2015. June 28. Sunday in Copa America, Elemzés, Foci elemzés, Foci tippek, PRÉMIUM tartalom

Municipal de Collao

Paraguay
Teljesítmény:

Dél-Amerika, Copa America, elődöntő: a Municipal de Collao stadionban Argentína válogatottja Paraguayjal találkozik az egyik elődöntőben.

Argentína tehát a B csoportot nyerte meg 7 ponttal veretlenül Paraguay előtt akik ugyancsak veretlenül, de 5 ponttal végeztek a második helyen.

A negyeddöntőben Argentína labdarúgó-válogatottja Kolumbiát ütötte el a továbbjutástól, miután a rendes játékidőben 0-0 volt, tizenegyesrúgásokkal döntve el a továbblépést.

Paraguay pedig Brazíliával mérkőzött meg a negyeddöntőben, itt a rendes játékidő után 1-1 volt az eredmény, ezért itt is tizenegyesekre került sor, ebben a párbajban Paraguay bizonyult jobbnak.

A szakértők egyértelműen Argentína győzelmet várnak, de nem szabad elfeledni, hogy Paraguay a csoportkörben 2-2 arányú döntetlent ért el Argentína ellen, a negyeddöntőben pedig épp Argentína nagy ellenfelét Brazíliát győzte le tizenegyesekkel.

1 | 1.55 1 | 1.55 Unibet X | 3.80 X | 3.80 Unibet 2 | 6.75 2 | 6.75 Unibet

Gerardo Martino, Argentína szövetségi kapitánya csapatával együtt a végső győzelemre tör, tehát nem kérdés, hogy mit akar elérni ezen a találkozón. Az bizonyos, hogy a legjobb csapatát fogja pályára küldeni. Biztosan ott lesz a zöld gyepen Lionel Messi, Angel Di Maria, Sergio Agüero, Javier Mascherano és Ezequiel Garay is.

Paraguay szövetségi kapitánya, Ramón Ángel Díaz is győzni, vagyis továbbjutni küldi a pályára tanítványait és igyekszik a lehető legjobb csapatot összeállítani. A pályára lépők között valószínűleg ott lesz Raúl Marcelo Bobadilla, Néstor Ortigoza, Paulo César Da Silva, Roque Santa Cruz és Bruno Valdez is.

Argentína a győztesek ranglistáján a második helyen van 14 győzelemmel, a 15-szörös győztes Uruguay mögött. Az argentinek utoljára 1993-ban nyertek Copa Americát, amikor a döntőben Mexikót 2-1-re győzték le Batistuta két góljával.

Paraguay kétszer nyert Copát, mégpedig 1953-ban és 1979-ben. 1979-ben Chile volt Paraguay ellenfele a döntőben. Akkor kettősmérkőzésen dőlt el a Copa sorsa, Paraguay nyert az első találkozón 3-0-ra, majd Chile a visszavágón csak 1-0-ra tudott győzni.

Az utóbbi 10 egymás elleni találkozóból Argentína 4-et nyert meg, 4-szer döntetlen született, Paraguay csak 2-szer tudott győzni.