Vb-selejtezők – A címvédő is elkezdi – ELŐZETES
2012. September 10. Monday in ÉLŐ közvetítés, Hírek, Világbajnokság 2014
A címvédő spanyol labdarúgó-válogatott is megkezdi szereplését a 2014-es brazíliai világbajnokság európai selejtezősorozatában, melynek keddi játéknapján – a magyar-holland mérkőzéssel együtt – 24 találkozót rendeznek.
Vicente del Bosque világ- és Európa-bajnok együttese Grúziában lép pályára.
Kedden a legpikánsabb összecsapásnak az angol-ukrán ígérkezik, mivel a két csapat a nyári kontinensviadal csoportkörében találkozott egymással. Akkor a szigetországiak úgy nyertek 1-0-ra, hogy az ukránok egyenlítő gólját Kassai Viktor annak ellenére nem adta meg, hogy a labda teljes terjedelmével áthaladt a gólvonalon. Az eredmény azt jelentette, hogy az angolok negyeddöntőbe jutottak, míg a társházigazda ukránok kiestek.
A magyar érdekeltségű D csoportban a magyar-holland meccs mellett a pénteken az észteket legyőző románok Andorrát fogadják, míg a török-észt párharcban mindkét gárda első pontjaiért küzd majd.
A keddi program (a nemzetközi szövetség honlapja szerint):
Európai vb-selejtezők:
A csoport:
- Szerbia-Wales, Újvidék 20:30 ó
- Belgium-Horvátország, Brüsszel 20:45 ó
- Skócia-Macedónia, Glasgow 21 ó
B csoport:
- Bulgária-Örményország, Szófia 20 ó
- Olaszország-Málta, Modena 20:45 ó
C csoport:
- Svédország-Kazahsztán, Malmö 20:30 ó
- Ausztria-Németország, Bécs 20:35 ó
D csoport:
- Románia-Andorra, Bukarest 19:30 ó
- Törökország-Észtország, Isztambul 20 ó
- MAGYARORSZÁG-Hollandia, Puskás Ferenc Stadion 20:30 ó
Az állás:
- MAGYARORSZÁG 1 1 – – 5-0 3 pont
- Hollandia 1 1 – – 2-0 3
- Románia 1 1 – – 2-0 3
- Észtország 1 – – 1 0-2 0
- Törökország 1 – – 1 0-2 0
- Andorra 1 – – 1 0-5 0
E csoport:
- Ciprus-Izland, Larnaca 19 ó
- Norvégia-Szlovénia, Oslo 20 ó
- Svájc-Albánia, Luzern 20:30 ó
F csoport:
- Izrael-Oroszország, Ramat Gan 19 ó
- Észak-Írország – Luxemburg, Belfast 20:45 ó
- Portugália-Azerbajdzsán, Braga 21:15 ó
G csoport:
- Bosznia-Hercegovina – Lettország, Zenica 20 ó
- Szlovákia-Liechtenstein, Pozsony 20:15 ó
- Görögország-Litvánia, Pireusz 20:45 ó
H csoport:
- San Marino-Montenegró, Serravalle 20:30 ó
- Lengyelország-Moldova, Wroclaw 20:45 ó
- Anglia-Ukrajna, London 21 ó
I csoport:
- Grúzia-Spanyolország, Tbiliszi 19:30 ó
- Franciaország-Fehéroroszország, Párizs 21 ó
sgj \ slr \ sag
MTI 2012. szeptember 10., hétfő 8:17
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.