A Poznan nem tud megszabadulni a Baseltől

2015. August 29. Saturday in Hírek, UEFA Európa Liga

Europa Trophy
Az idén már egyszer pórul járt a Lech Poznan labdarúgócsapata a Basellel, hisz a Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel búcsúztatta a lengyeleket.

Ezután a Poznan a Videoton kiejtésével bejutott az Európa Liga csoportkörébe, de nagyjából ugyanez történt a Basellel is, mely idegenben lőtt kevesebb góllal kiesett a BL-ből a Maccabi Tel Avivval szemben.

A sors érdekessége, hogy az EL csoportkörének pénteki sorsolásán a Lovrencsics Gergőt, Kádár Tamást és Holman Dávidot is soraiban tudó Lech ismét összekerült a Basellel, az I csoportban velük együtt még a portugál Belenenses és az olasz Fiorentina szerepel.

A lengyel csapat a hazai bajnokságban eddig gyengén szerepel, hat forduló után négy ponttal csupán a 14. helyen áll. Vasárnap az egy hellyel előtte álló Nieciecza otthonában lép pályára, a hazaiak győzelmére 5.00 a szorzó, a döntetlenre 3.60, míg a Lech Poznan idegenbeli sikerére 1.70.

Bogdán Ádám csapata, a Liverpool a Rubin Kazannyal, a Bordeaux-val, valamint a Vanczák Vilmost foglalkoztató Sionnal került össze, míg Nikolics Nemanja együttese, a Legia a Napolival, az FC Brugge-zsel és a dán Midtjyllanddal mérkőzik.

Az Európa Liga csoportbeosztása

A csoport:

Ajax Amsterdam (holland), Celtic Glasgow (skót), Fenerbahce (török), Molde (norvég)

B csoport:

Rubin Kazany (orosz), FC Liverpool (angol), Girondins Bordeaux (francia), Sion (svájci)

C csoport:

Borussia Dortmund (német), PAOK (görög), FC Krasznodar (orosz), Kabala (azeri)

D csoport:

Napoli (olasz), FC Brugge (belga), Legia Warszawa (lengyel), Midtjylland (dán)

E csoport:

Villarreal (spanyol), Viktoria Plzen (cseh), Rapid Wien (osztrák), Dinamo Minszk (fehérorosz)

F csoport:

Olympique Marseille (francia), Braga (portugál), Slovan Liberec (cseh), Groningen (holland)

G csoport:

Dnyipro (ukrán), Lazio (olasz), Saint-Etienne (francia), Rosenborg (norvég)

H csoport:

Sporting Lisboa (portugál), Besiktas (török), Lokomotiv Moszkva (orosz), Skënderbeu (albán)

I csoport:

Basel (svájci), Fiorentina (olasz), Lech Poznan (lengyel), Belenenses (portugál)

J csoport:

Tottenham Hotspur (angol), Anderlecht (belga), AS Monaco (francia), Karabag (azeri)

K csoport:

Schalke (német), APOEL (ciprusi), Sparta Praha (cseh), Aszterasz Tripolisz (görög)

L csoport:

Athletic Bilbao (spanyol), AZ Alkmaar (holland), Augsburg (német), Partizan Beograd (szerb).

Forrás: Unibet

Sportfogadás - Unibet

Related Articles

Leave a Reply