Kulcsembereit veszítette a PSG

2015. April 8. Wednesday in Egyéb, Hírek

David Luiz

Rangadót nyert az Olympique Marseille ellen és ötpontos előnyre tett szert a Paris Saint-Germain labdarúgócsapata a francia bajnokság élvonalában.

A címvédő párizsiakat ellenséges hangulat fogadta, a hazai drukkerek a meccs előtt összecsaptak a rendőrökkel, a PSG buszát megdobálták, de Zlatan Ibrahimovicék csattanós választ adtak.

Pedig a Marseille kétszer is vezetést szerzett az első félidőben, Andre-Pierre Gignac előbb fejesből vette be a vendégek kapuját, majd Blaise Matuidi egyenlítését követően ismét ő volt eredményes.

A szünet után pillanatok alatt fordított a PSG, a 49. percben Ibrahimovic szabadrúgását követően Marquinhos elé pattant a labda, aki az ötösről nem hibázott. Majd 131 másodperc múlva az Ibrahimovic elől menteni igyekvő Jérémy Morel a saját kapuját vette be, így a párizsiak végül egy öngóllal szerezték meg a három pontot (3-2).

Az örömbe csak annyi üröm vegyült, hogy David Luiz és Thiago Motta is megsérült, előbbit a 34. percben combproblémái miatt le is kellett cserélni, a helyére Grégory van der Wiel állt be. A klub vezetése attól tart, hogy a két kulcsember nemcsak a szerdai, Saint-Étienne elleni Francia Kupa-elődöntőt, illetve a szombati, Bastia elleni Ligakupa-döntőt lesz kénytelen kihagyni, de nem játszhat majd az április 15-i, Barcelona elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő első, párizsi mérkőzésén sem.

A PSG hazai sikerére 4.00 az odds, a döntetlenre 3.60, míg a Barcelona idegenbeli győzelmére 1.90 szorzóval lehet fogadni.

“Jobb lett volna a rangadót a válogatott szünet előtt lejátszani. Pénteken kaptuk csak vissza a játékosainkat, nem csoda, hogy jöttek a sérülések. Sajnos ezek az izomsérülések nem a legmegnyugtatóbbak, hétfőn még vizsgálatok várnak a játékosaimra, de úgy tűnik, két hétig nem számíthatok rájuk” – mondta a L’Equipe-nek a PSG edzője, Laurent Blanc.

Forrás: Unibet