Győzelemmel búcsúzott a csapat a Puskás Stadiontól

2014. June 8. Sunday in Hírek, Magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott 3-0-ra nyert a kazah csapat ellen a Puskás Ferenc Stadionban rendezett felkészülési mérkőzésen, amely az utolsó összecsapás volt az átépítés előtt álló, 1953-ban átadott létesítményben.

A magyar csapat a tervek szerint még augusztusban játszik egy felkészülési mérkőzést, majd szeptember 7-én Észak-Írországot látja vendégül a 2016-os Európa-bajnokság selejtezősorozatának nyitányán.

DBELO20140607021

Budapest, 2014. június 7. Varga Roland (k), valamint a kazah Szergej Malij (b) és Valerij Korobkin (j) a Magyarország-Kazahsztán válogatott labdarúgó-mérkőzésen a Puskás Ferenc Stadionban 2014. június 7-én. MTI Fotó: Beliczay László
Azonosító: DBELO20140607021

Eredmény:

Magyarország-Kazahsztán 3-0 (1-0)

Puskás Ferenc Stadion, 10 ezer néző, v.: Alexandre Boucaut (belga)
gólszerzők: Priskin (26.), Varga R. (63.), Engel (90., öngól)
kiállítva: Korobkin (63.)
sárga lap: Abdulin (17.), Korobkin (25., 63.), Malij (77.)

Priskin Tamás

Budapest, 2014. június 7. A gólszerző Priskin Tamás (k) ünnepel a Magyarország-Kazahsztán barátságos labdarúgó-mérkőzésen a Puskás Ferenc Stadionban 2014. június 7-én. MTI Fotó: Beliczay László
Azonosító: DBELO20140607016

Magyarország: Rózsa Dániel – Heffler Tibor, Lang Ádám, Korcsmár Zsolt, Korhut Mihály – Nagy Gábor (Kovács István, 55.), Zsidai László – Gyurcsó Ádám (Simon Krisztián, 77.), Vécsei Bálint (Kalmár Zsolt, 79.), Varga Roland (Nikolics Nemanja, 87.) – Priskin Tamás (Futács Márkó, 81.)

Kazahsztán: Andrej Szigyelnyikov – Konsztantyin Engel, Renat Abdulin, Szergej Malij, Alekszandr Kiszlicin (Gafurzsan Szujumbajev, a szünetben) – Ulan Koniszbajev (Sztanyiszlav Lunyin, 78.), Valerij Korobkin, Anatolij Bogdanov (Andrej Karpovics, 87.), Andrej Finoncsenko (Bauirzsan Iszlamhan, 59.) – Szergej Hizsnyicsenko (Alekszej Scsetkin, 70.), Marat Hajrullin (Aszhat Tagibergen, 65.)

I. félidő:
26. perc: egy jobb oldali szögletre Priskin robbant be és öt méterről nagy erővel a kapu közepébe fejelt (1-0).

II. félidő:
63. perc: Varga Roland végezhetett el szabadrúgást 20 méterről, nagy erejű lövése középre ment ugyan, de a kazah kapus rendkívül ügyetlenül ért a labdába, amely így a hálóba csorgott (2-0).

90. perc: Simon tört be a 16-oson belülre, beadására a kapu előterében Futács érkezett, a labda azonban a menteni igyekvő Engelről a kapuba pattant (3-0).

Az első félidő első említésre méltó eseményére közel fél órát kellett várni, ekkor azonban a szerdán az albánok elleni mérkőzésen győztes gólt szerző Priskin Tamás fejesével meg is szerezte a vezetést a szövetségi kapitányát nélkülöző magyar válogatott. Pintér Attila rosszullét miatt nem ülhetett a kispadra, helyét Farkas József edző vette át. A világranglistán 124. kazah csapat semmilyen nyomást nem tudott gyakorolni a hazai együttesre, amely ennek ellenére csak ritkán veszélyeztetett. A magyarok könnyen növelhették volna előnyüket a szünet előtt, de Varga Roland pontatlanul tálalt a középen üresen érkező Priskin elé.

A fordulást követően is a magyaroknál volt többet a labda, ráadásul a félidő derekán a második sárga lapját begyűjtő Korobkin kiállítása miatt emberelőnybe került. A lehetőséget Varga Roland révén, a kazah kapus főszereplése mellett ki is használta a magyar válogatott. A kezdőként helyet kapott Nagy Gábor mellett a második félidőben pályára lépő Simon Krisztián is bemutatkozathatott a nemzeti csapatban, amely az utolsó pillanatban még megörvendeztette a szurkolókat, igaz, ehhez az kellett, hogy Engel a saját kapujába találjon.

A Puskás Ferenc Stadion közönsége az utolsó perceket állva tapsolta végig, így búcsúzva a legendás stadiontól.

“Mindenek előtt jobbulást kívánok Pintér Attilának” – kezdte a mérkőzés utáni nyilatkozatát Farkas József. “Örülök annak, hogy egy ilyen győzelemmel sikerült elbúcsúznunk a Puskás Ferenc Stadiontól, az eredmény szép, de ez csak egy összecsapás volt, dolgoznunk kell tovább, és készülni az Eb-selejtezőkre.”

DBELO20140607030

Budapest, 2014. június 7. A magyar labdarúgó-válogatott tagjai a közönséggel ünnepelnek, miután barátságos mérkőzésen 3-0-ra nyertek Kazahsztán ellen a Puskás Ferenc Stadionban 2014. június 7-én. MTI Fotó: Beliczay László
Azonosító: DBELO20140607030