A magyar csoport teljes menetrendje

2014. October 10. Friday in Hírek, Magyar válogatott, UEFA EURO-2016

A tízfordulós Európa-bajnoki selejtezősorozat második és harmadik mérkőzése előtt áll a magyar labdarúgó-válogatott, mely az új, egyben ideiglenes kapitány, Dárdai Pál irányításával lép pályára szombaton Romániában és kedden, a Feröer-szigeteken.

A kvalifikációnak Pintér Attilával kezdett neki a nemzeti csapat, ám a tavaly decemberben kinevezett szakvezetővel szeptemberben vereséggel (1-2) nyitott hazai pályán, Észak-Írország ellen. A kudarccal a magyarok lépéshátrányba kerültek a továbbjutásért folyó harcban, Pintértől pedig elköszönt a hazai szövetség (MLSZ).

Ilyen előzmények után kérte fel az MLSZ szövetségi kapitánynak Dárdai Pált, aki berlini munkája miatt csak az év végéig, azaz négy mérkőzésre, köztük a románok, a feröeriek és a finnek elleni Eb-selejtezőre vállalta az irányítást.

Az Eb-selejtezők F csoportjában Magyarország az északírek, a románok, a feröeriek és a finnek mellett a világbajnoki nyolcaddöntős görögökkel szerepel együtt. A hatosból az első kettő jut ki a 2016-os franciaországi kontinensviadalra. A harmadik helyezett szintén egyenesen kijut az Eb-re, ha az összes többi csoport harmadikjánál jobb lesz a mérlege, ha nem, akkor pedig pótselejtezőt játszhat majd a Eb-szereplésért.

A szombati, bukaresti találkozó 18.00 órakor kezdődik, a mérkőzést a skót William Collum vezeti majd.

F csoport:

állás:

1. Finnország 1 3-1 3 pont
2. Észak-Írország 1 2-1 3
3. Románia 1 1-0 3
4. MAGYARORSZÁG 1 1-2 0
5. Görögország 1 0-1 0
6. Feröer-szigetek 1 1-3 0

korábban:

1. forduló (szeptember 7.):

MAGYARORSZÁG – Észak-Írország 1-2 (0-0)
Feröer-szigetek – Finnország 1-3 (1-0)
Görögország-Románia 0-1 (0-1)

további program:

2. forduló, szombat:

Románia-MAGYARORSZÁG, Bukarest 18.00
Finnország-Görögország, Helsinki 20.45
Észak-Írország – Feröer-szigetek, Belfast 20.45

3. forduló, kedd:

Feröer-szigetek – MAGYARORSZÁG, Tórshavn 20.45
Finnország-Románia, Helsinki 20.45
Görögország – Észak-Írország, Athén 20.45

4. forduló, november 14.:

MAGYARORSZÁG-Finnország 20.45
Görögország – Feröer-szigetek 20.45
Románia – Észak-Írország 20.45

5. forduló, 2015. március 29.:

Észak-Írország – Finnország 18.00
Románia – Feröer-szigetek 18.00
MAGYARORSZÁG-Görögország 20.45

6. forduló, 2015. június 13.:

Finnország-MAGYARORSZÁG 18.00
Feröer-szigetek – Görögország 20.45
Észak-Írország – Románia 20.45

7. forduló, 2015. szeptember 4.:

MAGYARORSZÁG-Románia 20.45
Feröer-szigetek – Észak-Írország 20.45
Görögország-Finnország 20.45

8. forduló, 2015. szeptember 7.:

Észak-Írország – MAGYARORSZÁG 20.45
Finnország – Feröer-szigetek 20.45
Románia-Görögország 20.45

9. forduló, 2015. október 8.:

MAGYARORSZÁG – Feröer-szigetek 20.45
Észak-Írország – Görögország 20.45
Románia-Finnország 20.45

10. forduló, 2015. október 11.:

Görögország-MAGYARORSZÁG 18.00
Feröer-szigetek – Románia 18.00
Finnország – Észak-Írország 18.00

slr \ scp \ sag

MTI 2014. október 10., péntek 11:34

Sportfogadás - Unibet

Related Articles

Leave a Reply