Menekülne az alsóházból az Everton

2014. December 15. Monday in Angol Premier Liga, Hírek

Steven Pienaar
Nagy lépést tehet a középmezőny felé az Everton labdarúgócsapata a Premier League 16. fordulójának hétfői fordulójában, amennyiben legyőzi a Queens Park Rangers együttesét.

A liverpooli csapat az utóbbi években az élmezőnyt erősítette, de idén kissé visszaesett, és 15 forduló alatt mindössze négy győzelmet és 18 pontot gyűjtött. A Queens Park Rangers gyengébben teljesített, de csak azért gyűjtött négy ponttal kevesebbet, mert négy győzelem mellett nem ért el annyi döntetlent, mint az Everton.

A hazaiak győzelmére 1.45 az odds, a döntetlenre 4.50, míg a vendégek idei első vendégsikerére 8.50 szorzóval lehet fogadni.

Az Evertonból eltiltás miatt biztosan hiányozni fog Gareth Barry, John Stones viszont úgy tűnik, hogy a vártnál gyorsabban felépült bokasérüléséből, így két hónap után ismét pályára léphet. Steven Naismith, James McCarthy és Darron Gibson kisebb sérüléssel küzd, de várhatóan ők is vállalni tudják a játékot.

A QPR esélyeit rontja, hogy a legjobb gólszerzője, Charlie Austin nem játszhat, mert egy hete piros lapot kapott a Burnley ellen, a védő Steven Caulker viszont annak ellenére játszhat, hogy a héten fejsérülés miatt kórházban is feküdt.

A csapat szerencséje, hogy legalább otthon képes a pontszerzésre, a legutóbbi négy otthoni meccse közül a Manchester City elleni 2-2-es döntetlen mellett háromszor is nyert (Aston Villa 2-0, Leicester City 3-2, Burnley 2-0). Távol az otthontól azonban a liga leggyengébbje: hét meccsből hétszer kikapott, 17 kapott gól mellett mindössze kettőt szerzett.

A történelem azonban már kellemesebb emlékeket ébreszthet a QPR játékosaiban. Eddig hatszor szerepeltek Premier League-bajnokin a Goodison Parkban, és háromszor nyertek: 1993 áprilisában például Les Ferdinand 13 perc alatt szerzett triplájával 5-3-ra.

De az Everton se brillírozott eddig, hiszen a 12 Premier League-összecsapáson csak háromszor nyert. A felek legutóbb januárban az FA-kupa harmadik fordulójában találkoztak, akkor az Everton 4-0-ra győzött hazai közönség előtt.

Forrás: Unibet