Roberto Di Matteo lett az új Schalke-edző

2014. October 8. Wednesday in Hírek, Német Bundesliga

Roberto di Matteo
A gyenge szezonkezdet miatt a Schalke labdarúgócsapata menesztette edzőjét, Jens Kellert, és helyére a Chelsea-vel korábban Bajnokok Ligáját nyert Roberto Di Matteót nevezte ki.

Keller az U17 csapattól érkezve 2012 decemberében lépett elő vezetőedzővé, a csapatot a 2012-13-as szezonban a negyedik, tavaly pedig a harmadik helyig vezette.

Az idei évad azonban gyengébben sikerült, az együttes a Német Kupából az első fordulóban búcsúzott, miután 2-1-re kikapott a Dynamo Dresdentől. Hét Bundesliga-forduló alatt csupán kétszer sikerült győzni (Werder 3-0, Dortmund 2-1), a Frankfurt elleni 2-2 mellett a bajnok Bayern Münchennel is döntetlent ért el a csapat (1-1). A hét végi, Hoffenheim elleni vereség 2-1-es vereség volt az utolsó csepp a pohárban, annak ellenére, hogy például a Bajnokok Ligájában nem áll rosszul az együttes, a Chelsea ellen idegenben, a Mariborral otthon játszott 1-1-et.

Az új edző az egykori 34-szeres olasz válogatott Roberto Di Matteo lett, aki játékosként hat évet húzott le a Chelsea-ben, és edzősködni is Angliában kezdett. 2008-2009-ben a Milton Keynes Dons edzője lett, a csapatot a harmadosztály 3. helyéig vezette, de a feljutás nem sikerült, a playoff elődöntőjében ugyanis büntetőkkel elbukott a csapat a Scunthorpe United ellen.

2009-ben a West Bromwich Albion következett, amelyet azonnal feljuttatott az élvonalba, de ott egy rosszabb szériát követően 2011 februárjában menesztették. A szakember így a Chelsea másodedzőjeként folytatta, és miután André Villas-Boast kirúgták 2012 márciusában, őt vette át a csapatot a szezon hátralévő részére, és FA-kupa-, illetve Bajnokok Ligája-sikerre vezette.

“Reméljük, hogy az edzőváltás meghozza azt az új lendületet, amit szeretnénk. Meggyőződésünk, hogy Roberto Di Matteo stabilizálni tudja a csapat, és sikerül elérni a céljainkat a Bundesligában és a Bajnokok Ligájában” – nyilatkozta Horst Heldt, a Schalke menedzsere.

Di Matteo a válogatott mérkőzés miatt csak 18-án mutatkozhat be tétmérkőzésen, a Schalke másfél hét múlva a Herthát fogadja bajnokin. A hazaiak győzelmére 1.72 az odds, a döntetlenre 3.75, míg a berliniek sikerére 4.50 szorzóval lehet fogadni.

Forrás: Unibet