Pihenhetnek Svájc ellen a francia sztárok

2016. June 19. Sunday in Hírek, UEFA EURO-2016

Paul Pogba
Vasárnap sok minden eldől az A csoportban, hogy ki végez az első két helyen, és ki lehet az, amely csoportharmadikként még reménykedhet a továbbjutásban.

A rangadót a két veretlen válogatott, Franciaország és Svájc vívja, de amíg utóbbinál többé-kevésbé elégedettek az eddigi teljesítménnyel, addig a házigazdánál a szurkolók füttyét mindkét mérkőzésen a hajrában szerzett gólok ették örömünneppé.

Svájc 1-0-ra verte Albániát, majd 1-1-es döntetlent játszott Romániával, azaz igazán komoly ellenféllel szemben nem mutathatta meg, mire képes. Franciaország ugyanakkor 2-1-re verte Romániát úgy, hogy Dimitri Payet a 89. percben szerezte a győztes gólt, majd a 90. percig 0-0-ra állt Albániával, szerencsére Antoine Griezmann és Payet akkor is jókor érkezett (2-0).

Didier Deschamps szövetségi kapitány helyzete nem irigylésre méltó, a csúcsforma ugyanis egyelőre távolinak tűnik. A szakember azt is be merte vállalni kétségbeesésében, hogy az első meccsen betliző Paul Pogba és Griezmann a második összecsapásra csak kispados lett, kérdés, hogy a svájciak ellen mi a terve velük. Könnyedén elképzelhető ugyanis, hogy Deschamps inkább pihenteti a sztárjait a nyolcaddöntőre.

A Leicester City angol bajnok középpályása, N’Golo Kante azt reméli, hogy a válogatott képes lesz megismételni az első két mérkőzés győztes eredményét, és talán az albánok elleni fantasztikus hajrá meghozza a várva várt áttörést. “A második félidőben jobban és gyorsabban játszottunk, ez a hajrá gyönyörű pillanat lehetett a rajongóink számára” – mondta.

Svájc ideális ellenfél lehet a folytatáshoz, az eddigi 37, egymás elleni mérkőzés során 16 francia és 12 svájci siker mellett kilencszer végeztek döntetlenre. Svájc ugyanakkor 1992 májusa óta nem tudta legyőzni a szomszédot, legutóbb a brazíliai világbajnokság csoportkörében például nagyon sima, 5-2-es vereséget szenvedett.

Akkor a 73. percre Olivier Giroud, Blaise Matuidi, Mathieu Valbuena, Karim Benzema és Moussa Sissoko góljaival már 5-0 volt az eredmény, a hajrában Blerim Dzemaili és Granit Xhaka csak kozmetikázott az eredményen.

A vasárnapi mérkőzésen Franciaország győzelmére a szorzó 1.85, a döntetlenre 3.00, míg Svájc sikerére 6.50.

Forrás: Unibet