Három nap alatt huszonhat meccset rendeznek

2015. March 27. Friday in Hírek, UEFA EURO-2016

Péntektől vasárnapig 26 mérkőzést rendeznek a 2016-os, franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság kilenc selejtezőcsoportjában.

 

A vasárnapi magyar-görög találkozón túl a címvédő spanyolok Ukrajnát fogadják, s vereség esetén visszacsúsznak a pótselejtezőt érő harmadik helyre.

A gyengén rajtoló, négy meccsükből csak kettőt megnyerő, vb-bronzérmes hollandok a törököket látják vendégül, és ha kikapnak, akkor elveszítik harmadik helyüket. A világbajnok németek Grúziában lépnek pályára és szintén nagy szükségük van a három pontra, mert ha nem nyernek, ők is visszacsúszhatnak a harmadik helyről.

Európa-bajnoki selejtezők (uefa .com):

péntek:

C csoport:

Macedónia-Fehéroroszország, Szkopje 20.45
Szlovákia-Luxemburg, Zsolna 20.45
Spanyolország-Ukrajna, Sevilla 20.45

A csoport állása:

  1. Szlovákia 12 pont,
  2. Spanyolország 9 (13-3),
  3. Ukrajna 9 (6-1),
  4. Macedónia 3,
  5. Fehéroroszország 1 (2-9),
  6. Luxemburg 1 (3-11)

E csoport:

Anglia-Litvánia, London 20.45
Szlovénia-San Marino, Ljubljana 20.45
Svájc-Észtország, Luzern 20.45

A csoport állása:

  1. Anglia 12 pont,
  2. Svájc 6 (8-3),
  3. Szlovénia 6 (4-4),
  4. Litvánia 6 (3-6),
  5. Észtország 4,
  6. San Marino 1

G csoport:

Liechtenstein-Ausztria, Vaduz 20.45
Moldova-Svédország, Chisinau 20.45
Montenegró-Oroszország, Podgorica 20.45

A csoport állása:

  1. Ausztria 10 pont,
  2. Svédország 6,
  3. Oroszország 5 (6-3),
  4. Montenegró 5 (3-2),
  5. Liechtenstein 4,
  6. Moldova 1

szombat:

A csoport:

Kazahsztán-Izland, Asztana 16.00
Csehország-Lettország, Prága 18.00
Hollandia-Törökország, Amszterdam 20.45

A csoport állása:

  1. Csehország 12 pont,
  2. Izland 9,
  3. Hollandia 6,
  4. Törökország 4,
  5. Lettország 2,
  6. Kazahsztán 1

B csoport:

Izrael-Wales, Haifa 18.00
Andorra – Bosznia-Hercegovina, Andorra la Vella 20.45
Belgium-Ciprus, Brüsszel 20.45

A csoport állása:

  1. Izrael 9 pont/3 mérkőzés,
  2. Wales 8/4,
  3. Ciprus 6/4,
  4. Belgium 5/3,
  5. Bosznia-Hercegovina 2/4,
  6. Andorra 0/4

H csoport:

Azerbajdzsán-Málta, Baku 18.00
Horvátország-Norvégia, Zágráb 18.00
Bulgária-Olaszország, Szófia 20.45

A csoport állása:

  1. Horvátország 10 pont (10-1),
  2. Olaszország 10 (6-2),
  3. Norvégia 9,
  4. Bulgária 4,
  5. Málta 1,
  6. Azerbajdzsán 0

vasárnap:

D csoport:

Grúzia-Németország, Tbiliszi 18.00
Skócia-Gibraltár, Glasgow 18.00
Írország-Lengyelország, Dublin 20.45

A csoport állása:

  1. Lengyelország 10 pont,
  2. Írország 7 (10-3),
  3. Németország 7 (7-4),
  4. Skócia 7 (5-4),
  5. Grúzia 3,
  6. Gibraltár 0

F csoport:

Észak-Írország – Finnország, Belfast 18.00
Románia – Feröer-szigetek, Ploiesti 18.00
Magyarország-Görögország, Groupama Aréna 20.45

A csoport állása:

  1. Románia 4 3 1 – 6-1 10 pont
  2. Észak-Írország 4 3 – 1 6-3 9
  3. MAGYARORSZÁG 4 2 1 1 4-3 7
  4. Finnország 4 1 1 2 4-5 4
  5. Feröer-szigetek 4 1 – 3 2-6 3
  6. Görögország 4 – 1 3 1-5 1

I csoport:

Albánia-Örményország, Elbasan 18.00
Portugália-Szerbia, Lisszabon 20.45

A csoport állása:

  1. Dánia 7 pont/4 mérkőzés,
  2. Portugália 6/3,
  3. Albánia 4/3,
  4. Szerbia 1/3 (5-4),
  5. Örményország 1/3 (2-4)

sgj \ slr \ sag

MTI 2015. március 26., csütörtök 12:53

Sportfogadás - Unibet

Related Articles

Leave a Reply