A Sassuolo tud-e újabb nagy skalpot szerezni?

2016. March 11. Friday in Hírek, Olasz Serie A

Nicola Sansone
Újra nagy feladat vár a remekül szereplő Sassuolo csapatára, mely az előző fordulóban papírforma-győzelmet aratott hazai pályán a Milan ellen, de nem dőlhet hátra, mert pénteken a Juventus vendége lesz.

Az őszi meccsen a Sassuolo 1-0-ra győzött Nicola Sansone góljával, és ennek a vereségnek azért volt jelentősége a Juve szempontjából, mert a címvédő ezek után kezdte el elképesztő menetelését, amely során 15 bajnokit nyert meg sorozatban.

Vereséget viszont azóta sem szenvedett a bajnokságban, vagyis Massimiliano Allegri csapata 18 forduló óta őrzi veretlenségét a Serie A-ban, és ráadásul az első helyet is magáénak tudhatja, előnye három pont a Napoli előtt. A Juve jövő héten Münchenben játszik nagyon kiélezettnek ígérkező visszavágót a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, ezért is került péntekre a Sassuolo elleni bajnoki. A torinóiak kapujában Gianluigi Buffon 836 perce nem kapott gólt, ami új egyéni rekord, és ha a Sassuolo ellen is hibátlanul hozza le a meccset, akkor a hosszabbításokkal együtt megdöntheti Sebastiano Rossi 929 perces olasz rekordját.

A Juventusnak nem lesz könnyű dolga, mert Eusébio di Francesco masszív kis csapatot hozott össze, és a Sassuolo legutóbbi öt bajnokiján nem szenvedett vereséget. Előbb döntetlent játszott a Palermóval (2-2) és a Chievóval (1-1), majd legyőzte az Empolit (3-2), a Laziót (2-0, ráadásul Rómában), majd jött a Milan elleni 2-0. Ami rossz hír lehet a Sassuolo számára, hogy a Milan ellen kiállított Gregoire Defrel a Juve ellen hiányozni fog eltiltás miatt, pedig ő a hat góljával a korábbi Juventus-játékos Domenico Berardival holtversenyben csapata legjobb góllövőjének számít.

A Juventus győzelmére a szorzó 1.33, a döntetlenre 4.75, a Sassuolo sikerére 11.00.

Forrás: Unibet