2014. June 20. Friday in Elemzés, Foci elemzés, Foci tippek, PRÉMIUM tartalom, Világbajnokság 2014

2014/06/21 00:00 (CET),

Arena da Baixada

Ecuador
Mérkőzések: Teljesítmény: Mérkőzések:

Világbajnokság 2014, E-csoport, 2. kör: Curitibában az Arena da Baixadában küzd meg egymással Honduras és Ecuador labdarúgó-válogatottja.

Honduras az első csoportkörben Porto Alegreben 3-0 arányú vereséget szenvedett Franciaország válogatottjától. A gólokat Karim Benzema (45′ – 11-esből,72′) és Noel Valladares (48′ – öngól) szerezték. Honduras játéka nem volt kielégítő, majdnem kizárólag csak a védekezésre összpontosítottak, ráadásul a 43. perctől 10-en maradtak mivel Wilson Palaciost kiállították.

A kezdő tizenegy a következő volt:

• kapus: Noel Valladares;
  • védők: Brayan Beckeles, Víctor Bernárdez, Maynor Figueroa, Emilio Izaguirre;
  • középpályások: Andy Najar, Wilson Palacios, Luis Garrido, Roger Espinoza;
  • csatárok:Jerry Bengtson, Carlo Costly.

Csereként a szünetben beálltak Osman Chávez és Oscar Boniek García, az előbbi Víctor Bernárdez helyett az utóbbi pedig Jerry Bengtson helyett, az 58. perctől Jorge Claros játszott Andy Najar helyett.

Honduras szövetségi kapitánya, Luis Fernando Suarez valószínűleg fog kisebb-nagyobb változtatásokat eszközölni az összeállításban.

Ecuador az első találkozóján egy hosszabbításban kapott góllal maradt alul Svájc ellen. Az ecuadori válogatott veszélyesebben és nagyobb lendülettel játszott az első félidőben, ennek köszönhetően a 22. percben meg is szerezték a vezetést Enner Valencia révén. A második félidő második percében Mehmedi egyenlített. A mérkőzés végére felpörgött a játék, előbb az ecuadori csapat előtt nyílt lehetőség, majd a 93. percben Haris Seferovic betalált. Nem játszott rosszul az ecuadori válogatott, akár meg is nyerhette volna a mérkőzést.

Reinaldo Rueda szövetségi kapitány a következő játékosokat küldte pályára:

• kapus: Alexander Dominguez;
  • védők: Juan Carlos Paredes, Jorge Guagua, Frickson Erazo, Walter Ayovi;
  • középpályások: Antonio Valencia, Carlos Gruezo, Cristian Noboa, Jefferson Montero (Joao Rojas, 76.);
  • csatárok:Enner Valencia, Felice Caicedo (Michael Arroyo, 70.).

A kapitány mindössze két cserét eszközölt, a 70. percben Felice Caicedo helyett Michael Arroyo állt be, a 76. percben pedig Jefferson Montero helyett Joao Rojas.

Az ecuadori csapat több mint bizonyos, hogy nagyvonalakban ugyanez marad, hisz ők kikaptak az első meccsen, de nem játszottak rosszul.

A két válogatott 2004 óta 6-szor találkozott egymással, Honduras egyszer tudott győzni, Ecudar pedig 2-szer diadalmaskodott, 3 mérkőzés pedig döntetlenre végződött.

1 | 5.75 1 | 5.75 Unibet X | 3.80 X | 3.80 Unibet 2 | 1.60 2 | 1.60 Sportingbet

Az E csoportból tehát a két vesztes találkozik egymással, de még nekik is esélyeik vannak a továbblépésre. Ellenben az a válogatott, amely ezen a találkozón veszít lassan elbúcsúzhat a világbajnokságtól. A mérkőzés esélyese Ecuador labdarúgó-válogatottja, de Honduras is okozhat meglepetéseket.

Úgy gondolom, hogy ezen a mérkőzésen a papírforma érvényesül, tehát Ecuador nyer. Tippem pedig 2-es.

Fogadási tippünk:Nyertes tipp