2016. June 16. Thursday in Elemzés, Foci elemzés, Foci tippek, PRÉMIUM tartalom, UEFA EURO-2016

magyarorszag
Liga pozíció: 2 Liga pozíció: 1
Teljesítmény:

Euro 2016, F csoport, 2. forduló: Izland labdarúgó-válogatottja a Stade Velodrome-ban Magyarország hasonló csapatával találkozik.

A csoport úgymond két kiscsapata ütközik meg ezen a mérkőzésen, mindkét együttes szép eredményt ért el az első fordulóban.

Izland válogatottja Ronaldoék ellen harcolt ki 1-1 arányú döntetlent, miután a portugálok a 31. percben Nani révén vezetéshez jutottak, Izland az 50. percben kiegyenlített, a gólszerző Bjarnason volt.

A magyar válogatott gyönyörű győzelmet aratott az osztrák válogatott felett, az első gól a 62. percben született Kleinheisler és Szalai összjátékból, amikor az utóbbi talált a hálóba, a 87. percben Stieber tette fel a pontot az i-re Priskin átadásából, így tehát a végeredmény 2-0-ra alakult.

A szakértők nagyon szoros mérkőzésre számítanak, de kicsivel talán nagyobb esélyt adnak a győzelemre az izlandi válogatottnak, azonban ha Magyarország azt a játékot nyújtja mint az osztrákok ellen, akkor bármi megtörténhet természetesen a magyar válogatott javára.

1 | 2.67 1 | 2.67 Unibet X | 3.25 X | 3.25 Unibet 2 | 3.00 2 | 3.00 Winmasters

Izland szövetségi edzője, Lars Lagerback a magyar válogatott ellen nyerni szeretne együttesével, de az osztrák-magyar után tudja, hogy nem lesz könnyű dolguk. Lagerback kezdőcsapatában valószínűleg ott lesz Bodvarsson, Gunnarsson, Sigurdsson, Bjarnason, Arnason és Skulason is.

Bernd Storck, a magyar válogatott szövetségi kapitánya tanítványaival szintén győzelemre törekszik és mindent meg fognak tenni ennek érdekében. Storck pályára lépő játékosi között több mint bizonyos, hogy ott lesz Szalai Ádám, Dzsudzsák Balázs, Gera, Fiola, Guzmics és Király Gábor is.

Magyarország labdarúgó-válogatottja eddig 8-szor találkozott Izlanddal, az utóbbi 5 mérkőzésen a magyar válogatott győzött, az első 3 meccsen pedig az izlandiak nyertek. A legutóbbi mérkőzés 2011-ben 4-0-s magyar győzelmet hozott.

Az utóbbi mérkőzéseik:

Csapat Mérkőzések száma Győzelem Döntetlen Vereség
Izland 10 3 1 6
Magyarország 10 4 4 2

Úgy gondolom, hogy a magyar válogatott folytatja jó szereplését és ezt a mérkőzését is megnyeri. Tippem tehát 2-es.