Az olaszok nyerték a D csoport európai rangadóját

2014. June 15. Sunday in Hírek, Világbajnokság 2014

Az olasz válogatott szombaton 2-1-re legyőzte az angol csapatot a brazíliai labdarúgó-világbajnokság D csoportjának első fordulójában.

Az Európa-bajnoki ezüstérmes Squadra Azzurra Claudio Marchisio révén a 35. percben szerzett vezetést, de két perccel később Daniel Sturridge egyenlített, azonban Mario Balotelli 50. percben fejelt góljára már nem tudtak válaszolni a szigetországiak.

A Gianluigi Buffon kapust bokasérülés miatt nélkülöző olaszok legutóbb tavaly szeptemberben nyertek mérkőzést, azóta hét meccsen hatszor döntetlent értek el és egyszer kikaptak.

Az 1966-ban világbajnok Anglia csütörtökön a kétszeres első Uruguayjal, míg a négyszeres aranyérmes Olaszország pénteken Costa Ricával találkozik a második fordulóban.

D csoport, 1. forduló:

Olaszország-Anglia 2-1 (1-1)

Manaus, Amazónia Arénája, 42 500 néző, v.: Björn Kuipers (holland)
gólszerzők: Marchisio (35.), Balotelli (50.), illetve Sturridge (37.)
sárga lap: Sterling (92.)

• Olaszország: Salvatore Sirigu – Gabriel Paletta, Matteo Darmian, Andrea Barzagli, Giorgio Chiellini – Marco Verratti (Thiago Motta, 57.), Daniele De Rossi, Antonio Candreva (Marco Parolo, 79.), Andrea Pirlo, Claudio Marchisio – Mario Balotelli (Ciro Immobile, 73.)
  • Anglia: Joe Hart – Glen Johnson, Gary Cahill, Phil Jagielka, Leighton Baines – Steven Gerrard, Jordan Henderson (Jack Wilshere, 73.), Raheem Sterling, Danny Welbeck (Ross Barkley, 61.) – Daniel Sturridge (Adam Lallana, 80.), Wayne Rooney

I. félidő:
35. perc: Pirlo a neki gurított labdát átlépte, így a mögötte érkező Marchisio egy állítás után 23 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1-0).
37. perc: Rooney futott el a bal oldalon, majd tökéletesen adott középre az üresen érkező Sturridge elé, aki pattánásból 6 méterről helyezett a kapuba (1-1).

II. félidő:
50. perc: Candreva csapta be egy lövőcsellel a védőjét a jobb oldalon, így tisztán adhatott középre, tökéletes beívelését pedig a hosszú oldalon érkező Balotelli 3 méterről fejelte a kapuba (2-1).

Az első percekben inkább az angolok veszélyeztettek, de aztán már az olaszok akarata érvényesült, akik sokat birtokolták a labdát és lassan építették akcióikat, hogy ne jöjjön lendületbe a fiatal és gyors játékosokból álló szigetországi alakulat. Az angolok a széleken vezetett gyors támadásokkal és átlövésekkel próbálkoztak, míg az olaszok hirtelen ritmusváltásokkal és a mesterien játszó Pirlo hajszálpontos beindításaival szerettek volna a rivális védelme mögé kerülni. Sok helyzet nem volt ugyan, de ez elsősorban annak tudható be, hogy – a gyors gólváltás ellenére – mindkét gárda kiválóan védekezett. A szünet előtti percekben az Eb-ezüstérmes olaszok beszorították az angolokat, egy ízben Jagielka mentett a gólvonalról Balotelli emelése után, majd a jobb kapufa segítette ki Hartot.

A második félidő egy olasz góllal indult, utána az angoloknak több helyzetük is volt, hogy ismét szinte azonnal egyenlítsenek, de ezek kimaradtak. Később kiegyenlítetté vált a játék, a színvonal viszont változatlanul magas, az iram pedig hatalmas volt. Mindkét csapat nagyrészt befejezte támadásait, így ígéretes lehetőségekben sem volt hiány, de igazi ziccer nem alakult ki. Ahogy telt az idő, a vezetés birtokában úgy húzódtak egyre visszább az olaszok az eredmény tartása érdekében és egészen a meccs végéig sikeresen “ölték az időt”, sőt, az utolsó pillanatokban még ők szerezhettek volna újabb gólt, azonban Pirlo szabadrúgása a keresztlécen csattant.