Böde két góljával nyert a Ferencváros Felcsúton

2015. April 3. Friday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A Ferencváros 2-1-re győzött a Puskás Akadémia vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 22. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.
Labdarúgó NB I - Puskás Akadémia-Ferencváros

Felcsút, 2015. április 3. A felcsúti Braniszlav Danilovics kapus gólt kap az OTP Bank Liga 22. fordulójában játszott Puskás Akadémia – Ferencváros labdarúgó-mérkőzésen a felcsúti Pancho Arénában 2015. április 3-án. Puskás Akadémia-Ferencváros 1-2. MTI Fotó: Illyés Tibor
Azonosító: D__YT20150403013

A fővárosiak sikerükkel az MTK-t megelőzve feljöttek a második helyre, de a kék-fehérek szombaton lépnek pályára.

Megszakadt az FTC válogatott kapusának nagy sorozata, ugyanis Dibusz Dénes legutóbbi hét tétmérkőzésén nem kapott gólt, most viszont 742 perc után ismét betaláltak a kapujába.

OTP Bank Liga, 22. forduló:

Puskás Akadémia FC – Ferencvárosi TC 1-2 (0-2)

Felcsút, 3812 néző, v.: Pintér Cs.
gólszerzők: Polonkai (64.), illetve Böde (16., 20.)
sárga lap: Kelic (19.), Kleinheisler (31.), illetve Somalia (34.), Csukics (78.)

Felcsút, 2015. április 3. A felcsúti Braniszlav Danilovics kapus gólt kap az OTP Bank Liga 22. fordulójában játszott Puskás Akadémia – Ferencváros labdarúgó-mérkőzésen a felcsúti Pancho Arénában 2015. április 3-án. MTI Fotó: Illyés Tibor
Azonosító: D__YT20150403008

• Puskás Akadémia: Danilovic – Szélesi, Kelic, Tar, Spandler – Fiola, Tóth B. (Polonkai, 58.) – Kleinheisler, Lencse, Zsótér (Sallai R., 53.) – Tischler (Harsányi, 79.)
  • Ferencváros: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Batik B., Ramírez – Somalia, Gera – Varga R. (Busai, 88.), Hajnal (Gyömbér, 70.), Lamah (Lauth, 70.) – Böde

Mindkét együttes támadólag lépett fel a találkozó elején, ennek megfelelően helyzetek is adódtak a kapuk előtt. Negyedóra elteltével Böde Dániel megszerezte a vezetést a Ferencvárosnak, méghozzá nem mindennapi körülmények között: az előrepasszolt labdáért összecsapott Renato Keliccsel, miközben bal lábáról leesett a cipő, de a csatár egy cipővel is végigvitte a támadást és gólt szerzett. A támadó nem sokkal később duplázott, amikor egy szöglet után félfordulatból ért el szép gólt. A gólokat követően a vendégek nem erőltették különösebben a támadásokat, a felcsútiak pedig nem tudtak helyzeteket kialakítani Dibusz kapuja előtt.

A második félidőben fokozta a nyomást a hazai gárda, többet birtokolta a labdát, ennek eredményeként Polonkai Attila szépített. A találat nem sokat változtatott a játék képén: a hazaiak elkeseredetten próbálkoztak az egyenlítésért, míg a vendégek a vezetést őrizték. Ellentétes félidőket követően végül a Ferencváros győzni tudott.

Felcsút, 2015. április 3. A ferencvárosi Varga Roland (elöl) és a felcsúti Tar Zsolt az OTP Bank Liga 22. fordulójában játszott Puskás Akadémia – Ferencváros labdarúgó-mérkőzésen a felcsúti Pancho Arénában 2015. április 3-án. MTI Fotó: Illyés Tibor
Azonosító: D__YT20150403005