Shakhtar Donetsk vs. Sevilla – 2016/04/28

2016. April 25. Monday in Elemzés, Mérkőzés elemzés, PRÉMIUM tartalom, Sportfogadás, UEFA Európa Liga

Shakhtar Donetsk VS

UEFA Európa Liga

2016/04/28 21:05 (CET),

Arena Lviv

Sevilla FC
Hazaiként: Teljesítmény: Vendégként:

UEFA  Európa Liga, elődöntő, 1. mérkőzés: az ukrán Shakhtar Donetsk otthonában, az Arena Lvivben fogadja a spanyol Sevilla labdarúgó-csapatát.

A Shakhtar a Bajnokok Ligája A csoportjában végzett a 3. helyen a Real Madrid és a PSG mögött, aztán az Európa Liga tizenhatosdöntőjében a Schalke 04-gyel (0-0, 3-0) mérkőzött meg, a nyolcaddöntőben az Anderlechttel (3-1, 1-0) találkozott és végül a negyeddöntőben a Bragát (2-1, 4-0) ütöttel el a továbbjutástól.

Az ukrán bajnokságban a Shakhtar Donetsk 57 ponttal a Dinamo Kijev mögött a 2., 7 ponttal lemaradva.

Az ukrán csapat az utóbbi 7 mérkőzésen nem talált legyőzőre, 4-szer győzött, 3-szor döntetlenre játszott. A legutóbbi találkozóján a Ch. Odessa vendége volt és 1-1 arányú döntetlent ért el.

A Sevilla a Bajnokok Ligája D csoportjában lett 3. a Manchester City és a Juventus mögött, majd az Európa Liga tizenhatosdöntőjében a Molde (3-0, 0-1) ellen jutott tovább, a nyolcaddöntőben a Basellel (0-0, 3-0) találkozott és a negyeddöntőben az Athletic Bilbaóval (2-1, 1-2, büntetők: 5-4) küzdött meg.

A spanyol bajnokságban a Sevilla 52 ponttal a 7., ez a pozíció a spanyoloknál az utolsó Európa Liga selejtezős helyezés.

A Sevilla az utóbbi 8 találkozójából csak kettőt tudott megnyerni, egyszer döntetlent ért el és 5-ször vereséget szenvedett. Legutóbbi meccsén a Betist fogadta és 2-0-ra győzött.

A szakemberek úgy vélekednek, hogy ezen a találkozón bármilyen eredmény születhet.

1 | 2.70 1 | 2.70 Winmasters X | 3.40 X | 3.40 Sportingbet 2 | 2.60 2 | 2.60 Unibet

A Shakhtar Donetsk vezetőedzője, Mircea Lucescu csapatával nyerni szeretne ezen a találkozón és bebiztosítani a továbbjutást. Lucescu kezdőcsapatában valószínűleg ott lesz Bernard, Kovalenko, Dentinho, Srna, Stepanenko és Pyatov is.

A Sevilla menedzsere, Unai Emery olyan eredményt szeretne elérni csapatával az ukránoknál, amely majd lehetőséget biztosít számukra a továbbjutáshoz. A pályára lépő játékosok között biztosan ott lesz Gameiro, Coke, Banega, Reyes, Carrico és Mariano is.

A két együttes eddig 2-szer találkozott, mégpedig a 2007-es Európa Liga nyolcaddöntőjében. Akkor az első mérkőzés Spanyolországban 2-2-re végződött, a másodikon az ukránoknál rendes játékidőben ugyancsak 2-2 volt, de a hosszabbításban Chevanton góljának köszönhetően végül a Sevilla 3-2-re felülkerekedett.