You are browsing the archive for dvsc Archives - Page 5 of 6 - Elit Sportfogadók Klubja.

by

Debreceni futballsiker a Lyon ellen

2014. July 6. Sunday in Egyéb, Hírek

A BL-selejtezőre készülő Debreceni VSC barátságos mérkőzésen legyőzte a hétszeres francia bajnok Olympique Lyont a Nagyerdei Stadionban.
DVSC - Lyon

Debrecen, 2014. július 5. A debreceni Ibrahima Sidibe gólja a DVSC-TEVA – Olympique Lyon barátságos labdarúgó-mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2014. július 5-én. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
Azonosító: DEBRE20140705005

Read the rest of this entry →

by

Kedden játssza mindkét Bajnokok Ligája-selejtezőjét a Debrecen

2014. June 27. Friday in Egyéb, Hírek

Mindkét mérkőzését kedden játssza a Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójában a Debrecen labdarúgócsapata.

 

A klub honlapja szerint az első, idegenbeli találkozóra július 15-én Belfastban kerül sor, míg a hazai visszavágót 22-én Debrecenben rendezik az északír Cliftonville ellen.

Egyelőre az órára pontos időpont még nincs meghatározva.

sgj \ sgg \ sag

MTI 2014. június 27., péntek 12:49

by

A Puskás Stadionban lesz a DVSC-Újpest Szuperkupa

2014. June 26. Thursday in Egyéb, Hírek

A Puskás Ferenc Stadionban rendezik meg július 11-én a DVSC-TEVA – Újpest labdarúgó Szuperkupa-mérkőzést.

 

A bajnok Debrecen és a Magyar Kupa-győztes Újpest összecsapása 20.30-kor kezdődik – írta honlapján a két érintett klub. A Szuperkupa sorsa egy mérkőzésen dől el.

Az eddigi Szuperkupák:

1992: Újpest-Ferencváros 3-1
1993: Ferencváros – Kispest-Honvéd 2-1
1994: Ferencváros – Vác 2-1
1995: Ferencváros – döntő nélkül
2002: Újpest-Zalaegerszegi TE 3-1
2003: MTK Hungária FC – Ferencváros 2-0
2004: Ferencváros – döntő nélkül
2005: Debreceni VSC – Matáv-Sopron 2-4, 3-0
2006: Debreceni VSC-FC Fehérvár 1-0, 1-2
2007: Debreceni VSC-Budapest Honvéd 1-1, 3-0
2008: MTK Budapest-Debreceni VSC 0-0, 11-esekkel 3-2
2009: Debreceni VSC-TEVA – Budapest Honvéd 1-0
2010: Debreceni VSC-TEVA – Videoton FC 1-0
2011: Videoton FC-Kecskemét 1-0
2012: Videoton FC – Debreceni VSC-TEVA 1-1, 11-esekkel 5-3
2013: Győri ETO FC – Debreceni VSC-TEVA 3-0

Read the rest of this entry →

by

Északír ellenfelet kapott a Debrecen a selejtezőben

2014. June 23. Monday in Hírek, Világbajnokság 2014

Az északír Cliftonville együttesével találkozik a magyar bajnok Debrecen a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójában.

 

Az Európai Labdarúgó Szövetség nyoni székházában hétfőn megtartott sorsolás eredményeképpen eldőlt, hogy Kondás Elemér együttese idegenben kezdi majd a párharcot.

A hajdúsági gárda – amely eddigi utolsó magyar csapatként a 2009/10-es idényben BL-főtáblás volt – egy évvel ezelőtt az Európa Liga-selejtezőnek második fordulójában kapcsolódott be a nemzetközi kupaküzdelmekbe, de “hadjárata” rendkívül rövidnek bizonyult, ugyanis a Kovács Péterrel felálló norvég Strömsgodset ellenében búcsúzott. Tavaly bajnokként a Győri ETO FC indulhatott a legrangosabb európai kupában, ám az izraeli Makkabi Tel Avivval szemben kettős vereséggel búcsúzott.

Read the rest of this entry →

by

Július 5-én a Lyont fogadja a DVSC

2014. June 13. Friday in Egyéb, Hírek

Az Olympique Lyont fogadja barátságos mérkőzésen július 5-én, 20 órakor a magyar bajnok Debrecen labdarúgócsapata – jelentette be pénteki sajtótájékoztatón Szima Gábor, a DVSC elnöke.

 

A francia gárda erejét jól ismerhetik a hajdúságiak, ugyanis 2009-ben a Bajnokok Ligája csoportkörben kétszer is megmérkőztek vele, mindkét meccsen 4-0-s lyoni siker született.

“A Loki nemzetközi szereplése előtt remek erőfelmérő lesz ez a találkozó, hiszen az ellenfél a legerősebb keretével érkezik. A meccsre természetesen a Nagyerdei Stadionban kerül sor.” – áll a klub honlapján.

A sajtótájékoztatón ismertették a 2014/15-ös idényre vonatkozó jegy- és bérletárakat. Belépők 1000 és 3500 forint között, kiemelt mérkőzésekre (FTC, UTE, Diósgyőr, Nyíregyháza, Videoton, Győr) 1300 és 4500 forint között kaphatók. A 15 bajnoki és két hazai kupamérkőzésre szóló bérletek 14 ezer és 49 ezer forint között vásárolhatók.

spi \ sgg \ sag

MTI 2014. június 13., péntek 13:09

by

Szombaton bajnokavatás, vasárnap eldől a bronzérem sorsa

2014. May 29. Thursday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Szombaton este a Budapest Honvéd elleni találkozója végén új arénájában, a Nagyerdei Stadionban története hetedik bajnoki címét ünnepelheti a Debrecen labdarúgócsapata, mely az OTP Bank Liga utolsó fordulója előtt három ponttal és 14-gyel jobb gólkülönbséggel előzi meg a címvédő Győrt.

 

A DVSC vasárnap, a Puskás Akadémia otthonában aratott 1-0-s sikerével döntötte el a 2013/2014-es szezon aranyérmének a sorsát, mivel így a zárókörben még egy – váratlan – vereség esetén is csak úgy veszíthetné el a bajnokságot, ha az ezúttal Gyirmóton pályára lépő Győr a gólkülönbséget tekintve beérné. A címvédésre ugyanakkor a győri csapatnál sem látnak valós esélyt. A klub honlapja kiemeli, hogy története eddigi legnagyobb bajnoki győzelme egy 9-0-s siker volt.

A 30. forduló egyetlen nyitott kérdése így az, hogy melyik csapat végez a harmadik helyen. A bronzérem megszerzése és ezzel az Európa Liga-szereplés kiharcolása a remek tavaszt produkáló Ferencváros kezében van, amely két hete sorozatban nyolcadik bajnoki sikerét aratta, s a Videoton újabb botlását kihasználva két ponttal riválisa elé került. Thomas Doll együttese számára a feladat egyértelmű: le kell győznie a Puskás Ferenc Stadionban a Paksot, így a Videoton Diósgyőr elleni meccsének eredményére nem kell figyelnie. Amennyiben a zöld-fehérek pontokat veszítenek a négymeccses győzelmi sorozatnál járó riválisukkal szemben, a Videoton visszaelőzi a fővárosiakat, ha nyer.
A nyolcadik helyen álló MTK számára is különleges lesz a záróforduló, ugyanis szombaton játssza majd utolsó mérkőzését a jelenlegi Hidegkuti Stadionban, amelynek helyén egy új, 5000 férőhelyes aréna épül.

Read the rest of this entry →

by

Fehérvári győzelmével közelebb a bajnoki címhez a DVSC

2014. March 30. Sunday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A listavezető Debrecen 2-1-re nyert a Videoton stadionjában a labdarúgó OTP Bank Liga 22. fordulójának rangadóján.

 

Ezzel a két csapat között tíz pontra nőtt a különbség, de a DVSC-nek a második helyre felzárkózó Győrrel szemben is nyolc pont az előnye nyolc fordulóval a vége előtt.

OTP Bank Liga, 22. forduló:

Videoton FC – Debreceni VSC 1-2 (1-2)

Székesfehérvár, 5200 néző, v.: Iványi
gólszerzők: Nikolics (15.), illetve Caneira (26., öngól), Máté (37.)
sárga lap: Szolnoki (22.), illetve Morozov (6.), Vadnai (14.), Lázár (32.), Zsidai (40.), Szakály (90+3.), Máté (90+4.)

Read the rest of this entry →

by

Magabiztosan jutott tovább az Újpest

2014. March 27. Thursday in Hírek, Magyar kupa

A nehéz napokat megélő Újpest hazai környezetben rendkívül magabiztosan, 4-0-ra nyert a Pécs ellen a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének szerdai visszavágóján, így kettős győzelemmel jutott a legjobb négy közé.

 

A bajnoki címvédő Győr ugyan kevesebb mint 25 perc alatt ledolgozta az első mérkőzésen összeszedett kétgólos hátrányát az MTK-val szemben, a fővárosiak azonban egyenlítettek. A hazaiak a hajrában Andric révén újra vezetéshez jutottak, de a kék-fehéreknek a duplázó Kanta gyönyörű találatával erre is volt válaszuk, így bejutottak az elődöntőbe.

A Diósgyőr magabiztosan győzte le az első félidő közepétől Csizmadia kiállítása miatt emberhátrányban futballozó Pápát, ezzel szintén továbbjutott.

Read the rest of this entry →

by

Nehéz próba előtt a Debrecen

2014. March 20. Thursday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Az éllovas Debrecen és a jó formában lévő Pécs mérkőzése emelkedik ki a labdarúgó OTP Bank Liga hétvégi, 21. fordulójának programjából.

 

A hétpontos előnnyel listavezető hajdúságiak 12 bajnoki találkozó óta veretlenek, míg szombati vendégük, az ötödik helyen álló baranyai együttes kilenc meccse nem talált legyőzőre. A tavaszi rajt a Pécsnek sikerült a legjobban – a Honvéddal együtt -, ugyanis egy döntetlen mellett kétszer győzött, míg az aranyérem felé robogó Loki a legutóbbi négy összecsapásából csak egyet nyert meg. Igaz, így is növelte előnyét, ami azonban elsősorban legfőbb üldözője, a Videoton rossz formájának eredménye.

A székesfehérváriak, akik immár hat forduló óta nem tudták begyűjteni a három pontot, ezúttal a bennmaradásért küzdő MTK Budapest stadionjában próbálkozhatnak a javítással.

A jelenleg harmadik, címvédő Győr az élvonal leghosszabb, 13 meccsből álló nyeretlenségi sorozatával rendelkező Paks vendége lesz.

Read the rest of this entry →

by

Újabb rangadó vár a Debrecenre

2014. March 16. Sunday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

Kondás Elemér

A listavezető Debreceni VSC vasárnap délután a bukdácsoló Ferencvároshoz látogat a labdarúgó NB I 20. fordulójában.
A vendégek egy győzelem esetén közelebb kerülhetnének a hőn áhított bajnoki címhez.

 

A Loki sorra játssza a fontos mérkőzéseket, hiszen a bajnokság mellett a Ligakupában és a Magyar Kupában is nehéz ellenfelekkel hozta össze a sors. A tavaszi idényben csak a címvédő Győri ETO tudta legyőzni a piros-fehéreket, az egy Ligakupa-meccs volt. Bajnokin a Diósgyőri VTK tudott pontot lopni Kondás Elemér együttesétől, legutóbb viszont a Szombathelyi Haladás tapasztalhatta meg a listavezető jó formáját.

Read the rest of this entry →