Kétgólos sikerrel holland csoportelsőség

2014. June 24. Tuesday in Hírek, Világbajnokság 2014

A holland válogatott 2-0-ra legyőzte a továbbjutását hozzá hasonlóan már korábban bebiztosító chilei csapatot a harmadik fordulóban, így százszázalékos teljesítménnyel szerezte meg az első helyet a brazíliai labdarúgó-világbajnokság B csoportjában.

A narancsmezesek két csereként beállt játékos góljával nyertek: Leroy Fer fejesével szereztek vezetést a 77. percben, majd a végeredményt Memphis Depay állította be a hosszabbításban.

A hollandok az A csoport második helyezettjével, míg a chileiek a győztesével találkoznak a nyolcaddöntőben.

B csoport, 3. forduló:

Hollandia-Chile 2-0 (0-0)

Sao Paulo, Corinthians Aréna, 60 000 néző, v.: Bakary Gassama (gambiai)
gólszerző: Fer (77.), Depay (92.)
sárga lap: Blind (64.), illetve Silva (25.)

• Hollandia: Jasper Cillessen – Daryl Janmaat, Ron Vlaar, Stefan de Vrij, Daley Blind – Georginio Wijnaldum, Nigel de Jong, Dirk Kuyt (Terence Kongolo, 89.) – Wesley Sneijder (Leroy Fer, 75.) – Arjen Robben, Jeremain Lens (Memphis Depay, 70.)
  • Chile: Claudio Bravo – Gary Medel, Francisco Silva (Jorge Valdivia, 70.), Gonzalo Jara – Mauricio Isla, Charles Aránguiz, Marcelo Díaz, Eugenio Mena – Felipe Gutiérrez (Jean Beausejour, a szünetben) – Eduardo Vargas (Mauricio Pinilla, 81.), Alexis Sánchez

II. félidő:
77. perc: Janmaat jobb oldali beadására a csereként beállt Fer érkezett a legjobb ütemben és hét méterről védhetetlenül a bal sarokba fejelte a labdát (1-0).
92. perc: Robben bal oldalon lefutotta védőjét, majd középre tálalt, a hosszú saroknál érkező Depay pedig három méterről a kapuba lőtt (2-0).

A két csapat a továbbjutást már korábban kiharcolva óvatosan kezdte a mérkőzést, egyik fél sem mozgósított túl nagy energiát és nem vállalt fel kockázatot a gólszerzés érdekében. Így jobbára eseménytelenül telt el az első játékrész, bár a holland támadások valamelyest veszélyesebbek voltak, mint a chilei akciók.

A folytatásban is hasonló forgatókönyv szerint zajlottak az események, mígnem vezetést szerzett a valamivel továbbra is aktívabb Hollandia. Chile ezt követően sem tudott újítani, sőt egy szöglet utáni gyors ellentámadásból még egy gólt kapott, így végleg eldőlt a mérkőzés három pontja, egyben a csoportelsőség.