Portugália vs. Ghána – 2014/06/26

2014. June 25. Wednesday in Elemzés, Mérkőzés elemzés, PRÉMIUM tartalom, Sportfogadás, Világbajnokság 2014

Portugália VS

Világbajnokság 2014

2014/06/26 18:00 (CET),

Estadio Nacional Mane Garrincha

Ghana
Mérkőzések: Teljesítmény: Mérkőzések:

Világbajnokság 2014, G-csoport, 3. kör: Brazília városban, az Estadio Nacional Mane Garrinchaban rendezik meg a Portugália – Ghána mérkőzést.

Portugália az első mérkőzésén nem kis meglepetésre (legalábbis ami a gólkülönbséget illeti) 4-0 arányú vereséget szenvedett Németországtól, a második találkozóján csak 2-2-s döntetlent tudott elérni az Egyesült Államokkal. Így 1 ponttal és 2:6-os gólaránnyal csoportja utolsó helyén tartózkodik. Esélye a továbbjutásra még matematikailag van, de nem elég az, hogy győzzenek Ghána ellen, a csoport másik mérkőzése is úgy kellene alakuljon.

Paulo Bento szövetségi kapitány az Egyesült Államok ellen a következő csapatot küldte pályára:

• kapus: Beto;
  • védők: Joao Pereira, Bruno Alves, Ricardo Costa, Andre Almeida;
  • középpályások: Miguel Veloso, Joao Moutinho, Raul Meireles;
  • csatárok:Cristiano Ronaldo, Helder Postiga, Nani.

A 16. percben Helder Postiga helyett Eder állt be, a szünetben Andre Almeida helyett William, a 68. percben pedig Raul Meireles helyett Varela ment be.

Ghána sem áll túl jól, nekik is 1 pontjuk van és 3:4-es gólarányuk, amivel jelenleg csoport-harmadikok. Ők az első mérkőzésükön 2-1-re kikaptak az Egyesült Államoktól, majd meglepetésre 2-2 arányú döntetlent harcoltak ki Németország ellen. Esélyeik a továbbjutáshoz valamivel nagyobbak mint Portugáliának mivel gólarányuk jobb, de nekik is ezen a mérkőzésen az egyetlen elfogadható eredmény a győzelem.

Németország ellen Akwasi Appiah kapitány vezényletével a következő játékosok álltak fel a pályára:

• kapus: Fatau Dauda;
  • védők: Jonathan Mensah, John Boye, Harrison Afful;
  • középpályások: Christian Atsu Twasam, Andre Ayew, Sulley Ali Muntari, Rabiu Mohammed, Kwadwo Asamoah;
  • csatárok:Asamoah Gyan, Kevin-Prince Boateng.

Az 52. percben Kevin-Prince Boateng helyett Jordan Ayew állt be, a 72.-ben Christian Atsu Twasam helyett Mubarak Wakaso, a 78.-ban pedig Rabiu Mohammed helyett Emmanuel Agyemang Badu.

1 | 2.20 1 | 2.20 Unibet X | 4.00 X | 4.00 Unibet 2 | 3.05 2 | 3.05 Sportingbet

A szakemberek valamivel nagyobb esélyt adnak ezen a mérkőzésen Portugáliának, de a világbajnokságon mutatott játék és eredmények alapján Ghána talán esélyesebbnek látszik.

Nem sokat mutatott Portugália ezen a világbajnokságon, Cristiano Ronaldo sincs túl jó formában. Úgy gondolom, hogy Ghána megnyeri ezt a csatát Portugália ellen. Tippem tehát 2-es.

Fogadási tippünk:Vesztes tipp