Horvátország vs. Spanyolország – 2016/06/21

2016. June 20. Monday in Elemzés, Mérkőzés elemzés, PRÉMIUM tartalom, Sportfogadás, UEFA EURO-2016

Teljesítmény:

Euro 2016, D csoport, 3. forduló: Horvátország labdarúgó-válogatottja a Stade de Bordeaux-ban Spanyolország válogatottjával találkozik.

Horvátország az első mérkőzésen Törökországgal ütközött meg és 1-0-ra győzött Modric 41. percben szerzett góljával. A 2. fordulóban Csehországgal találkoztak, és miután 2-0-ra vezettek, csak 2-2 arányú döntetlent értek el, a horvátoktól Perisic (37′) és Rakitic (59′) volt a gólszerző, a csehektől Skoda (76′) és Necid (89′-büntető) volt eredményes.

A spanyolok mind a két mérkőzésüket megnyerték és már bejutottak a nyolcaddöntőbe. Előbb a cseheket verték 1-0-ra Pique 87. percben szerzett góljával, majd a törököket hengerelték le 3-0-ra Morata (34′, 48′) és Nolito (37′) góljaival.

A szakértők egy szoros mérkőzésen Spanyolországot látják esélyesnek a győzelemre, ez azonban a horvátok ellen nem borítékolható.

1 | 4.75 1 | 4.75 Unibet X | 3.05 X | 3.05 Sportingbet 2 | 2.05 2 | 2.05 Winmasters

Ante Cacic, a horvát válogatott szövetségi edzője győzelmet vár el csapatától és sokkal nagyobb odafigyelést mint a csehek ellen. Cacic pályára lépő játékosai között biztosan ott lesz Mandzukic, Rakitic, Brozovic, Perisic, Modric és Corluka is.

Spanyolország szövetségi kapitánya, Vicente del Bosque együttesével az utolsó csoportmérkőzését is meg szeretné nyerni és a csoportban az első helyen végezni. Del Bosque kezdőcsapatában több mint valószínű, hogy ott lesz Morata, Nolito, Iniesta, Busquets, Fabregas és Pique is.

A két válogatott eddig 4-szer találkozott egymással, Spanyolország három mérkőzést megnyert, egyszer pedig döntetlen született.

Az utóbbi mérkőzéseik:

Csapat Mérkőzések száma Győzelem Döntetlen Vereség
Horvátország 10 7 2 1
Spanyolország 10 7 2 1

Úgy gondolom, hogy ezen a mérkőzésen az együttesek nem fognak bírni egymással. Tippem tehát X.