A Diósgyőrre észt vagy orosz ellenfél várhat

2014. July 18. Friday in Hírek, UEFA Európa Liga

A csütörtöki első mérkőzésen a bolgár Liteksz Lovecs otthonában magabiztos, 2-0-s győzelmet arató Diósgyőrre az észt Kalev Sillamäe és az orosz Krasznodar párharcának továbbjutója vár a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójában, amennyiben sikerrel veszi a jövő héten esedékes visszavágót.

Ha Szivics Tomiszláv együttese a Nyíregyházán sorra kerülő visszavágón kiharcolja a továbbjutást, akkor szinte biztosan az orosz csapattal találkozik, a Krasznodar ugyanis az első találkozón, idegenben 4-0-ra nyert.

Az európai szövetség nyoni székházában tartott pénteki sorsolás eredményeképpen kiderült, hogy a Ferencváros, amely egygólos vereséget szenvedett a horvát Rijeka vendégeként, továbbjutása esetén a kapus Turi Géza csapata, a feröeri Vikingur és a norvég Tromsö párharcának győztesével csaphat össze. Utóbbi párharcban az első mérkőzésen gól nélküli döntetlen született.

A Győr, amely saját közönsége előtt csütörtökön 3-0-ra kikapott a svéd Göteborgtól, a portugál Rio Ave együttesével találkozna, amennyiben idegenben sikerülne bravúrt végrehajtania.

Az első meccseket július 31-én rendezik, míg a visszavágókat egy héttel később. A harmadik forduló továbbjutói a folytatásban a főtáblára jutásért játszhatnak.

Az EL-selejtező 3. fordulójának párosítása:

Liteksz Lovecs (bolgár)/DIÓSGYŐRI VTK – Kalev Sillamäe (észt)/Krasznodar (orosz)

GYŐRI ETO FC/IFK Göteborg (svéd) – Rio Ave (portugál)

Vikingur (feröeri)/Tromsö (norvég) – Rijeka (horvát)/FERENCVÁROS

Kardemir Karabükspor (török) – Rosenborg (norvég)/Sligo Rovers (ír)
Trencin (szlovák)/Vojvodina (szerb) – Hull City (angol)
FK Sarajevo (bosnyák)/Haugesund (norvég) – Atromitosz (görög)
Ruch Chorzow (lengyel)/Vaduz (liechtensteini) – Kairat Almati (kazah)/Esbjerg (dán)
Csornomorec Ogyessza (ukrán) – RNK Split (horvát)/Hapoel Beer Sheva (izraeli)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)/Omonia (ciprusi) – Metalurg Szkopje (macedón)/Zeljeznicar (bosnyák)
Real Sociedad (spanyol) – Aberdeen (skót)/Groningen (holland)
Dinamo Moszkva (orosz)-Hapoel Kiryat Shomna (izraeli)
Luzern (svájci)/St. Johnstone (skót) – Zestafoni (grúz)/Spartak Trnava (szlovák)
Torino (olasz) – Brommapojkarna (svéd)/Crusaders (északír)
Asztana (kazah)/Hapoel Tel-Aviv (izraeli) – Linfield (északír)/AIK Solna (svéd)
Young Boys (svájci)-Ermisz Aradippu (ciprusi)
FSV Mainz 05 (német)- Rovaniemi (finn)/Aszterasz Tripolisz (görög)
PSV Eindhoven (holland) – Botev Plovdiv (bolgár)/St. Pölten (osztrák)
Zulte Waregem (belga)/Zawisza Bydgoszcz (lengyel) – Derry City (ír)/Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)
Elfsborg (svéd)/Inter Baki (azeri) – Neman Grodno (fehérorosz)/Hafnarfjördur (izlandi)
Motherwell (skót)/Stjarnan (izlandi) – Nömme Kalju (észt)/Lech Poznan (lengyel)
Petrolul Ploiesti (román)/Flamurtari (albán) – Viktoria Plzen (cseh)
Mlada Boleslav (cseh)/Siroki Brijeg (bosnyák) – Olympique Lyon (francia)
Laci (albán)/Zorja Luhanszk (ukrán) – Molde (norvég)/Gorica (szlovén)
FC Astra (román)-MFK Kosice (szlovák)/Slovan Liberec (cseh)
Dinamo Minszk (fehérorosz)/MyPa-47 (finn) – CFR Cluj (román)/Jagodina (szerb)
Neftci (azeri)/Koper (szlovén) – Bursaspor (török)/Csihura Szacshere (grúz)
Club Brugges (belga)-Bröndby (dán)
Atlantas Klaipeda (litván)/Sahtyor Karagandi (kazah) – Dundalk (ír)/Hajduk Split (horvát)
Cukaricki (szerb)/Grödig (osztrák) – CSZKA Szófia (bolgár)/Zimbru Chisinau (moldovai)

slr \ sgg \ kho

MTI 2014. július 18., péntek 14:13

Sportfogadás - Unibet

Related Articles

Leave a Reply