Norvégia vs. Magyarország – 2015/11/12

2015. November 9. Monday in Elemzés, Mérkőzés elemzés, PRÉMIUM tartalom, Sportfogadás, UEFA EURO-2016

Norvegia VS

UEFA Euro 2016

2015/11/12 20:45 (CET),

Ullevaal Stadion

magyarorszag
Hazaiként: Teljesítmény: Vendégként:

UEFA Euro 2016 selejtező, osztályozó, döntő, 1. forduló: Norvégia labdarúgó-válogatottja fogadja otthonában Magyarország hasonló csapatát.

Norvégia a H csoportban végzett 3. helyen 19 ponttal, 6 győzelemmel, 1 döntetlennel és 3 vereséggel. Az utolsó csoportmérkőzésén Olaszországtól kapott ki 2-1-re.

Magyarország az F csoportban végzett a 3. pozícióban 16 ponttal, 4 győzelemmel, 4 döntetlennel és 2 vereséggel. A 10. csoportmérkőzésén Görögországtól kapott ki 4-3-ra.

A harmadik helyezettek ranglistáján Norvégia a negyedik volt, míg a magyar válogatott a 2. helyen végzett.

A szakértők Norvégiát látják esélyesebbnek ezen a találkozón, de az utóbbi időben a magyar válogatott formája felfele ívelő volt.

Háromesélyes fogadás (1 X 2)
1 | 1.91 1 | 1.91 Winmasters X | 3.40 X | 3.40 Unibet 2 | 4.33 2 | 4.33 Winmasters

Norvégia szövetségi kapitánya, Per Mathias Hogmo győzelmet kér csapatától, ez persze érthető is mert a továbbjutás szempontjából nagyon fontos nekik hazai pályán az, hogy nyerjenek. Több mint bizonyos, hogy a pályára lépők között ott lesz Soderlund, Henriksen, Johansen, Tettey, Berget és Forren is.

Bernd Storck, a magyar válogatott szövetségi kapitánya jó játékot és szép eredményt akar mutatni csapatával Norvégiában. Olyan eredményt szeretne kiharcolni együttesével, mely bizakodásra adhat okot a visszavágón. A magyar labdarúgó-válogatott kezdőcsapatában valószínűleg ott lesz Nikolics Nemanja, Gera Zoltán, Dzsudzsák Balázs, Böde Dániel, Juhász Roland és Király Gábor is.

Az utóbbi három egymás elleni mérkőzés mindegyikét Norvégia nyerte, Magyarország utoljára 1981. október 31.-én nyert Norvégia ellen, akkor az eredmény 4-1 volt.

Az utolsó 10 egymás elleni találkozón Norvégia 4-szer tudott nyerni, 3-szor döntetlen született, a magyar válogatott pedig 3-szor győzött.