2016. April 25. Monday in Elemzés, Foci elemzés, Foci tippek, PRÉMIUM tartalom, UEFA Európa Liga

2016/04/28 21:05 (CET),

El Madrigal

Liverpool FC
Hazaiként: Teljesítmény: Vendégként:

UEFA  Európa Liga, elődöntő, 1. mérkőzés: a spanyol Villarreal otthonában, az El Madrigal stadionban fogadja a Liverpool labdarúgó-csapatát.

A Villarreal az Európa Liga E csoportjában végzett a 2. helyen a Rapid Wien mögött, a tizenhatosdöntőben a Napolit (1-0, 1-1), a nyolcaddöntőben a Leverkusent (2-0, 0-0), a negyeddöntőben pedig a Sparta Prahát (2-1, 4-2) ütötte el a továbbjutástól.

A La Ligában a Villarreal 61 ponttal a negyedik a Barcelona, az Atletico Madrid és a Real Madrid mögött.

Miután 4 mérkőzést sorozatban megnyert, az utóbbi három találkozón csak egy pontot szerzett. Hullámvölgybe kerültek a Sárgák? A legutóbbi meccsén a Real Sociedadot fogadták és 0-0-s döntetlent értek el velük.

A Liverpool az Európa Liga B csoportját nyerte meg a francia Sion előtt, a tizenhatosdöntőben az Augsburg (0-0, 1-0) ellenében jutott tovább, a nyolcaddöntőben a Manchester United (2-0, 1-1), a negyeddöntőben pedig a Borussia Dortmund (1-1, 4-3) ellenében lépett tovább.

A Premier Ligában a Liverpool jelenleg 55 ponttal a 7. pozíciót foglalja el 1 pont távolságra a 6., Európa Ligás helyezéstől.

A Vörösök az utóbbi 7 mérkőzésükön nem találtak legyőzőre, 4-szer nyertek, 3-szor pedig döntetlent harcoltak ki. Az utolsó meccsükön a Newcastlet fogadták és csak 2-2 arányú döntetlent értek el velük.

A szakértők szoros mérkőzésre számítanak, de nagyobb esélyt adnak a hazai csapatnak a győzelemre.

1 | 2.38 1 | 2.38 Unibet X | 3.20 X | 3.20 Unibet 2 | 2.90 2 | 2.90 Winmasters

A Villarreal vezetőedzője, Marcelino olyan győzelmet kér csapatától, mely a visszavágóra reményeket adhat. Marcelino pályára lépő játékosai között több mint valószínű, hogy ott lesz Bakambu, Bruno, Suarez, Ruiz, Bailly és Mario Gaspar is.

A Liverpool menedzsere, Jürgen Klopp együttesével győzni utazik a spanyolokhoz, tudatában van annak, hogy ez kemény dió, de nem lehetetlen. Klopp kezdőcsapatában biztosan ott lesz Sturridge, Firmino, Milner, Lovren, Moreno és Lucas Leiva is.

A két együttes eddig még csak egyszer találkozott egymással, mégpedig 2008-ban egy barátságos mérkőzésen, akkor a végeredmény 0-0 volt.