Rangadót nyert a Ferencváros

2013. December 8. Sunday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Az FTC 3-2-re győzött a Videoton otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 17., idei utolsó fordulójának vasárnapi rangadóján.

OTP Bank Liga, 17. forduló:

Videoton FC-Ferencvárosi TC 2-3 (1-1)

Székesfehérvár, 5400 néző, v.: Andó-Szabó
gólszerzők: V. Gomes (26.), Vinicius (76.), illetve Busai (13.), Böde (60.), Jenner (63.)
sárga lap: Juhász R. (55.), Zé Luis (73.), Vinicius (93.), illetve Cukic (27.), Besic (49.), Busai (75.)

Videoton:

Calatayud – Brachi, Juhász R., Vinícius, Stopira (Oliveira, 78.) – Caneira, V. Gomes (Kleinheisler, 66.) – Kovács I. (Zé Luis, 65.), Sándor Gy., Nildo – N. Nikolic

FTC:

Jova – Jovanovic, Mateos, Besic, Bönig – Gyömbér, Cukic – Ionescu (Diallo, 80.), Busai, Jenner (Valpoort, 89.) – Böde

A tabellán második Videoton kissé idegesen, a hetedik helyezett Ferencváros viszont erőszakosan kezdte a két csapat fehérvári rangadóját. Az FTC szervezetten futballozott már az első perctől, míg a hazaiak nem találták a ritmust, a 13. percben ezt ki is használták a vendégek: Busai szerzett vezetést.

A kapott gól után is a Fradi tűnt magabiztosabbnak, azonban mindkét oldalon sok volt a technikai hiba. A játékrész derekán szinte a semmiből egyenlített a Videoton, amely ezután többet birtokolta a labdát, de a kapuk a szünetig már nem forogtak veszélyben.

A fordulás után sokkal pergősebb iramban futballoztak a csapatok. Eleinte a Videoton volt veszélyesebb, de az FTC koncentráltabb támadójátékának, és a hazai védelem hibáinak köszönhetően három perc alatt kétgólos előnyre tett szert (1-3). Ezt követően sem volt lefutott a találkozó, mert José Gomes kettős cseréje után felzárkóztak a fehérváriak. Sőt, az utolsó percekben az egyenlítésre is volt esélye a Videotonnak, de Zé Luis két méterről a kapu mellé fejelt, így maradt a Ferencváros egygólos, megérdemelt győzelme.