A brazilok 2002 után ismét elődöntősök

2014. July 5. Saturday in Hírek, Világbajnokság 2014

A házigazdák válogatottja 2-1-re legyőzte Kolumbia csapatát a brazíliai labdarúgó-világbajnokság pénteki második negyeddöntőjében, ezzel 2002 után újra bejutott a legjobb négy közé.

A brazilok a 2006-os és a 2010-es vb-n a negyeddöntőben kényszerültek búcsúra.

A brazil együttes jövő kedden a franciákat kiejtő németekkel csap össze a fináléba kerülésért.

Negyeddöntő:

Brazília-Kolumbia 2-1 (1-0)

Fortaleza, Castelao Stadion, 60 ezer néző, v: Carlos Velasco Carballo (spanyol)
gólszerzők: Thiago Silva (7.), David Luiz (69.), illetve Rodriguez (80., 11-esből)
sárga lap: Thiago Silva (64.), Julio Cesar (78.), illetve Rodriguez (67.), Yepes (69.)

• Brazília: Julio Cesar – Maicon, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo – Fernandinho, Paulinho (Hernanes, 86.) – Hulk (Ramires, 83.), Oscar, Neymar (Henrique, 88.) – Fred
  • Kolumbia: David Ospina – Juan Zuniga, Cristian Zapata, Mario Yepes, Pablo Armero – Juan Cuadrado (Juan Quintero, 80.), Fredy Guarin, Carlos Sanchez, Victor Ibarbo (Adrian Ramos, a szünetben) – Teofilo Gutierrez (Carlos Bacca, 70.), James Rodriguez

I. félidő:
7. perc: Neymar bal oldali szögletére Thiago Silva érkezett a hosszú oldalon, védője lemaradt róla, ő pedig három méterről térddel a hálóba juttatta a labdát (1-0).

II. félidő:
69. perc: David Luiz végezhetett el szabadrúgást bő 30 méterről, s belsővel, mégis erőből pontos lövést eresztett a kapu bal felső sarkába (2-0).
78-80. perc: Julio Cesar buktatta a tizenhatoson belülre betörő Baccát, ezért a játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőt Rodriguez értékesítette magabiztosan (2-1).

Nagy lendülettel kezdte az összecsapást a brazil csapat, az első percekben nagyrészt a kolumbiaiak térfelén tartotta a labdát, s egy szöglet után, kihasználva a védelem hibáját, meg is szerezte a vezetést. A kolumbiai együttes a kapott gól után azonnal megpróbálkozott az egyenlítéssel, de rohama csak néhány percig tartott, utána ismét a házigazdák vették át az irányítást, többet birtokolták a labdát, s olykor szép akciókat is vezettek. Az első félidőben összességében jobban futballoztak a brazilok, így megérdemelten vonultak egygólos előnnyel a szünetre.

Fordulás után sem változott jelentősen a mérkőzés képe, az iram sem lett nagyobb, és a színvonal is közepes maradt. Rengeteg apró szabálytalanság jellemezte a játékot, a brazilok igyekeztek lassítani a kolumbiaiak futballját, utóbbiak pedig leginkább csak erőlködtek, komoly helyzetig nem jutottak el. Bő húsz perc elteltével aztán bekerült Julio Cesar kapujába a labda, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a gólt, három perccel később pedig a házigazdák egy szépségdíjas szabadrúgással növelték az előnyüket. A kolumbiaiak a hajrá kezdetén tizenegyeshez jutottak, szépítettek, majd nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért, de nem sikerült gólt szerezniük. A brazilok öröme nem lehet felhőtlen, sztárcsatárukat, Neymart ugyanis le kellett cserélni, mert Zuniga hátba térdelte. A támadót hordágyon kellett levinni a pályáról.