Wales vs. Belgium – 2016/07/01

2016. June 29. Wednesday in Elemzés, Mérkőzés elemzés, PRÉMIUM tartalom, Sportfogadás, UEFA EURO-2016

Wales VS

UEFA Euro 2016

2016/07/01 21:00 (CET),

Stade Pierre Mauroy

Belgium
Teljesítmény:

Euro 2016, negyeddöntő: a második negyeddöntőben Wales válogatottja a Stade Pierre Mauroy-ban Belgium hasonló csapatával találkozik.

Wales labdarúgó-válogatottja a B csoportban végzett az első helyen, majd Észak-Írországgal találkozott a nyolcaddöntőben és győzte le őket 1-0-ra McAuley 75. percben szerzett öngóljával.

A belga válogatott az E csoportban lett második az olaszok mögött. A nyolcaddöntőben az ellenfele Magyarország válogatottja volt és 4-0 arányú győzelmet aratott Alderweilerd (10′), Batshuayi (78′), Hazard (80′) és Carrasco (90+1′) góljaival.

A szakértők egyértelműen a világ-ranglista 2. helyén álló belgákat tartják esélyesebbnek a győzelemre. Wales azonban képes meglepetéseket okozni.

1 | 5.50 1 | 5.50 Winmasters X | 3.60 X | 3.60 Sportingbet 2 | 1.73 2 | 1.73 Unibet

Wales válogatottjának szövetségi kapitánya, Chris Coleman megpróbálja úgy felkészíteni csapatát, hogy esélyük legyen Hazardék ellen ezen a mérkőzésen. Coleman kezdőcsapatában bizonyosan ott lesz Bale, Vokes, Ramsey, Ledley, Williams és Davies is.

Belgium szövetségi edzője, Marc Wilmots tudatában van annak, hogy az ellenfél csapatában olyan sztárjátékosok vannak mint Bale és Ramsey, akik képesek egymaguk mérkőzéseket eldönteni, ezért játékosait próbálja úgy felkészíteni, hogy a támadások mellett a védekezésre is nagyon figyeljenek. Wilmots pályára lépő játékosai között biztosan ott lesz Lukaku, Hazard, De Bruyne, Nainggolan, Witsel és Vertonghen is. A nagy hiányzó Vermaelen lesz a sárga lapok miatt.

Az utolsó egymás elleni mérkőzést egy évvel ezelőtt Wales válogatottja nyerte épp Bale 25. percben szerzett góljával.

Az utóbbi 10 egymás elleni találkozón Wales 3-szor tudott nyerni, 3-szor döntetlen született, Belgium válogatottja pedig 4-szer győzött.