2014. June 18. Wednesday in Elemzés, Futball elemzés, PRÉMIUM tartalom, Tippek, Világbajnokság 2014

2014/06/18 21:00 (CET),

Estadio do Maracana

Chile
Mérkőzések: Teljesítmény: Mérkőzések:

Világbajnokság 2014, B-csoport, 2. kör: Rioban a Maracana stadionban Spanyolország labdarúgó-válogatottja Chile ellen lép pályára.

Spanyolország az első mérkőzésén 5-1 arányú csúfos vereséget szenvedett a holland válogatottól. Miután az első félidőben Xabi Alonso megszerezte a vezetést, valami elromlott a spanyol gépezetben és utána már csak a hollandok rúgtak gólt, szám szerint ötöt, kétszer Robin van Persie talált be, kétszer Arjen Robben és egyszer Stefan de Vrij. Ez a vereség lehetett volna nagyobb arányú is, ha a hollandok mind kihasználják a helyzeteiket. Iker Casillas saját magát is okolja a vereségért és valljuk be őszintén többször is hibázott, a negyedik gólnál pedig nagyot.

A hollandok ellen Vicente Del Bosque a következő játékosokat küldte a pályára:

• kapus: Iker Casillas;
  • védők: Cesar Azpilicueta, Sergio Ramos, Gerard Pique, Jordi Alba;
  • középpályások: Xabi Alonso, Sergio Busquets, Xavi, Andres Iniesta;
  • csatárok:David Silva (Cesc Fabregas, 78.), Diego Costa.

Csereként beálltak Fernando Torres a 62. percben, Pedro a 63. percben és Cesc Fabregas a 78. percben.

A Chile elleni kezdő csapat is nagyjából ugyanez lehet kisebb-nagyobb változtatásokkal.

Chile az első mérkőzésén 3-1-re legyőzte Ausztráliát Alexis Sanchez (12′), Valdivia (14′) és Beausejour (92′) góljaival, az ausztrálok gólját Cahill szerezte a 35. percben. A mérkőzés képe alapján nem volt annyi különbség a két csapat között mint ahogy azt az eredmény mutatja, 2-1-nél az ausztrálok akár ki is egyenlíthettek volna. A chileiek a 3-1 után már a végső győzelemről beszélnek, bár azelőtt még sokminden történhet, többek között meg kell küzdjenek a 2010-es világbajnok spanyolokkal.

Ausztrália ellen a kezdőcsapat a következő játékosokból tevődött össze:

• kapus: Claudio Bravo;
  • védők: Gary Medel, Gonzalo Jara, Eugenio Mena;
  • középpályások: Mauricio Isla, Charles Aranguiz, Arturo Vidal, Marcelo Diaz;
  • csatárok:Jorge Valdivia, Alexis Sanchez, Eduardo Vargas.

Csereként még szerephez jutott Felipe Gutierrez (60′), Jean Beausejour (68′) és Mauricio Pinilla (88′).

Jorge Sampaoli szövetségi kapitány valószínűleg nem fog sokat változtatni az Ausztrália ellen győztes együttesen.

1 | 1.53 1 | 1.53 Winmasters X | 4.33 X | 4.33 Sportingbet 2 | 6.00 2 | 6.00 Unibet

A spanyol együttes játékosai vannak annyira tapasztaltak, hogy ne az elszenvedett vereségre gondoljanak, hanem a soron következő mérkőzésre amit kötelező módon meg kell nyerjenek. Ugyanakkor be akarják bizonyítani szurkolóiknak és az egész világnak, hogy a Hollandok elleni vereség csupán egy kisiklás volt. Tisztában vannak azzal is, hogy Chile milyen játékerőt képvisel, tudják, hogy nem lesz könnyű dolguk ellenük. A másik oldalon Arturo Vidal és az egész chilei válogatott bízik abban, hogy a spanyolok ellen mindhárom pontot megszerzik.

Nem lesz könnyű dolga a spanyol válogatottnak, az bizonyos, hogy papírforma szerint ők az esélyesebbek ezen a mérkőzésen, de már hányszor felborult a papírforma a 2014-es VB-n. Úgy gondolom, hogy a spanyolok összekapják magukat erre a mérkőzésre és győzni tudnak. Tippem tehát 1-es.

Fogadási tippünk:Vesztes tipp