Kolumbia vs. Elefántcsontpart – 2014/06/19

2014. June 18. Wednesday in Elemzés, Mérkőzés elemzés, PRÉMIUM tartalom, Sportfogadás, Világbajnokság 2014

Kolumbia VS

Világbajnokság 2014

2014/06/19 18:00 (CET),

Estadio Nacional Mane Garrincha

Elefantcsontpart
Mérkőzések: Teljesítmény: Mérkőzések:

Világbajnokság 2014, C-csoport, 2. kör: Brazília városban az Estadio Nacional Mane Garrinchaban Kolumbia labdarúgó-csapata találkozik Elefántcsontpart válogatottjával.

Kolumbia az első mérkőzésén Belo Horizonteban sima 3-0 arányú győzelmet aratott Görögország labdarúgó-válogatottja felett. A dél-amerikaiak már a mérkőzés elején vezetéshez jutottak, majd a második félidőben ezt még kettővel növelni tudták, a végeredmény a 93. percben alakult ki. Kolumbia ezen a találkozón elég jól teljesített, főleg ami az eredményt illeti.

Kolumbia összeállítása a görögök ellen a következőképpen festett:

• kapus: David Ospina;
  • védők: Juan Zuniga, Cristian Zapata, Mario Yepes, Pablo Armero;
  • középpályások: Carlos Sanchez, Abel Aguilar, Juan Cuadrado, James Rodriguez, Victor Ibarbo;
  • csatárok:Teofilo Gutierrez.

A 68. percben Abel Aguilar helyett Alexander Mejía, a 74.-ben Pablo Armero helyett Santiago Arias, a 76.-ban Teofilo Gutierrez helyett pedig Jackson Martinez jött be.

A kolumbiai csapat a görögök ellen jól teljesített, szövetségi kapitányuknak Jose Pekermannek nincsenek oka rá, hogy ne ugyanezt az együttest küldje pályára Elefántcsontpart ellen.

Elefántcsontpart ha nehezen is, de legyőzte Japán válogatottját az első mérkőzésén. Japán már az első félidőben, mégpedig a 15. percben vezetéshez jutott Honda Keiszuke révén és előnyét a 64. percig tartani tudta, de akkor az elefántcsontpartiak két gyors góllal átvették a vezetést, Bony és Gervinho volt eredményes a 64. illetve a 66. percben. Sabro Lamouchi szövetségi kapitány szerint Didier Drogba jelenléte döntő volt Japán legyőzésében.

A Japánok ellen az Elefántok összeállítás a következőképpen festett:

• kapus: Boubacar Barry;
  • védők: Serge Aurier, Souleyman Bamba, Arthur Boka;
  • középpályások: Didier Zokora, Cheick Tiote, Yaya Toure, Serey Die;
  • csatárok:Salomon Kalou, Gervinho, Wilfried Bony.

A második félidőben, mégpedig a 62. percben Serey Die helyett beállt Didier Drogba, a 75. percben Arthur Boka helyett Constant Djakpa, a 78. percben pedig Wilfried Bonyt váltotta fel Didier Ya Konan.

Sabri Lamouchi, az afrikaiak szövetségi kapitánya több mint valószínű, hogy ugyanezt a csapatot fogja pályára küldeni Kolumbia ellen is.

1 | 2.10 1 | 2.10 Unibet X | 3.30 X | 3.30 Sportingbet 2 | 3.55 2 | 3.55 Unibet

Mindkét együttes megnyerte az első mérkőzését, így aki ezen a meccsen felülkerekedik az már továbbjutónak érezheti magát. Magas színvonalú mérkőzésre lehet számítani, mindkét együttest jó képességű játékosok alkotják.

A mérleg nyelve talán kicsit Kolumbia fele billen el, de én úgy gondolom, hogy ezen a mérkőzésen Elefántcsontpart diadalmaskodik. Tippem tehát 2-es.

Fogadási tippünk:Vesztes tipp