Portugália vs. Ausztria – 2016/06/18

2016. June 16. Thursday in Elemzés, Mérkőzés elemzés, PRÉMIUM tartalom, Sportfogadás, UEFA EURO-2016

Teljesítmény:

Euro 2016, F csoport, 2. forduló: Portugália válogatottja Ausztriával csap össze a Parc des Princes-ben.

A csoport mindkét esélyese pontot, illetve pontokat vesztett Izland, illetve Magyarország válogatottja ellen.

Portugália tehát csak 1-1-es döntetlent tudott kiharcolni Izland ellen, a portugál gólt Nani szerezte a 31. percben, Izlandtól Bjarnason volt eredményes az 50. percben.

Az osztrák válogatott Magyarországtól kapott ki 2-0-ra, a magyar gólokat Szalai Ádám (62′) és Stieber (87′) szerezték.

A szakértők viszonylag sima portugál győzelmet várnak, de ha Ausztria nem nyer ezen a meccsen, akkor nagyon kevés esélye marad a továbbjutásra. Nagyon kemény mérkőzésre lehet számítani.

1 | 1.80 1 | 1.80 Unibet X | 3.60 X | 3.60 Sportingbet 2 | 5.00 2 | 5.00 Winmasters

Fernando Santos, Portugália szövetségi kapitánya csakis győzelmet vár el tanítványaitól. Santos kezdőcsapatában több mint bizonyos, hogy ott lesz Ronaldo, Nani, Pereira, Gomes, Carvalho és Pepe is.

Ausztria szövetségi edzője, Marcel Koller tudatában van annak, hogy ha nem nyernek ezen a meccsen, akkor nem sok esély marad arra, hogy továbbkerüljenek a csoportból. Koller piros lapja miatt nem számíthat Dragovicra, és Junuzovic sérült. Koller pályára lépő játékosai között valószínűleg ott lesz Janko, Harnik, Alaba, Baumgartlinger, Hinteregger és Klein is.

A két válogatott utoljára 1995-ben találkozott egymással, akkor az eredmény 1-1 volt.

Összesen 6 meccset játszottak egymás ellen, 2 döntetlen mellett a győzelmek számában megosztoztak, 2-szer nyert Portugália is és Ausztria is.