by

Három gólt rúgott, de 1-0-ra nyert Mexikó

2014. June 13. Friday in Hírek, Világbajnokság 2014

A mexikói labdarúgó-válogatott 1-0-s győzelmet aratott Kamerun csapata felett a brazíliai világbajnokság első pénteki mérkőzésén.

A kolumbiai bíró tévesen érvénytelenítette les miatt a közép-amerikaiak két gólját, de Miguel Herrera szövetségi kapitány együttese így is nyerni tudott Oribe Peralta 61. percben szerzett találatával.

Mexikó legközelebb a csoport másik első fordulós találkozóján győztes brazilokkal játszik kedden, míg Kamerun Horvátországgal találkozik szerdán.

A csoport, 1. forduló:

Mexikó-Kamerun 1-0 (0-0)

Natal, Dűnék Arénája, 37 500 néző, v.: Wilmar Roldan (kolumbiai)
gólszerző: Peralta (61.)
sárga lap: Moreno (57.), illetve Nounkeu (76.)

• Mexikó: Guillermo Ochoa – Miguel Layun, Francisco Rodriguez, Rafael Marquez, Hector Moreno – Paul Aguilar, Hector Herrera (Carlos Salcido, 92.), Andres Guardado (Marco Fabian, 68.), Jose Juan Vazquez – Giovani Dos Santos, Oribe Peralta (Javier Hernandez, 73.)
  • Kamerun: Charles Itandje – Benoit Assou-Ekotto, Cedric Djeugoue (Dany Nounkeu, a szünetben), Aurelien Chedjou, Nicolas Nkoulou – Stephane Mbia, Alexandre Song (Pierre Webo, 79.), Enoh Eyong, Benjamin Moukandjo – Eric-Maxim Choupo Moting, Samuel Eto’o

61. perc: Herrera a kameruni térfél középen indította Dos Santost, aki betört a büntetőterületre, s bár lapos lövését Itandje még bravúrral hárította, a kipattanót Peralta a kapuba passzolta (1-0).

Mexikó nagy lendülettel kezdte a találkozót, sorra vezette veszélyes támadásait, a kameruni védelem elsősorban a széleken volt sebezhető. A góltól csak a partjelző mentette meg az afrikaiakat, tévesen lest intett ugyanis, ezzel érvénytelenítve Dos Santos találatát. Ez mintha felébresztette volna a kameruniakat, akik átvették az irányítást, és egy les miatt érvénytelenített gólig, valamint Eto’o révén kapufáig jutottak. A játékrész hajrája ismét a mexikóiaké volt, de a bíró a második góljukat sem adta meg les címén – szintén tévesen.

A folytatásban kiegyenlítettebbé vált a küzdelem, bár az iram és a színvonal is visszaesett, mégis mindkét fél előtt akadtak lehetőségek. Aztán a mexikói válogatott talált a kapuba a továbbra is rosszul záró kameruni védelem újabb hibáját kihasználva. A hátralévő időben a kameruniak nem tudtak újítani. A közép-amerikaiak biztosan őrizték minimális előnyüket, sőt a hajrában még növelhették is volna, de a legnagyobb ziccereket sem tudták kihasználni, így az eredmény már nem változott.