Kikapott a Győr az MTK-tól

2015. April 18. Saturday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Az MTK 2-1-re legyőzte a vendég Győri ETO FC csapatát a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójának első szombati mérkőzésén.
Torghelle Sándor

Budapest, 2015. április 18. A győri Pátkai Máté (b) és Lang Ádám, valamint Torghelle Sándor, az MTK játékosa (j) a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójában játszott MTK Budapest-Videoton FC mérkőzésen a Bozsik József Stadionban 2015. április 18-án. MTK – Videoton 2-1. MTI Fotó: Kovács Tamás
Azonosító: D__AS20150418114

A három bajnoki találkozó óta veretlen kék-fehérek sikerükkel feljöttek a második helyre, de a megelőzött Ferencváros később lép pályára Szombathelyen.

OTP Bank Liga, 24. forduló:

MTK Budapest-Győri ETO FC 2-1 (1-1)

Bozsik Stadion, 1091 néző, v.: Solymosi
gólszerzők: Pölöskei (29.), Csiki (60.), illetve Priskin (34.)
sárga lap: Vukmit (51.), illetve Lang (28.)

• MTK Budapest: Hegedüs – Baki, Vass Á., Vukmir, Vadnai (Poór, a szünetben) – Horváth Zs., Pölöskei, Kanta (Hajdú, 11.), Thiam, Csiki (Bese, 91.) – Torghelle
  • Győri ETO FC: Kamenár – Brdarovszki, Lang, Nagy Á., Ibánez – Kerékgyártó (Stevanovic, 54.), Kamber (Mayer, 66.), Windecker – Pátkai, Priskin, Koltai (Mervó, 79.)

Az MTK kezdte jobban a mérkőzést, s ezen az sem változtatott, hogy alig tíz perc után sérülés miatt le kellett cserélni Kantát. Félóra elteltével góllá érett a hazaiak veszélyesebb játéka, de nem örülhettek sokáig, mivel a hátrányba került győriek hamar egyenlítettek és a szünetig hátralévő időben már inkább az ő akaratuk érvényesült.

A folytatásban kiegyenlített volt a játék, emiatt kevesebb lehetőség adódott a csapatok előtt, majd az MTK kissé váratlanul ismét vezetést szerzett. A Győr másodjára már nem tudta felpörgetni a tempót, így a hazaiak biztosan őrizték meg minimális előnyüket a lefújásig.

Horváth Zsolt

Budapest, 2015. április 18. A győri Luis Ibanez és Horváth Zsolt, az MTK játékosa (hátul) a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójában játszott MTK Budapest-Videoton FC mérkőzésen a Bozsik József Stadionban 2015. április 18-án. MTK – Videoton 2-1. MTI Fotó: Kovács Tamás
Azonosító: D__AS20150418116