Először nyert a Pintér-csapat

2014. June 5. Thursday in Hírek, Magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte Albániát a Puskás Ferenc Stadionban szerdán rendezett barátságos mérkőzésen.
Dzsudzsák Balázs

Budapest, 2014. június 4. Dzsudzsák Balázs (k), valamint az albán Andi Lila (b) és Elseid Hysaj (j) a Magyarország-Albánia barátságos labdarúgó-mérkőzésen a Puskás Ferenc Stadionban 2014. június 4-én. MTI Fotó: Illyés Tibor
Azonosító: D__YT20140604035

A rendkívül alacsony színvonalú találkozó egyetlen gólját a csereként beállt Priskin Tamás szerezte büntetőből a 82. percben.

Pintér Attila, a válogatott decemberben kinevezett szövetségi kapitánya első győzelmét ünnepelhette a nemzeti együttes kispadján.

A magyarok mostani sikerükkel hazai környezetben továbbra is százszázalékosak, összességében pedig veretlenek az albánokkal szemben. Az eddigi hat találkozón ez volt az ötödik győzelem egy döntetlen mellett, az albánok még gólt sem szereztek.

Eredmény:

Magyarország-Albánia 1-0 (0-0)

Puskás Stadion, 5000 néző, v.: Paul McLaughlin (ír)
gólszerző: Priskin (82.)
sárga lap: Lang (28.), Varga J. (43.), Kalmár (83.)

• Magyarország: Rózsa Dániel – Heffler Tibor, Lipták Zoltán, Lang Ádám, Korhut Mihály (Bosnjak Predrag, 66.)- Pátkai Máté (Vécsei Bálint, 55.), Varga József – Stieber Zoltán (Varga Roland, 63.), Rudolf Gergely (Priskin Tamás, 68.), Dzsudzsák Balázs (Lovrencsics Gergő, 73.) – Futács Márkó (Kalmár Zsolt, a szünetben)
  • Albánia: Ertrit Berisha – Elseid Hysaj, Me:rgim Mavraj, Debatik Curri (Ergis Kace, 65.), Ermir Lenjani – Andi Lila (Emilijano Vila, 80.), Lorik Cana, Ansi Agolli – Valdet Rama (Armando Vajushi, 70.), Sokol Cikalleshi, Shkelzen Gashi (Edmond Kapilanni, 65.)

II. félidő:

82. perc: Priskin fordult le a védőjéről, de mielőtt lőhetett volna, szabálytalankodtak vele szemben. A megítélt büntetőből a sértett nagy erővel a kapu közepébe lőtt (1-0).

Bő fél órával a kezdés előtt még üresen tátongott a Puskás Ferenc Stadion lelátója, a kezdő sípszóra aztán körülbelül ötezer szurkoló gyűlt össze, hogy buzdítsa a magyar csapatot.

A drukkerek lelkesedése azonban nem tartott sokáig, ugyanis Futács lehetőségét leszámítva – a Diósgyőr támadója Stieber remek beadásáról maradt le – teljesen veszélytelen volt a magyar válogatott. Rengeteg átadási és technikai hiba jellemezte a hazai együttest, de a vendégek sem jutottak el a debütáló Rózsa kapujáig egy-egy távoli próbálkozás kivételével.

A fordulást követően Pintér Attila, miután a kapus Rózsa Dánielt és a jobbhátvéd Heffler Tibort a kezdőbe jelölte, Vécsei Bálint személyében a harmadik, majd a Haladás szerb származású védője, Bosnjak Predrag pályára küldésével a negyedik újoncot avatta.

A második félidőben közel húsz percet kellett várni az első helyzetre, ekkor Varga József csúsztatott nem sokkal a kapu mellé. A játékrész derekán a gyenge játék miatt a hazai szurkolók már a szövetségi kapitány távozását követelték, valamint Dzsudzsák Balázs csapatkapitányt is éles füttykoncertben részesítették lecserélésénél. A közönségnek egy szurkolótárs okozta a legnagyobb örömet azzal, hogy a 78. percben a pályára rohant és egy hatalmas sprintet kivágva meg se állt a magyar kispadig, ahol azonban már a biztonságiak “lekapcsolták”.

Nem sokkal később a csereként beállt Priskin Tamás erőszakosságának köszönhetően kiharcolt egy büntetőt, amelyet ő maga értékesített, ezzel eldöntve a rendkívül alacsony színvonalú összecsapást.

Pintér Attila szövetségi kapitány a lefújás után elmondta: tudták, hogy nehéz összecsapás lesz, a románok is csak 1-0-ra tudtak nyerni az albánok ellen szombaton.

“Örülni kell a győzelemnek, hiszen ez egy átalakulóban lévő válogatott, amely ilyen összeállításban még nem lépett pályára. Az albánoknak még helyzetük sem volt, de nehéz volt a védelmüket feltörni, mert nagyon betömörültek. Ezért kellett inkább a széleken támadnunk” – mondta az első győzelmét ünneplő szakvezető.

Hozzátette: úgy érzi, hogy az első negyedórában két olyan szituáció akadt, amelyből legalább az egyikért 11-est adhatott volna a bíró és akkor talán könnyebben sikerült volna nyerni.