You are browsing the archive for asportfogado, Author at Elit Sportfogadók Klubja - Page 8 of 38.

by

Bajnokok Ligája – Önbizalomtól duzzad a Barcelona

2013. March 12. Tuesday in Előzetes, Hírek, UEFA Bajnokok Ligája

Jordi Roura, a Barcelona megbízott vezetőedzője a hétvégén aratott bajnoki győzelem után magabiztosan és nagy önbizalommal várja a keddi, AC Milan elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő hazai visszavágóját.

Pedro Rodriguez

A Barcelonának már kész a taktikája a Milan ellen.

A spanyol bajnokságban nagy fölénnyel listavezető Barcelona több kulcsjátékosa nélkül állt ki a hétvégén a Deportivo La Coruna elleni meccsre, Victor Váldes és Gerard Piqué eltiltás, Xavi sérülés miatt nem játszhatott, Andrés Iniesta és Lionel Messi pedig csak a cserepadon kezdett, igaz, mindketten beálltak a második félidőben. Messi gólt is lőtt, így sorozatban 17. bajnokiján volt eredményes. A Barcelona nem játszott jól, de a sereghajtót így is meg tudta verni 2-0-ra, Jordi Roura megbízott vezetőedzőnek pedig ez elég volt az optimista hozzáálláshoz.

Read the rest of this entry →

by

Jó formában van a Schalke

2013. March 12. Tuesday in Előzetes, Hírek, UEFA Bajnokok Ligája

Kedd este a Schalke 04 a Galatasarayt fogadja a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján. Az első találkozón Isztambulban 1-1-re végeztek egymással a csapatok, így a németek vannak kedvezőbb helyzetben.

Amellett, hogy lélektani előnyben is vannak az idegenben elért döntetlennek köszönhetően, jó formában is játszanak a gelsenkircheniek: utóbbi három német bajnoki meccsüket megnyerték, ráadásul a hétvégén a címvédő Borussia Dortmundod győzték le 2-1-re.

Lewis Holtby, a Tottenham Hotspur középpályása januárban igazolt Angliába. Véleménye szerint volt kenyéradója jó helyzetben van, és nagyon bízik abban, hogy sikerül a legjobb nyolc közé kerülnie a BL-ben.

“A Schalkénak minden képessége megvan ahhoz, hogy továbbjusson, ráadásul a dolgok jól néznek ki az odavágón elért eredmény miatt” – mondta a fiatal német. “A Galata tízezer szurkolóval érkezik majd a Veltins-Arenába, tehát fantasztikus hangulat lesz, de szerintem a Schalke 1-0-ra vagy 2-0-ra fog nyerni.”

Read the rest of this entry →

by

Labdarúgó NB I – Magabiztosan nyert a címvédő Debrecen

2013. March 11. Monday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A címvédő Debrecen 0-1-es hátrányból magabiztos, 4-1-es győzelmet aratott a vendég Pécs ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

A sikerével harmadik helyét megőrző hajdúsági együttesben Sidibe duplázott a meccsen, melyet a vendégek kilenc emberrel fejeztek be.

OTP Bank Liga, 19. forduló:

DVSC-TEVA – PMFC-Matias 4-1 (1-1)

  • Oláh Gábor u., 2500 ezer néző, v.: Németh Á.
  • gólszerzők: Pölöskei (31.), Sidibe (64., 89.), Szakály (83., büntetőből) illetve Grumic (15.)
  • sárga lap: Korhut (70.), Ramos (79.), illetve Zejlkovic (23.), Akassou (47.), Lázár (58., 75.)
  • piros lap: Lázár (75.), Horváth A. (83.)
Debrecen:
  • Verpecz – Nagy, Mészáros, Simac, Korhut (Czvitkovics 78.) – Bódi, Ramos, Szakály, Szécsi (Dombi 59.) – Pölöskei, Kulcsár (Sidibe a szünetben)
Pécs:
  • Dibusz – Lázár, Balogh B., Krejci, Zejlkovic – Nagy O., Akassou (Uzoma 57.), Witrédi (Simon A. 60.), Horváth A., Gaál (Szatmári 84.) – Grumic

“Foghíjas” lelátó előtt léptek pályára a csapatok a forduló zárómérkőzésén, melynek első félidejét közepes iram és színvonal jellemezte. A első negyedóra végén a pécsiek egy komoly debreceni védelmi hiba után, szép ellentámadás végén előnyhöz jutottak. Ezt követően a hazaiak mezőnyfölényben játszottak, s ugyan nagy helyzetet nem alakítottak ki, egy pontrúgás után, Pölöskei révén egyenlítettek.

A szünet után még nagyobb lett a címvédő fölénye és ez gólokban is megmutatkozott. A magabiztos debreceni győzelemhez hozzájárult, hogy a pécsiek két játékosát is kiállította a játékvezető, a hajdúságiak sikere ugyanakkor megérdemeltnek nevezhető.

scp \ sma \ bsa

MTI 2013. március 10., vasárnap 20:37

by

Labdarúgó NB I – Az utolsó pillanatban nyerte meg a Ferencváros a derbit

2013. March 11. Monday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A Ferencváros hazai környezetben 2-1-re nyert az ősi rivális Újpest ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójának vasárnapi rangadóján. A győztes gólt Vladan Cukic a 92. percben szerezte.

A 212. rangadót követően az összesített mérleg ferencvárosi fölényt mutat: eddig 95 zöld-fehér győzelem mellett 60 újpesti siker és 57 döntetlen született.

Labdarúgás - OTP Bank Liga - Ferencváros-Újpest FC

Budapest, 2013. március 10.
Az újpesti Dusan Vasiljevics(b) és a ferencvárosi Muhamed Besics (j) a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójában játszott Ferencváros-Újpest FC mérkőzésen, az FTC Üllői úti Albert Flórián Stadionjában 2013. március 10-én.
MTI Fotó: Beliczay László

OTP Bank Liga, 19. forduló:

Ferencváros-Újpest FC 2-1 (1-0)

  • Albert Stadion, 16 ezer néző, v.: Solymosi
  • gólszerzők: Somália (42.), Cukic (92.) illetve Kabát (51.)
  • sárga lap: Christ (45.), Kabát (47.)
Read the rest of this entry →

by

Labdarúgó NB I – Nehezen nyert a listavezető Győr a sereghajtó Siófok ellen

2013. March 9. Saturday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A listavezető Győr nehezen ugyan, de 2-1-re legyőzte a sereghajtó Siófok együttesét a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén, így megőrizte kilencpontos előnyét a tabella élén.

OTP Bank Liga, 19. forduló:

Győri ETO FC-FGSZ Siófok 2-1 (1-0)

  • Győr, 4000 néző, v.: Radványi
  • gólszerzők: Trajkovic (39., 61.), illetve Máté J. (65.)
  • kiállítva: Fejes (84.)
  • sárga lap: Trajkovic (17.), Had (53.), illetve Pál Sz. (16.), Fejes (81., 84.)
Győr:
  • Stevanovic – Svec, Had, Lipták, Völgyi – Pátkai, Kamber, Trajkovic – Strestík (Dudás, 71.), Varga R., Kink (Kvilitaia, 83.)
Siófok:
  • Kurucz – Fehér Zs., Deák, Tímár, Fejes, Windecker – Pál Sz., Kecskés, Melczer V., Nagy T. (Fodor M., 85.) – Máté J. (Mokánszki, 67.)

Az első félidőben kiegyenlített játékot láthattak a nézők. A Győr egyetlen helyzetét gólra váltotta, amivel vezetett a szünetben.

Pintér Attila együttese a második félidőben aztán érvényesítette a két csapat közti tudáskülönbséget, s a duplázó Trajkovicnak köszönhetően otthon tartotta a három pontot. Az ETO immár 18 forduló óta veretlen a bajnokságban.

sgg \ slr \ gry

MTI 2013. március 9., szombat 20:32

by

Labdarúgó NB I – Ismét hengerelt a Videoton

2013. March 9. Saturday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Második idei bajnokiját is rendkívül magabiztosan 4-0-ra nyerte a Videoton: a székesfehérvári gárda – amely az előző körben a Honvéd otthonában diadalmaskodott ugyanilyen arányban – ezúttal az Eger együttesét győzte le Vácon.

Az NB I újonca továbbra sem játszhat hazai pályán a bajnokságban a villanyvilágítás hiánya miatt.

Az Eger immáron tizenegy mérkőzés óta nyeretlen a bajnokságban, legutóbb a nyolcadik fordulóban a címvédő Debrecent győzte le.

OTP Bank Liga, 19. forduló:

Egri FC-Videoton FC 0-4 (0-2)

  • Vác, 200 néző, v.: Szilasi
  • gólszerzők: Szekeres (11., 54.), Brachi (17.), Kovács I. (60.)
  • sárga lap: Rakovic (16.), Pavicevic (52.), Dobric (63.)
Egri FC:
  • Sztankó – Balog Zs., Rakovic, Mecinovic, Vidovic – Pavicevic, Albert (Dobric, 61.), Koós, Farkas Á. (Lasimant, 40.) – Németh N., Palásthy N. (Horváth Z., 61.)
Videoton:
  • Bozovic – Brachi, Szekeres A., Caneira, Héctor Sánchez – Paraiba, Gomes (Nikolic, 77.), Kovács I. (Torghelle, 75.), Mitrovic, Alvarez (Gyurcsó, 45.) – Nikolics

A rendkívül magabiztosan futballozó Videoton két pontrúgást követően volt eredményes az első félidőben: előbb a pályafutása második első osztályú gólját szerző Szekeres egy szöglet után fejelt a kapuba, majd Brachi szabadrúgásból talált be.

A fordulást követően tovább növelte előnyét a vendégcsapat, ezúttal is a védő Szekeres volt eredményes, ezúttal egy kapufáról kipattanó labdát vágott közelről a hálóba. Nem sokkal később Kovács is a hálóba talált, a székesfehérváriaknak még ezt követően is voltak lehetőségei, de az eredmény már nem változott.

sgg \ sgj \ gry

MTI 2013. március 9., szombat 18:01

by

Labdarúgó NB I – Az MTK legyőzte a Pápát

2013. March 9. Saturday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Az MTK Budapest hazai pályán 2-0-ra legyőzte a Pápát a labdarúgó OTP Bank Liga szombati játéknapján, így biztosan megtartja második helyét a tabellán.

OTP Bank Liga, 19. forduló:

MTK Budapest-Lombard Pápa Termál FC 2-0 (0-0)

  • Hidegkuti Stadion, 1000 néző, v.: Berger
  • gólszerző: Wolfe (52.), Hidvégi (83.)
  • sárga lap: Dlusztus (64.), Tóth G. (77.)
MTK Budapest:
  • Hegedüs L. – Wolfe, Vukmir, Kelemen, Hidvégi – Zsidai, Kanta J., Vadnai (Pölöskei, a szünetben) – Vass (Bese, a szünetben), Tischler (Balajti, 81.), Ladányi
Lombard Pápa Termál FC:
  • Szűcs L. – Tóth G., Dlusztus, Orozco, Présinger – Quintero, Tóth B. (Maróti, 63.), Tajthy (Szabó O., 58.) – Arsic (Griffiths, 70.), Maric, Lagator

A Pápa kezdte jobban a mérkőzést, aztán kiegyenlített lett a játék. A gólhoz az MTK járt közelebb, ugyanis egyszer csak a kapufa mentette meg a vendégeket.

A folytatásban a kék-fehérek korán vezetést szereztek, majd igen eseménytelenné vált a találkozó, a hajrában pedig az MTK egy újabb góllal végleg eldöntötte a három pont sorsát.

sgj \ sgg \ gry

MTI 2013. március 9., szombat 18:00

by

Labdarúgó NB I – Diósgyőrben sem szakadt meg a Haladás jó sorozata

2013. March 9. Saturday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A Szombathelyi Haladás 1-1-es döntetlent ért el a Diósgyőr vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójának első szombati mérkőzésén.

Artner Tamás vezetőedző csapata hat mérkőzés óta veretlen, legutóbb tavaly novemberben a 13. fordulóban a Pápa otthonában kapott ki.

OTP Bank Liga, 19. forduló:

Diósgyőri VTK-Szombathelyi Haladás 1-1 (1-1)

  • Miskolc, 5000 néző, v.: Andó-Szabó
  • gólszerzők: Luque (22.), illetve Halmosi (12., 11-esből)
  • sárga lap: Ribánszki (11.), Gosztonyi (61.), Abdouraman (88.), illetve Devecseri (22.), Fehér Z. (34.), Tóth P. (49.), Kalász (63.), Halmosi (77.)
Diósgyőr:
  • Ribánszki – Vági, Gohér, Kádár, Vadász – Gosztonyi (Fernando, 75.), Elek Á., Takács P. (Abdouraman, 69.), Luque – Tisza, Rudolf (Bacsa, 58.)
Haladás:
  • Rózsa – Schimmer, Guzmics, Devecseri, Tóth P. (Búrány, 64.) – Kalász (Németh M., 76.), Szakály A. (Ugrai, 64.), Nagy I. G., Fehér Z., Halmosi – Radó

Remek iramban kezdődött a mérkőzés és Ribánszki kapus nagy hibája után a vendégek büntetőből megszerezték a vezetést. A DVTK veszélyes támadásokkal válaszolt, Elek fejese után a labda a felső lécen csattant. A félidő közepén Luque egy fantasztikus szabadrúgással egyenlített. A játékrész második felére leült a mérkőzés, sok lett a technikai hiba.

A szünet után a vendégek kezdtek bátrabban, később viszont a hazaiak átvették az irányítást. A DVTK futballistái jóval többet birtokolták a labdát, de igazi helyzetet nem tudtak kialakítani. A szombathelyiek jól megszervezték védelmüket és rászolgáltak a döntetlenre.

sgg \ kf \ sgj \ gry

MTI 2013. március 9., szombat 16:22

by

Visszavágna a Dortmund az őszi vereségért

2013. March 9. Saturday in Előzetes, Hírek, Német Bundesliga

A német labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának rangadóján a tabella második helyén álló Borussia Dortmund a hatodik helyezett, örök rivális Schalke csapatához látogat szombaton délután.

A Borussia Dortmund kedden hazai pályán simán, 3-0-ra verte a Sahtar Donyecket, így magabiztos, 5-2-es összesítéssel bejutott a legjobb nyolc közé a Bajnokok Ligájában, ezzel hangolt a Schalke ellen. A bajnokságban viszont tíz fordulóval a vége előtt már tizenhét pont a hátránya a listavezető Bayern Münchennel szemben, így kérdéses, hogy mennyire lesz fontos a Bundesliga Jürgen Klopp együttesének.

A dortmundiaknál Sven Bender még nem épült fel teljesen a sérüléséből, a jobbhátvéd Patrick Owomoyela is hiányozni fog, a héten influenzával küzdő Mats Hummels viszont meggyógyult. A Schalkénál Lars Unnerstall kapus továbbra is térdsérüléssel küzd, akárcsak Kiriakos Papadopoulos, Ibrahim Afellay izomsérüléssel bajlódik, Jermaine Jones pedig eltiltott.

Ami a formákat illeti, a Borussia Dortmund a legutóbbi hét meccséből csak hármat nyert meg, viszont a bajnokságban lőtt 54 gól a második legtöbb az idén a Bundesliga-csapatok között, csak a Bayern München előzi meg ebben a mutatóban. A Schalkénál most egészséges Klaas-Jan Huntelaar, de eddig szinte az egész szezonban sérülésekkel küzdött, csak hat gólt lőtt a tavalyi huszonkilenccel szemben.

Read the rest of this entry →

by

Labdarúgó NB I – Kaposváron nyert a Kecskemét

2013. March 8. Friday in Eredmények, Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A Kecskemét 3-2-es győzelmet aratott Kaposváron a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójának péntek esti mérkőzésén.

OTP Bank Liga, 19. forduló:

Kaposvári Rákóczi-Kecskeméti TE Phoenix Mecano 2-3 (1-1)

  • Kaposvár, 2000 néző, v.: Kassai
  • gólszerzők: Oláh (14.), Waltner (81., 11-esből), illetve Mohl (19.), Pekár (48.), Burgos (70.)
  • sárga lap: Pedro (42.), Vrucina (78.), illetve Vukasovic (81.), Varga R. (90.), Pekár (92.)
Read the rest of this entry →