2015. June 28. Sunday in Elemzés, Foci elemzés, Foci tippek, Női labdarúgó-világbajnokság, PRÉMIUM tartalom

Commonwealth Stadium

Anglia
Teljesítmény:

Kanada, Női labdarúgó-világbajnokság, elődöntő: Japán női labdarúgó-válogatottja a Commonwealth stadionban Anglia hasonló csapatával találkozik.

Japán a C csoportot nyerte meg százszázalékos teljesítménnyel Kamerun előtt. A nyolcaddöntőben Hollandiát győzte le 2-1-re, a negyeddöntőben pedig Ausztrália ellen nyert 1-0-ra.

Anglia az F csoportban 6 ponttal második lett Franciaország mögött, majd a nyolcaddöntőben Norvégia ellen nyert 2-1-re, a negyeddöntőben pedig a házigazda Kanadát verte 2-1-re.

Szoros mérkőzésre lehet számítani, bár talán esélyesebb az eddigi eredményei alapján Japán, de Anglia is jól szerepelt az utóbbi időben.

1 | 2.05 1 | 2.05 Unibet X | 3.20 X | 3.20 Winmasters 2 | 3.60 2 | 3.60 Unibet

A Japán válogatott, Sasaki szövetségi edző irányításával szintén győzni és továbbjutni áll fel a pályára. A kezdők között több mint bizonyos, hogy ott lesz Ogimi, Sakaguchi, Kumagai és Iwashimizu is.

Sampson, Anglia szövetségi kapitánya nagy küzdelemre számít, de csapatát győzelemre sarkalja. A kezdők között bizonyosan pályára fogja küldeni Kirbyt, Williamsot, Houghtont és Bardsleyt is.

Japán csak egyszer, mégpedig 2011-ben hódította el a világbajnoki címet, ők tehát jelenleg a címvédők.

Anglia már ezzel, hogy bekerült az első négy közé, az eddigi legjobb eredményét érte el a világbajnokságok történetében.

A két válogatott 3-szor találkozott eddig egymással, 2-szer döntetlen született, egyszer pedig Anglia női labdarúgó-válogatottja nyert. A győzelmet Anglia épp a 2011-es VB-n könyvelhette el, amikor Japán aranyérmes lett, akkor az eredmény 2-0 volt.