You are browsing the archive for asportfogado, Author at Elit Sportfogadók Klubja - Page 15 of 38.

by

Labdarúgó NB I – Nehézkesen nyert az őszi bajnok Győr

2012. November 17. Saturday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A listavezető, őszi bajnok Győr hazai környezetben 2-1-re nyert az újonc Eger együttese ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójának első szombati mérkőzésén.

Pintér Attila vezetőedzőnek ez volt a 75. összecsapása a győriek kispadján.

OTP Bank Liga, 15. forduló:

Győri ETO FC-Egri FC 2-1 (2-1)

Győr, 3000 néző, v.: Oláh
gólszerzők: Kamber (12.), Koltai (15.), illetve Németh N. (32.)
sárga lap: Trajkovic (45.), Pátkai (67.), Strestík (90.), illetve Kovács G. (64.), Albert (71.)

Győr:

Stevanovic – Tokody, Lipták, Takács Á., Völgyi – Pátkai, Kamber (Kronaveter, 73.), Trajkovic (Nicorec, 50.) – Varga R. (Andric, 59.), Strestík, Koltai

Eger:

Brljak – Balog Zs., Kovács G., Mecinovic, Piller – Albert, Kabele (Horváth Z., 74.), Németh N., Pavicevic (Dobric, 79.), Farkas Á. (Hristov, 66.) – Vujovic

A mérkőzés elején gyorsan kétgólos előnyt szerzett a Győr. A vendégcsapat ugyanakkor egy nagy védelmi hiba után szépített.

A szünet után ellaposodott a játék, a kapuk csak ritkán forogtak veszélyben, ezzel együtt az őszi bajnok, listavezető Győr megőrizte előnyét, így 14 mérkőzés óta veretlen a bajnokságban.

sgg \ sgj \ kho

MTI 2012. november 17., szombat 16:03

by

Labdarúgó NB I – Kétszer vezetett, mégis kikapott Újpesten a Siófo

2012. November 16. Friday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A sereghajtó Siófok hiába vezetett kétszer, végül 4-2-es vereséget szenvedett az Újpest vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójának pénteki játéknapján.

OTP Bank Liga, 15. forduló:

Újpest FC-FGSZ Siófok 4-2 (1-2)

Szusza Ferenc Stadion, 2800 néző, v: Kassai
gólszerző: Moraes (27.), Kabát (65., 91.), Chema Antón (83.), illetve Melczer (20., 36.)
sárga lap: Vermes (45+1.), Proesmans (73.), Chema Antón (85.), illetve Dajic (41.), Deák (47.)

Újpest:

Balajcza – Vermes, Szélesi, Chema Antón, Pollák – Proesmans, Vasiljevic, Balogh B. (Simon, a szünetben), Remili (Kovács, 92.) – Kabát, Moraes (Stanisavljevic, 87.)

Siófok:

Kurucz – Deák (Egerszegi, 77.), Fehér Zs. (Fodor, a szünetben), Nyári, Fejes – Pál Sz., Gál, Sluka, Kecskés, Melczer (Windecker, 69.) – Dajic

Eseménytelenül telt el az első negyedóra, majd a Siófok Melczer remekül eltalált távoli lövésével megszerezte a vezetést. A hazaiak gyorsan reagáltak, nem telt el tíz perc, s egyenlítettek, a Balaton-partiak azonban újítani tudtak, a kapujából rosszul kimozduló Balajcza hibáját kihasználva megint előnybe kerültek.

A fordulás után alacsony színvonalú játékot produkáltak a csapatok, húsz perc elteltével azonban az intenzívebben támadó hazaiak egyenlítettek, s nem hagyták abba a rohamozást, melynek köszönhetően a hajrában a maguk javára fordították a mérkőzést.

skt \ sgj \ kpt

MTI 2012. november 16., péntek 21:12

by

Labdarúgó NB I – Négy tizenegyes, három kiállítás és döntetlen Pápán

2012. November 16. Friday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A házigazda Pápa egy hosszabbításban értékesített büntetővel mentett pontot a találkozót nyolc játékossal befejező Diósgyőr ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén, amelyen mind a négy gól tizenegyesből született.

OTP Bank Liga, 15. forduló:

Lombard Pápa Termál FC-Diósgyőri VTK 2-2 (0-2)

Pápa, 1500 néző, v: Iványi
gólszerző: Maric (61., 92., mindkettőt 11-esből), illetve Tisza (25., 30., mindkettőt 11-esből)
sárga lap: Présinger (24.), Sekour (44.), illetve Nagy T. (34., 55.), Elek (60.)
kiállítva: Nagy T. (55.), Gosztonyi (67.), Hanek (91.)

Pápa:

Szűcs – Nagy S. (Benkó, 81.), Rodenbücher, Dlusztus, Présinger – Sekour – Quintero, Szabó O. (Arsic, a szünetben), Tóth B. (Horváth L., 68.) – Seye, Maric

Diósgyőr:

Tajti – Vadász (Vági, 79.), Nagy T., Hanek, Gohér – Takács P., Fernando (Gal, 68.) – Gosztonyi, Elek, Bacsa – Tisza (Rudolf, 83.)

Két nagy hazai helyzettel kezdődött a találkozó, ám a vendégcsapat egy büntető után megszerezte a vezetést, majd öt perccel később – szintén tizenegyesből – növelte előnyét. A félidő hátralévő részében a hazai csapat futballozott fölényben, de szépítenie nem sikerült.

A második játékrészben mindent egy lapra feltéve támadott a Pápa, amely előbb emberelőnybe került, majd a játékvezető még egy diósgyőrit kiállított, ekkorra pedig a hazaiak a meccs harmadik büntetőjével szépítettek. A hosszabbításban újabb piros lap villant, és következett az összecsapás negyedik tizenegyese, amelynek értékesítésével döntetlenre mentette a mérkőzést a Pápa.

skt \ sgj \ gte

MTI 2012. november 16., péntek 19:10

by

Labdarúgó NB I – Az üldözők egymás ellen – ELŐZETES

2012. November 15. Thursday in Előzetes, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A hétvégi meccsek eredményétől függetlenül már biztos őszi bajnok Győrt egyaránt hatpontos hátránnyal üldöző két csapat, a címvédő Debrecen és az újonc MTK éppen egymással csap össze a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójában.

A listavezető Győrnek – a papírforma szerint – könnyű dolga ígérkezik a szintén újonc Eger ellen, azaz jó eséllyel megtartja előnyét, sőt, amennyiben az őt követő csapatok összecsapásán döntetlen születne, még növelheti is a különbséget.

Az Európa Ligában szereplő, a bajnokságban negyedik helyen álló Videoton Pécsen folytathatja jó szériáját: a sorozatban három győzelmet aratót székesfehérváriak újabb siker esetén felkapaszkodnak a dobogóra.

Az elmúlt hetekben szintén jó formában futballozó Ferencváros Kaposvárra látogat, azaz volt vezetőedzőjének, Prukner Lászlónak a csapatával találkozik.

Read the rest of this entry →

by

Magyar válogatott – Tovább tart a norvégok elleni rossz sorozat

2012. November 15. Thursday in Eredmények, Hírek

Nem szakadt meg a magyar labdarúgó-válogatott norvégok elleni, 31 éve tartó nyeretlenségi sorozata, mivel szerdán 2-0-s vereséget szenvedett északi riválisától a Puskás Ferenc Stadionban rendezett barátságos mérkőzésen.

Labdarúgás - Magyarország-Norvégia

Budapest, 2012. november 14.
A Daniel Braaten (b) és Varga József küzd a labdáért a Magyarország – Norvégia barátságos labdarúgó-mérkőzésen a Puskás Ferenc Stadionban 2012. november 14-én.
MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

A hazai kaput Király Gábor védte, aki 87. alkalommal szerepelt a válogatottban, így megelőzte a kapusok rangsorában Grosics Gyulát. Az 1860 München légiósánál többször csak Bozsik József (101) és Fazekas László (92) húzhatta magára a címeres mezt. Egervári Sándor szövetségi kapitány újoncot is avatott Guzmics Richárd személyében.
A magyar válogatottnak az idén ez volt az utolsó mérkőzése, tétmeccsen legközelebb március 22-én, a románok elleni világbajnoki selejtezőn lép pályára Budapesten.

Eredmény:

Magyarország-Norvégia 0-2 (0-1)

Puskás Ferenc Stadion, 16 ezer néző, v.: Marijo Strahonja (horvát)
gólszerzők: Nielsen (38.), Abdellaoue (79.)
sárga lap: Szalai (51.), Juhász (70.), illetve Forren (87.)

Read the rest of this entry →

by

Magyar válogatott – Egil Olsen nem számít sok gólra

2012. November 14. Wednesday in Előzetes, Hírek, Nemzetközi mérkőzés

Nem számít sok gólra a magyarok elleni, szerdai barátságos mérkőzésen Egil Olsen, a norvég labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

“Mi erősek vagyunk, a magyarok pedig technikásak, kemény mérkőzésre számítok, bár szerintem nem lesz sok gól” – nyilatkozott a 70 éves szakember keddi sajtótájékoztatóján.
Olsen egy viszonylag ismeretlen együttessel érkezett Magyarországra, ugyanis a keretben hét olyan futballista is helyet kapott, aki az U21-es válogatottból került fel. A tréner ezzel kapcsolatban elmondta, természetesen győzni szeretne csapatával a Puskás Ferenc Stadionban sorra kerülő összecsapáson, ugyanakkor kicsit izgul amiatt, hogy a fiatal játékosok miképpen birkóznak meg a feladattal.

A norvég labdarúgó-válogatott edzése

Budapest, 2012. november 13.
Egil Olsen szövetségi kapitány (j) a november 14-i Magyarország-Norvégia barátságos mérkőzésre készülő norvég labdarúgó-válogatott edzésén a budapesti Puskás Ferenc Stadionban 2012. november 13-án.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Mohammed Abdellaoue, a Hannover 96 csatára kiemelte: elsősorban a Bundesliga góllövőlistáját holtversenyben vezető Szalai Ádámra kell majd figyelniük, aki remek formában várja az összecsapást. A marokkói származású támadó hozzátette: a találkozóról csak röviden beszélgetett magyar csapattársával, Huszti Szabolccsal, és kicsit furcsának találja, hogy a német élvonalbeli bajnokság egyik legjobb formában lévő játékosa ennyi góllal és gólpasszal miért nem szerepel a magyar válogatottban. Abdellaoue elmondta, nehéz mérkőzésre számít szerda este.
A találkozó 20.30 órakor kezdődik a Puskás Ferenc Stadionban.

sgg \ slr \ bdó

MTI 2012. november 13., kedd 17:25

by

Labdarúgó NB I – Sorozatban harmadszor győzött a Videoton

2012. November 11. Sunday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A Videoton 2-0-ra nyert a vendég Kecskemét ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 14. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A székesfehérváriak sorozatban harmadszor győztek a bajnokságban.

OTP Bank Liga, 14. forduló:

Videoton FC-Kecskeméti TE 2-0 (0-0)

Sóstói Stadion, 2400 néző, v.: Farkas Á.
gólszerzők: Nikolics (64.), Mitrovic (87.)
sárga lap: Brachi (7.), Nikolics (30.), Szolnoki (53.), Tóth B. (59.), illetve Farkas B. (22., 59.), Forró (45.), Salami (50.), Vaskó (54.), Litsingi (61.)
kiállítva: Farkas B. (59.)

Videoton:

Bozovic – Brachi, Caneira (Kaká, 20.), Vinicius, Szolnoki – Tóth B., Renato Neto – Walter Lee (Mitrovic, 80.), Kovács I., Oliveira (Haraszti, 38.) – Nikolics

Kecskemét:

Borszéki – Koszó, Póti, Vaskó, Forró – Ramos, Farkas B., Savic – Litsingi, Salami (Burgos, 63.), Pereira (Tarabai, 76.)

Az első félidőben a kissé körülményesen futballozó hazaiak támadásait sok szabálytalansággal próbálták megállítani a kecskemétiek, sikerrel. Nagyrészt a fehérváriak irányítottak, de a kapukra sokáig egyik fél sem volt veszélyes. Gólhelyzetek híján leginkább az borzolhatta a hazai szurkolók idegeit, hogy Paulo Sousa vezetőedzőnek Caneirát és Oliveirát is le kellett cserélnie sérülés miatt.
A folytatásban is keményen, helyenként durván játszott a Kecskemét, paprikás volt a hangulat a pályán, amit Farkas Balázs második sárga lapja utáni kiállítása sem csillapított. Az emberelőnyt gyorsan kihasználta a Videoton, érkezett a már szinte menetrendszerű Nikolics-gól. Az utolsó szűk félórában már csak az volt a kérdés, javítja-e gólkülönbségét a Vidi, s erre Mitrovic adott igenlő választ. A fehérváriak megérdemelten nyertek a leginkább a játék tördelésére törekvő KTE-vel szemben.

slr \ sma \ ksy

MTI 2012. november 11., vasárnap 20:40

by

Labdarúgó NB I – A Ferencváros legyőzte a címvédőt

2012. November 11. Sunday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A Ferencváros hazai pályán egy hajrában értékesített büntetővel 2-1-re legyőzte a címvédő Debrecent a labdarúgó OTP Bank Liga 14. fordulójának vasárnapi rangadóján.

A hajdúságiak sorozatban harmadik vereségüket szenvedték el.

OTP Bank Liga, 14. forduló:

Ferencváros – DVSC-TEVA 2-1 (1-1)

Albert Stadion, 7000 néző, v.: Fábián
gólszerzők: Böde (34.), Józsi (90., 11-esből), illetve Coulibaly (10.)
sárga lap: Besic (61.), Cukic (84.), illetve Nagy Z. (39.), Spitzmüller (75.), Mészáros N. (89.)

Ferencváros:

Jova – Jovanovic, Besic, Otten (Somalia, 71.), Bönig – Cukic, Józsi, Ionescu, Gyömbér, Jenner – Böde (Klein, 91.)

DVSC-TEVA:

Verpecz – Nagy Z., Mészáros N., Simac, Korhut – Bouadla (Czvitkovics, 72.), Spitzmüller, Varga J., Rezes – Coulibaly, Pölöskey (Sidibe, 66.)

A Debrecen kezdte jobban a mérkőzést és egy szöglet után vezetést szerzett. Ezt követően a Ferencváros az elmúlt fordulókban mutatott jó formáját igazolva mezőnyfölénybe került, állandó nyomást gyakorolt az ellenfélre, s ennek meg is lett az eredménye, mert a szünetre már 1-1-es döntetlennel vonulhattak a játékosok.
A folytatásban is a hazaiak irányították a játékot, a címvédő hajdúságiak teljesen beszorultak, a fővárosiak pedig sorra vezették a veszélyes akciókat és dolgozták ki a helyzeteket, de csak lesgólt sikerült szerezniük, illetve egyszer a kapufa mentette meg a címvédőt. A hajrában aztán egy büntetőből elért góllal végül mégis a Ferencváros szerezte meg megérdemelten a győzelmet.

sgj \ slr \ ksy

MTI 2012. november 11., vasárnap 18:48

by

Labdarúgó NB I – Simán nyert az MTK vendégeként a Győr

2012. November 11. Sunday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A listavezető Győr 3-1-re győzött az MTK Budapest vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga szombat esti mérkőzésén.

Az MTK ebben az idényben először kapott ki hazai pályán, míg a Győr immár 13 bajnoki találkozó óta veretlen.

OTP Bank Liga, 14. forduló:

MTK Budapest-Győri ETO FC 1-3 (0-2)

Hidegkuti Stadion, 1500 néző, v.: Solymosi
gólszerzők: Balajti (75.), illetve Varga R. (30.), Trajkovic (39.), Völgyi (65.)
sárga lap: Zsidai (67.), Wolfe (70.), illetve Andric (79.)

MTK Budapest:

Hegedüs L. – Wolfe, Vukmir, Kelemen, Hidvégi – Ladányi (Könyves, a szünetben), Zsidai, Kanta J., Vadnai (Nikházi, 76.), Csiki (Balajti, 66.) – Tischler

Győri ETO FC:

Stevanovic – Tokody, Lipták, Takács Á., Völgyi – Trajkovic (Nicorec, 71.), Kamber, Pátkai – Varga R., Strestík (Dudás, 83.), Koltai (Andric, 76.)

A jó iramú mérkőzésen a Győr lépett fel támadólag és nagy fölénye gólokban is megnyilvánult, így magabiztos előnnyel vonulhatott a szünetre.
A folytatásban is a vendégek akarata érvényesült, és Völgyi gyönyörű lövése végleg eldöntötte a három pont sorsát. A hátralévő időben az MTK erejéből már csak a szépítésre futotta.

sgj \ slr \ ksy

MTI 2012. november 10., szombat 20:29

by

Labdarúgó NB I – A Kaposvár megszakította a Paks veretlenségi sorozatát

2012. November 10. Saturday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A Kaposvár 2-1-re nyert a Paks otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 14. fordulójának szombati játéknapján, s ezzel megszakította a hazaiak ötmeccses veretlenségi sorozatát.

OTP Bank Liga, 14. forduló:

MVM Paks-Kaposvári Rákóczi 1-2 (1-0)

Paks, 600 néző, v.: Radványi
gólszerző: Lázok (42.), illetve Oláh L. (46., 11-esből), Balázs B. (51.)
sárga lap: Sifter (11.), Fiola (46.), Bartha (92.), illetve Hajdúch (56.), Pedro (81.)

Paks:

Csernyánszki – Heffler T., Éger, Fiola, Csehi T. – Sifter – Kulcsár D. (Heffler N., 87.), Lázok (Bartha, 60.), Bori, Vayer (Eppel, 76.) – Tököli

Kaposvár:

Hajdúch – Kovács O. (Katona, 85.), Bank, Zámbó, Jánvári – Safaric, Pedro – Horváth T. (Pavlovic, 75.), Oláh L. (Haruna, 80.), Balázs B. – Vrucina

Unalmas, eseménytelen negyvenöt percet produkáltak a csapatok az első félidőben. A Paks a hajrában kihasznált egy védelmi megingást, és Lázok fejesével vezetéshez jutott.
A szünet után aztán gyorsan fordított a Kaposvár: előbb Oláh volt eredményes büntetőből, majd Balázs Benjámin szerzett okos gólt. Nem sokkal később a Paks egyenlíthetett volna, de Vayer kihagyta a tizenegyest. A végén a hazaiak mindent elkövettek az egyenlítésért, de a Kaposvár állta a rohamokat és megérdemelten szerezte meg a három pontot.

slr \ sgj \ gkp

MTI 2012. november 10., szombat 18:07