futballozott, így Costa Rica irányította a játékot. Az előző vb negyedik helyezettje ráfázott a visszafogottságára, mivel riválisa három perc alatt két gólt szerezve – teljesen megérdemelten – fordított. A kékmezesek ezt követően sem tudtak újítani, igaz, ekkor már ellenfelük sem erőltette a támadásokat. Uruguay görcsösen próbálkozott a hajrában, de nem volt átütő erő a játékában, sőt, egy ellentámadásból harmadszor is gólt kapott, így a vb első komoly meglepetését szolgáltatta vereségével.