by

Először kapott ki Dárdaival a válogatott

2014. November 19. Wednesday in Hírek, Magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-es vereséget szenvedett kedden az orosz csapattól idei utolsó, barátságos mérkőzésén, így először kapott ki Dárdai Pál ideiglenes szövetségi kapitány irányításával.
Dzsudzsák Balázs

Budapest, 2014. november 18. Az orosz Jevgenyij Makejev (b) és Dzsudzsák Balázs a Magyarország-Oroszország barátságos labdarúgó-mérkőzésen Budapesten, a Groupama Arénában 2014. november 18-án. MTI Fotó: Illyés Tibor
Azonosító: D__YT20141118002

A Groupama Arénában rendezett találkozón három cserejátékos volt eredményes: előbb a 49. percben Szergej Ignasevics egy jobb oldali szöglet után fejelt a kapuba, majd a 80. percben Alekszandr Kerzsakov egy ziccert értékesített magabiztosan a vendégeknél, a 86. percben pedig Nikolics Nemanja állította be a végeredményt.

A magyar csapat 36 éve nyeretlen az oroszok ellen, legutóbb 1978-ban a jogelőd Szovjetuniót győzte le.

Dárdai Pál kinevezésekor jelezte, csak a románok, a feröeriek és a finnek elleni tétmérkőzésekre – amelyeken összesen hét pontot szerzett végül -, illetve erre az összecsapásra vállalta a feladatot, hivatalos bejelentés viszont még nem volt az ügyben.

Eredmény:

Magyarország-Oroszország 1-2 (0-0)

Groupama Aréna, 5000 néző, v.: Cüneyt Cakir (török)
gólszerzők: Nikolics (86.), illetve Ignasevics (49.), Kerzsakov (80.)
sárga lap: Dzsudzsák (62.), illetve Szemjonov (85.)

Szalai Ádám

Budapest, 2014. november 18. Az orosz Vaszilij Berezuckij (b) és Szalai Ádám a Magyarország-Oroszország barátságos labdarúgó-mérkőzésen Budapesten, a Groupama Arénában 2014. november 18-án. MTI Fotó: Illyés Tibor
Azonosító: D__YT20141118001

• Magyarország: Dibusz Dénes – Fiola Attila (Poór Patrik, 57.), Juhász Roland, Kádár Tamás, Forró Gyula – Tőzsér Dániel, Kalmár Zsolt (Stieber Zoltán, a szünetben) – Lovrencsics Gergő (Simon Ádám, a szünetben), Kovács István (Nikolics Nemanja, a szünetben), Dzsudzsák Balázs (Gyurcsó Ádám, 66.) – Szalai Ádám (Priskin Tamás, a szünetben)
  • Oroszország: Jurij Lodigin – Jevgenyij Makajev, Vaszilij Berezuckij (Szergej Ignasevics, a szünetben), Vlagyimir Granat (Andrej Szemjonov, 71.), Georgij Scsennyikov – Alekszandr Szamedov, Gyenyisz Glusakov (Magomed Ozdojev, 77.), Roman Sirokov (Alekszandr Kokorin, a szünetben), Alan Dzagojev, Makszim Kanunnyikov (Gyenyisz Cserisev, a szünetben) – Artyom Dzjuba (Alekszandr Kerzsakov, 64.)

II. félidő:

49. perc: egy jobb oldali szögletre az előre húzódó Ignasevics érkezett, és senkitől sem zavartatva öt méterről fejelt a kapu jobb oldalába (0-1).

80. perc: Kerzsakov kapott tökéletes kiugratást a leshatáron, egyedül törhetett kapura és a tehetetlen Dibusz mellett a kapu jobb oldalába passzolt (0-2).

86. perc: Priskin lövés helyett váratlanul, gyönyörűen Nikolicsot hozta tökéletes helyzetbe, a Videoton támadója pedig nyolc méterről higgadtan a kapu jobb oldalába passzolt (1-2).

Juhász Roland

Budapest, 2014. november 18. Az orosz Makszim Kanunnyikov lő Lovrencsics Gergő (b), Juhász Roland (k) és Fiola Attila (j) között a Magyarország-Oroszország barátságos labdarúgó-mérkőzésen Budapesten, a Groupama Arénában 2014. november 18-án. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
Azonosító: D_KOS20141118053

Az első valamire való helyzetre a tizedik percig kellett várniuk a szurkolóknak, ekkor Kalmár Zsolt távoli lövését védte bravúrral a vendégek kapusa, Jurij Lodigin. A találkozón egyik csapat sem szakadt meg igazán, mindkét fél békésen járatta a labdát, komolyabb ütközések sem voltak. A játékrész hajrájában az oroszok kerültek fölénybe és Artyom Dzujba révén a vezetést is megszerezhették volna, de a Szpartak Moszkva centerének ziccerét a második válogatott mérkőzésén pályára lépő Dibusz Dénes hárította.

Ahogyan azt Dárdai Pál ígérte, a magyar válogatott a szünetben 4-4-2-es hadrendre váltott, a szakember pedig ehhez az előre beharangozott hat cseréjéből négyet fel is használt, köztük volt a nemzeti csapatban most debütáló Simon Ádám is. A második félidőben gyorsan vezetést szerzett a vendég együttes, az ugyancsak csereként pályára lépett Szergej Ignasevics fejelt a hálóba. Néhány perccel később Priskin Tamás egyenlíthetett volna, de ordító helyzetben közelről a kapu fölé lőtt. Nem sokkal ezután Poór Patrik személyében újabb újoncot avatott Dárdai Pál.

A folytatásban igencsak leült a mérkőzés, a 79. percben Alekszandr Kerzsakov gyönyörű szabadrúgása után hördülhettek csak fel a szurkolók, a Zenit támadója a felső lécre tekert, egy perccel később azonban egy kiugratás után már nem hibázott és végleg eldöntötte a találkozót. A hajrában mindent megtett a szépítés érdekében a hazai csapat, amelynek végül sikerült is betalálnia a szintén csere Nikolics Nemanja révén.

“Mindenki megkapta a lehetőséget, a legfontosabb, hogy láttam is azt, amit akartam. Az oroszok jobban váltanak, mint mi. Sajnos nem tudtuk befejezni az akciókat, mindig erőltettük az utolsó passzokat, ebben mindenképpen fejlődnünk kell. Mindazonáltal büszke vagyok a csapatra, ugyanis a pénteki ünneplés után nem törtek össze 0-2 után. Persze sok minden van, amivel nem vagyok elégedett” – fogalmazott Dárdai Pál, a magyar válogatott szövetségi kapitánya.

A szakember a jövőjével kapcsolatos kérdéseket ezúttal is elhárította és időt kért. Mint azt elmondta, továbbra is az a célja, hogy olyan döntés szülessen, amelyben senki nem “sérül”.

Az Eb-selejtező sorozatról azt mondta a tréner, úgy gondolja, a harmadik hely megszerzése lehet a reális cél.

“Elégedett vagyok, jó mérkőzést játszottunk, amely elérte a célját. Azoknak a fiatal játékosoknak, akiket most ki tudtam próbálni, ez egy nagyon jó lehetőség volt a bizonyításra és többen éltek is ezzel” – mondta Fabio Capello, az oroszok olasz szövetségi kapitánya. “Már az első félidőben is több lehetőségünk volt, de akkor még nem éltünk ezekkel, szerencsére azonban a fordulást követően is jó teljesítményt nyújtottunk.”

Dárdai Pál

Budapest, 2014. november 18. Dárdai Pál szövetségi kapitány a Magyarország-Oroszország barátságos labdarúgó-mérkőzés elején Budapesten, a Groupama Arénában 2014. november 18-án. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
Azonosító: D_KOS20141118060