2014. June 19. Thursday in Elemzés, Foci elemzés, Foci tippek, PRÉMIUM tartalom, Világbajnokság 2014

2014/06/20 00:00 (CET),

Arena das Dunas

Görögország
Mérkőzések: Teljesítmény: Mérkőzések:

Világbajnokság 2014, C-csoport, 2. kör: a Natal városi Arena das Dunasban Japán és Görögország labdarúgó válogatottja találkozik egymással.

Japán labdarúgó válogatottja az első fordulóban 2-1 arányú vereséget szenvedett Elefántcsontparttól. A japánok Keiszuke Honda révén már a 15. percben megszerezték a vezetést és ezt az eredményt tartani is tudták a 64. percig, de akkor két perc alatt két gólt kaptak, előbb Wilfried Bony talált be, majd rá két percre Gervinho. Didier Drogba a gólok előtt két perccel, a 62. percben állt be, azután megélénkült az elefántok játéka, gyakorlatilag Drogbanak köszönhették a győzelmet.

A Japánok összeállítása az elefántok ellen a következő volt:

• kapus: Kavasima Eidzsi;
  • védők: Uchida Acuto, Josida Maja, Nagatomo Juto, Morisige Maszato;
  • középpályások: Haszebe Makoto, Jamagucsi Hotaru, Honda Keiszuke, Kagava Sindzsi;
  • csatárok:Oszako Juja, Okazaki Sindzsi.

Ez volt tehát a kezdőcsapat, az 54. percben Haszebe Makoto helyére Endo Jaszuhito, a 68. percben Oszako Juja helyett Okubo Josito, a 86. percben pedig Kagava Sindzsi helyére Kakitani Joicsiro álltak be.

Alberto Zaccheroni szövetségi kapitány valószínű, hogy kisebb változtatásokat fog eszközölni a csapatában, de a gerinc ugyanaz marad.

Görögország a csoportküzdelmek első fordulójában 3-0 arányú vereséget szenvedett Kolumbia válogatottjától. A görögök lassúak és körülményesek voltak az egész mérkőzés alatt a támadásban, így nem csuda, hogy alig jutottak el a kolumbiaiak kapujához. Kolumbia már az 5. percben vezetéshez jutott, a második félidőben pedig még két találatot ért el. A gólszerzők Pablo Armero (5′), Teofilo Gutierrez (58′) és James Rodriguez (93′) voltak.

• kapus: Oresztisz Karnezisz;
  • védők: Vaszilisz Toroszidisz, Szokratisz Papasztatopulosz, Kosztasz Manolasz, Jose Holebasz;
  • középpályások: Dimitrisz Szalpingidisz, Konsztantinosz Kacuranisz, Jannisz Maniatisz, Panajotisz Kone;
  • csatárok:Jorgosz Szamarasz, Teofanisz Gekasz.

Csereként beálltak még Joannisz Fetfacidisz (57′), Konsztantinosz Mitroglu (64′) és Jorgosz Karagunisz (78′).

Több mint bizonyos, hogy Fernando Santos szövetségi kapitány is fog változtatásokat eszközölni csapatában.

Háromesélyes fogadás (1 X 2)
1 | 2.25 1 | 2.25 Winmasters X | 3.40 X | 3.40 Unibet 2 | 3.20 2 | 3.20 Sportingbet

Két vesztes csapat találkozik egymással, ezen a mérkőzésen mindkettőnek a győzelemre kell törekedni, egyébként elúsznak továbbjutási esélyeik. A Japánok vereséget szenvedtek, de nem teljesítettek rosszul, ellenben a görögöktől a futball-világ többet várt. Papírforma alapján a Japánok esélyesebbek ezen a mérkőzésen.

Összegzés:

Én mégis úgy gondolom, hogy a görögök ezen a mérkőzésen legyőzik Japánt. Tippem tehát 2-es.

Fogadási tippünk:Vesztes tipp