Simán nyertek a franciák Honduras ellen

2014. June 16. Monday in Hírek, Világbajnokság 2014

A francia válogatott, simán, 3-0-ra nyert a hondurasi csapat ellen a brazíliai labdarúgó-világbajnokság E csoportjának második vasárnapi mérkőzésén.

Az európai együttes az első félidő utolsó percében Karim Benzema értékesített büntetőjével szerzett vezetést a kiállítás miatt emberhátrányba került Honduras ellen, majd a 48. percben Noel Valladares saját kapujába ütötte a labdát, a végeredményt pedig második találatával a Real Madrid csatára állította be a 72. percben.

Pénteken Franciaország a nyitókörben szintén győztes Svájccal, míg Honduras a hozzá hasonlóan vesztes Ecuadorral találkozik a második fordulóban.

E csoport, 1. forduló:

Franciaország-Honduras 3-0 (1-0)

Porto Alegre, Beira-Rio Stadion, 40 000 néző, v.: Sandro Ricci (brazil)
gólszerző: Benzema (45., 72., előbbit 11-esből), Valladares (48., öngól)
piros lap: W. Palacios (43.)
sárga lap: Evra (7.), Pogba (28.), Cabaye (47.), illetve W. Palacios (28., 43.), O. B. Garcia (53.), Garrido (83.)

• Franciaország: Hugo Lloris – Mathieu Debuchy, Raphael Varane, Mamadou Sakho, Patrice Evra – Blaise Matuidi, Paul Pogba (Moussa Sissoko, 57.), Mathieu Valbuena (Olivier Giroud, 78.), Yohan Cabaye (Rio Mavuba, 65.) – Antoine Greizmann, Karim Benzema
  • Honduras: Noel Valladares – Brayan Beckeles, Víctor Bernárdez (Osman Chávez, a szünetben), Maynor Figueroa, Emilio Izaguirre – Andy Najar (Jorge Claros, 58.), Wilson Palacios, Luis Garrido, Roger Espinoza – Jerry Bengtson (Oscar Boniek García, a szünetben), Carlo Costly

I. félidő:
44-45. perc: Pogba kapott kiváló passzt a büntetőterületen belül, amikor átvette volna a labdát, akkor hátulról fellökte W. Palacios, akit második sárga lapjával kiállított a bíró, egyúttal 11-est ítélt. Benzema nagy erővel a keresztléc alá lőtt büntetőből (1-0).

II. félidő:
48. perc: a bal oldalon kapott labdát Benzema, aki éles szögből egyből lőtt, a labda bal kapufáról a hondurasi kapushoz pattant, de Valladares ügyetlen mozdulattal a kapu felé paskolta azt és hibája után gólvonal-technológia szerint már csak a gólvonalon túlról húzta vissza a játékszert (2-0).
72. perc: egy lepattanó a büntetőterület jobb oldalán Benzema elé került, aki kissé kiszorított helyzetből a rövid felső sarokba bombázott (3-0).

A várakozásoknak megfelelően az első perctől kezdve a franciák irányították a játékot, ellenfelük pedig szinte kizárólag a védekezésre összpontosított. Bár a Kékek nagy fölényben futballoztak és volt néhány ígéretes lehetőségük, mégsem volt meggyőző teljesítményük, kissé kiszámítható és körülményes volt a játékuk, amelyből hiányzott a lendület. A szünet előtt aztán mégis megszerezték az első gólt egy büntetőből, az esetnél ráadásul kiállították Honduras egyik legjobbját, Wilson Palaciost.

A folytatás hamar újabb francia gólt hozott, amelynél most először volt szerepe a brazíliai vb-n debütáló gólvonal-technológiának, ugyanis ez az újításnak számító szerkezet jelezte a bírónak, hogy a labda teljes terjedelmével áthaladt a gólvonalon a hondurasi kapus szerencsétlen mozdulata után. A hátralévő időben is igen visszafogottan játszott a francia csapat, Honduras pedig a félpályát is alig tudta átlépni, így elég unalmas második félidőt láthatott a publikum, amely azért még egy gólnak tapsolhatott Benzema jóvoltából.